Często zadawane pytania dotyczące Intel® Virtual RAID on CPU (Intel® VROC)

Dokumentacja

Kompatybilność

000024550

18-05-2021

Kliknij lub temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Co to jest Intel® VROC? Intel® Virtual RAID on CPU (Intel® VROC) to rozwiązanie RAID dla przedsiębiorstw, stworzone specjalnie dla dysków SSD (SSD) opartych na technologii NVMe.
Jaka jest największa zaleta Intel VROC? Największą zaletą rozwiązania Intel VROC jest możliwość bezpośredniego podłączania dysków SSD NVMe do nowych linii PCIe* skalowalnego procesora Intel® Xeon®, a następnie tworzenie macierzy RAID z wykorzystaniem tych dysków SSD bez korzystania z karty magistrali hosta RAID (HBA). W rezultacie Intel VROC potencjał wydajności dysków NVMe SSD bez złożoności i mocy tradycyjnej sprzętowej karty HBA RAID. W ten sposób Intel VROC został zaprojektowany specjalnie dla dysków SSD NVMe. Jest on również w stanie odpowiednio obsługiwać tę technologię i pomagać w przechodzeniu na rynek na te szybsze dyski.
Czy Intel VROC MACIERZY RAID SSD bezpośrednio podłączonych do procesora, czy oznacza to, że sprzętowa architektura HBA RAID nie jest już potrzebna? Karty sprzętowe RAID od dziesiątek lat obsługują branżę RAID, obsługując starsze dyski SATA i SAS HDD oraz SSD. Ewoluują w celu dodawania funkcjonalności NVMe. Intel VROC nie potrzebuje sprzętowej karty HBA RAID dla dysków SSD NVMe, ale to nie oznacza, że ta branża jej nie potrzebuje. Intel VROC stanowi atrakcyjną alternatywę dla dysków SSD RAID NVMe. Naszym celem jest migracja dysków SSD ze starszych interfejsów SATA/SAS, które zostały zaprojektowane dla znacznie wolniejszych dysków twardych, do nowoczesnego protokołu NVMe.
W jaki Intel VROC wydajność i wykorzystanie procesora w porównaniu ze sprzętowym rozwiązaniem HBA RAID? Intel VROC to produkt wysokiej jakości dla centrów przetwarzania danych, który zapewnia wydajność i wskaźniki wykorzystania procesora, które przygotują takie aplikacje. Nowe, sprzętowe karty HBA RAID z obsługą technologii NVMe są również nowe na rynku. Wydajność różni się w zależności od konfiguracji i parametrów testowych, ale ogólnie rzecz biorąc, szybkość przesyłania danych jest porównywalne pomiędzy tymi dwoma technologiami. Karty HBA mają krzem na karcie do wykonywania obliczeń RAID, więc zwykle korzystają z mniejszej liczby rdzeni procesora. Jednakże z perspektywy systemu Intel Xeon skalowalne procesory są wydajnymi procesorami i obliczeniami RAID, w których VROC używa zazwyczaj niewielkiej części całkowitej dostępnej liczby rdzeni. Ponadto ważne jest, aby zwrócić uwagę na pracę, która rdzenie te działają podczas ich wykorzystania, takie jak wykorzystanie IOPS/CPU.
Która platforma obsługuje Intel VROC? Intel VROC jest głównie przeznaczona dla profesjonalnych stacji roboczych i platform serwerowych. Wymaga on Intel® Volume Management Device (Intel® VMD), funkcji sprzętowej dostępnej wyłącznie w nowych Intel® Xeon® skalowalnych. Ponieważ typy obsługi RAID są specyficzne dla konfiguracji platformy OEM, to OEM/ODM może zdecydować, czy oferować Intel VROC. Aby uzyskać szczegółowe informacje, należy skontaktować się z dostawcą serwera lub stacji roboczych. Obsługa systemów X299 w komputerach stacjonarnych wysokiej jakości jest również ograniczona. Patrz: Q6. Pełna lista szczegółowych informacji na temat Intel VROC (obsługa procesora, obsługa systemu operacyjnego, obsługa dysków SSD itp.) Intel® VROC obsługiwanych konfiguracji.
Zobaczyliśmy Intel VROC na Intel® Core™ i wysokiej klasy płycie głównej do komputerów stacjonarnych z chipsetem X299, przedstawionej na computex 2017. Czy Intel VROC będzie obsługiwana przez tę platformę? Intel VROC się głównie do profesjonalnych stacji roboczych i platform serwerowych przy premierze. Można je jednak włączyć na dowolnej platformie za pomocą funkcji Intel Volume Management Device (Intel VMD). Począwszy od 25 września 2017 r. Intel VROC będą obsługiwane również na wysokiej klasy platformach stacjonarnych X299 (HEDT). Prosimy o sprawdzenie zespołu marketingowego HEDT w Intel VROC pomocy technicznej na platformach X299.
Czy Intel VROC lub sprzętowy raid? Intel VROC to hybrydowe rozwiązanie RAID. Ma on atrybuty takie jak sprzętowy raid ze względu na kluczową funkcję krzemową o nazwie Intel Volume Management Device (Intel VMD), która jest oferowana wraz z nowymi Intel Xeon Scalable. Intel Virtual RAID on CPU (VROC) wykorzystuje Intel VMD do agregacji dysków SSD NVMe, co pozwala na uruchamianie RAID. Intel VROC posiada również atrybuty, takie jak oprogramowanie RAID. Na przykład: wykorzystuje ona niektóre z rdzeni procesora do obliczenia logiki RAID. Ze względu na to połączenie oprogramowania i krzemu Intel VROC jest nazywany hybrydowym rozwiązaniem RAID.
Czy Intel VROC dyski SSD innych firm? Intel VROC dyski Intel® SSD, jak i wybrane dyski SSD innych firm. Zobacz Intel® VROC obsługiwana konfiguracja dla obsługiwanych dysków SSD innych firm.
Jaki jest Intel VROC klucza sprzętowego? Intel VROC jest produktem licencjonowanym do sprzedaży za pośrednictwem producentów OEM lub producentów ODM, z umową na poziomie obsługi technicznej. Kluczem Intel VROC sprzętowym jest mechanizm uzyskiwania licencji na Intel VROC oprogramowania. Niektórzy OEM/ODM wybudowali serwery i stacje robocze, Intel VROC przez dodanie kluczowych nagłówków do swoich płyt głównych. Klucz Intel VROC sprzętowym musi być wprowadzony do tej płyty głównej w celu umożliwienia licencji RAID. Na system (czyli na serwer lub na stację roboczą) potrzebny jest tylko jeden klucz.

