Jak ręcznie zainstalować sterowniki karty sieciowej Intel® w systemie Windows*

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000022174

09-12-2021

W tym przykładzie stosowana karta sieciowa to Intel® Ethernet Connection X722 i Windows Server* 2016 jako podstawowy system operacyjny.

 1. Pobierz pakiet sterowników dla swojego systemu operacyjnego. Lista sterowników i oprogramowania
 2. EXE jest samoekstrapowanym plikiem typu "niedużą" i możesz dwukrotnie kliknąć na EXE pobrany przez Ciebie, by automatycznie zainstalować sterowniki i oprogramowanie PROSet. W przypadku instalacji ręcznej przejdź do kroku 3.
 3. Użyj swojego ulubionego oprogramowania Zip, aby rozpakować pliki z pobranego pakietu instalacyjnego (PRONicx64.exe lub PRONicx32.exe) w tymczasowej lokalizacji. Przykład: C:\Temp\PROTwex64
 4. Otwórz Menedżer urządzeń. Kliknij prawym przyciskiem myszy Uruchomić I Kliknij Menedżer urządzeń Lub Uruchomić Devmgmt.msc.
  User-added image
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy połączenie, które chcesz zaktualizować i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika. Jeśli nie ma zainstalowanego sterownika dla tego urządzenia, wyświetli się on z żółtą wykrzyknikiem i będzie miał ogólną nazwę, na przykład kontroler Ethernet.
 6. Wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika:
  User-added image
 7. Kliknij Przeglądaj i przejdź do folderu w którym rozpakowywano pliki sterowników.. Upewnij się, że Dołącz podfoldery Jest Sprawdzane aby przeskanować cały zestaw sterowników.
  User-added image
 8. Kliknij Następnego i rozpocznie się instalacja oprogramowania sterownika. Po zakończeniu instalacji wyświetli się on w sekcji Karty sieciowe.
  User-added image
 9. Kontynuuj ten sam proces w przypadku innych kart sieciowych, które chcesz zaktualizować, wybierając kartę z listy.
Powiązane tematy
Obsługa systemu Windows® 10 dla kart Intel® Ethernet
Narzędzia Webpack dostępne dla kart sieciowych Intel® Ethernet
Obsługiwane systemy operacyjne dla kart sieciowych Intel® Ethernet detalicznych
Obsługiwane systemy operacyjne dla kontrolerów Intel® Ethernet (LOM)