Informacje o pamięci Intel® Optane™ z serii M

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000024018

18-03-2022

Dodatkowe informacje na temat przyspieszenia systemu z Intel® Optane™ pamięcią można znaleźć poniżej.

Kliknij lub odpowiedni temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

UwagaObsługa kodów błędów i komunikatów podczas korzystania z Intel® Optane™ przyspieszenia systemu pamięci.

 

Informacje o pamięci Intel® Optane™

Intel® Optane™ pamięć to rozwiązanie do przyspieszenia systemu zainstalowane między procesorem a wolniejszymi urządzeniami pamięci masowej (SATA HDD, SSHD, SSD), które umożliwia komputerowi przechowywanie powszechnie używanych danych i programów bliżej procesora. Umożliwia to systemowi szybsze uzyskiwanie dostępu do tych informacji, co może przyspieszyć ogólny czas reakcji systemu.

Umożliwia szybsze ukończenie zadań i skraca czas oczekiwania w porównaniu z komputerem wyposażonym wyłącznie w dysk twardy.

 • Czas reakcji odnosi się do prędkości komputera przy realizacji zapytań użytkownika końcowego, takich jak:
  • Rozpoczynanie lub rozruch
  • Wyszukaj i znajdź pliki
  • Zapisz duże pliki
  • Aplikacje uruchamiania
 • Tak, w porównaniu do tego samego komputera wyposażonego jedynie w dysk twardy pamięć Intel® Optane™ sprawia, że komputer jest wyczuwany szybciej, szybciej i szybciej.
Czym Intel® Optane™ różni się pamięć od innych rozwiązań buforowania i buforowania NAND?

Intel® Optane™ pamięć została stworzona w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie trwałości, wysokiej wydajności, wysokiej trwałości, niskich opóźnień i jakości usług (QoS). Połączenie tych atrybutów w technologii pamięci odróżnia ją od innych niczego.

Intel® Optane™ pamięć różni się od innych rozwiązań buforowania NAND z następujących powodów:

 • Nowy, rewolucyjny nośnik pamięci Intel® Optane™ działa dobrze nawet przy niskich pojemnościach (16 GB).
 • Trwałość, aby sprostać wielokrotnym odczytom i zapisom w module.
 • Najnowocześniejszy algorytm w Intel RST sterowniku tworzy wysoce wydajne rozwiązanie.
 • Jej przyjazna użytkownikowi, intuicyjna instalacja i łatwa konfiguracja pomaga w automatycznym skonfigurowaniu rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb.
Jaka jest różnica między pamięcią Intel® Optane™ a pamięcią DRAM? Czy zastępuje on dram?

Intel® Optane™ pamięć korzysta z nośnika pamięci Intel® Optane™ nieulotnej z Technologia pamięci Intel® Rapid sterownika, aby przyspieszyć dostęp komputera do danych nieulotnych. W Twoim komputerze nieulotne dane to "pamięć długotrwała" komputera, która utrzymuje się nawet po wyłączeniu komputera. Dokumenty osobiste użytkownika komputera, zdjęcia, filmy, muzyka i pliki aplikacji to przykłady danych nieulotnych.

PAMIĘĆ DRAM, lub też pamięć dynamiczna o dostępie swobodnym, to technologia pamięci ulotnej, która służy jako "krótkotrwała pamięć robocza" komputera. Pamięci DRAM przechowują wprowadzane dane i wyniki obliczeń wykonywane przez procesor tymczasowo. Po wyłączeniu komputera dane w pamięci DRAM znikają.

Obie te technologie pamięci służą odmiennym celom w hierarchii pamięci komputera, Intel® Optane™ pamięć uzupełnia pamięć DRAM, ale nie zastępuje jej całkowicie. Komputer z pamięcią Intel® Optane™ i pamięcią DRAM może szybciej uzyskiwać dostęp do programów i danych, zapewniając dodatkową wydajność i krótki czas reakcji.


Sprzęt i oprogramowanie

Jaka jest różnica między modułem Intel® Optane™ pamięci a modułem pamięci Intel® Optane™ M10?

Moduły pamięci Intel® Optane™ M10 to dodatkowa funkcja energooszczędnej obsługi platform do laptopów oraz funkcji Modern Connected Standby.

Czy system Linux* jest obsługiwany w przypadku korzystania z pamięci Intel® Optane™ do przyspieszenia systemu?

Nie, Intel® Optane™ pamięć wymaga 64-bitowego systemu operacyjnego Windows 10 oraz oprogramowania sterownika Technologia pamięci Intel® Rapid (Intel® RST). Używanie urządzenia z innym oprogramowaniem do buforowania nie jest obsługiwane ani zatwierdzone.

Zamierzam mieć wiele systemów operacyjnych na wielu dyskach w moim systemie. Czy pamięć Intel® Optane™ może zwiększyć wydajność wielu dysków?

Nie, Intel® Optane™ pamięć może przyspieszyć jeden dysk.

Pytania związane z różnymi przypadkami użycia

Czy mogę odłączyć przyspieszany dysk od systemu po włączeniu za pomocą pamięci Intel® Optane™ i przenieść go do innego komputera?

Nie, zanim będzie można przenieść ją do innego komputera, musisz wyłączyć pamięć Intel® Optane™. Można go wyłączyć poprzez aplikację Intel® Optane™ pamięci lub Intel RST. W celu uzyskania dalszych informacji zapoznaj się z podręcznikiem użytkownika i instalacji pamięci Intel Optane .

Co stanie się, jeśli usunę moduł pamięci Intel® Optane™ z mojego systemu po jego włączeniu?

Wolumin (moduł + przyspieszany dysk) przejdzie w tryb offline, by chronić dane użytkownika. Nie będzie można używać tego woluminu do czasu, aż moduł zostanie ponownie umieszczony w systemie.

Co stanie się z przyspieszanymi danymi w przypadku utraty lub uszkodzenia modułu pamięci Intel® Optane™?

Podczas tworzenia woluminu pamięci Intel® Optane™ (w parze przyspieszany dysk + moduł Intel® Optane™ pamięci), gdy jednego z elementów zabraknie w systemie, pozostały przechodzi w tryb offline, system operacyjny już go nie widzi i nie może już go użyć.

Zalecamy korzystanie z oprogramowania innej firmy w celu odzyskania danych na skojarzonym dysku.

Powiązane tematy
Jak wyłączyć przyspieszenie systemu za pomocą pamięci Intel® Optane™?
Więcej informacji na temat pamięci Intel® Optane™