Jeśli funkcjonalność RAID nie jest potrzebna, można Intel VROC Pass Through. Ta funkcjonalność nie wymaga klucza licencji/oprogramowania oprogramowania oraz zapewnia Intel® VMD i funkcjonalności bez macierzy RAID.

Gdzie mogę otrzymać klucz Intel VROC sprzętowym? Użytkownicy końcowi mogą oczekiwać, że klucze sprzętowe zostaną zainstalowane przez producentów OEM na serwerach, tak długo, jak użytkownicy końcowi zażądają serwera z Intel VROC rozwiązania. Producenci OEM uzyskają klucze od firmy Intel lub dystrybutorów firmy Intel. Jeśli użytkownik końcowy zdecyduje się na aktualizację do Intel VROC po zakupie platformy, może zakupić klucz oprogramowania Intel VROC jego konkretnej stronie internetowej producenta OEM. W ten sposób użytkownicy końcowi mogą uzyskać odpowiednią Intel VROC od dostawcy platformy.
Jakie istnieją Intel VROC SKU? Intel VROC trzy różne SKU:
 • Intel VROC Pass Through: brak obsługi RAID. To samodzielny dysk SSD z technologiami NVMe połączony z Intel VMD obsługą linii PCIe. Brak klucza sprzętowego.
  Licencja zawarta w Platform Control Hub (PCH).
 • Intel VROC standard: obsługa RAID 0/1/10. Potrzebny jest standardowy klucz sprzętowy.
 • Intel VROC Premium: obsługa RAID 0/1/5/10. Potrzebny jest klucz sprzętowy klasy premium.
 • Intel VROC Intel SSD: obsługa RAID 0/1/5/10. Potrzebny jest jedynie klucz sprzętowy dysku Intel SSD. Brak obsługi dysków SSD innych firm. Funkcjonalne wyłącznie z dyskami SSD marki Intel.
Jak Intel VROC i Intel® Rapid Storage Technology Enterprise (Intel® RSTe)? Czy Intel RSTe nadal jest produktem? Intel VROC i Intel Rapid Storage Technology Enterprise (Intel RSTe) wcześniej były powiązanymi produktami z tej samej rodziny. Część SATA RAID z rodziny została nazwana Intel RSTe, a część NVMe RAID została nazwana Intel VROC. Jednak od I kwartału 2019 r., wraz z wprowadzeniem rozwiązania Intel VROC 6.0, nazwa Intel RSTe została usunięta, a wszystkie rozwiązania RAID z tej rodziny zostały markowane jako Intel VROC. Funkcjonalność SATA pozostaje, ale jest teraz markowa jako Intel VROC (SATA RAID). Intel RSTe firmy Intel nie jest już produktem, do których odwołuje się firma Intel. Nazwa może wciąż pojawiać się w niektórych starszych produktach, ale wszystkie nowe odniesienia będą używać wyłącznie Intel VROC podstawie.

W przypadku NVMe RAID Intel VROC (VMD NVMe RAID) został za pomocą technologii Intel VMD w celu zapewnienia następujących nowych funkcji dyskom SSD NVMe:

 • Rozruchowy RAID
 • Podłącz hot-plug
 • Zarządzanie wskaźnikami LED
 • Podwójna ochrona przed awariami RAID 5
 • Obsługa dysków SSD innych firm
Dodatkowe informacje na temat zmiany Intel® VROC można znaleźć Intel® VROC porównaniu z poprzednią Intel® RSTe: Wyjaśnienia dotyczące zmiany nazwy.

 

Czym jest ochrona RAID 5 Double Fault Protection? Intel VROC RAID 5, nawet gdy nastąpi nieoczekiwana utrata zasilania i przetwarzanie woluminów RAID jednocześnie. Ten podwójny stan usterki nazywany jest czasami macierzą RAID 5 write (R5WH). Wiele rozwiązań RAID rozwiązało to wyzwanie, kupując zapasową jednostkę zasilania. Intel VROC temu problemowi, korzystając z czasopiśmie oczekującym na opatentowanie informacje.
Co to jest zarządzanie LED? Funkcja zarządzania LED obsługuje kontrolki SSD za pomocą wskaźnika STATUS LED w obudowie serwera, który miga różnymi wzorcami, by wskazywać inny stan każdego dysku SSD w macierzy RAID. Zarządzanie wskaźnikami LED ułatwia konserwację i pomaga uniknąć błędów ludzkich. Intel VROC migające wzory zdefiniowane przez standard International Blinking Pattern Nieszybki.
Jestem użytkownikiem końcowych. Jak mogę spróbować lub kupić VROC? Intel VROC to zintegrowana funkcja o wysokiej platformie. Wymagamy głębokiej pracy na platformie BIOS, sprzęcie, a także w sterownikach. Zapytaj swojego dostawcę serwerów o Intel VROC serwer, który będzie mógł spróbować lub kupić. Intel PCSD (Platform Collaboration and Systems Division) zapewnia również serwery z Intel VROC możliwości.
Który producent OEM lub ODM zaprojektował w Intel VROC? Kilku producentów OEM i ODM zaprojektowało Intel VROC odpowiednie platformy serwerów i stacji roboczych. Możemy udzielić wskazówek po tym, jak OEM i ODM będą wprowadzać swoje produkty na rynek. W tej chwili prosimy o to bezpośrednio dostawcę serwerów lub stacji roboczych.
Znalazłem RAID 0 działa bez Intel VROC klucza sprzętowego. W informacji o produkcie opisano jednak, że potrzebuję klucza sprzętowego VROC dla RAID 0. Co należy zrobić? W Intel VROC RAID 0/1/5/10 w przypadku większości dysków SSD należy użyć klucza sprzętowego (HW). Jednakże Intel VROC zapewnia raid 0 dla dysków Intel® PCIe genu 3 x8 SSD bez konieczności użycia klucza komputera. Na przykład: Intel® SSD DC P4608. W przypadku jakichkolwiek innych regularnych dysków SSD x4 bez klawisza HW, RAID 0 może działać lub może nie działać. Krótko mówiąc, do oficjalnej obsługi RAID 0 z regularnymi dyskami SSD PCIe x4 generacji wymagany jest klucz konfiguracji komputera Intel VROC. W tej sytuacji raid 0 jest wymagany na ryzyko użytkownika.
Jaka jest różnica między Intel VROC a Microsoft Spaces*? Intel VROC obsługuje następujące funkcje, których microsoft Spaces nie obsługuje:
 • Rozruchowy RAID
 • Pomoc techniczna dla systemu Linux*
 • Zarządzanie RAID w środowisku pre-OS
 • Wskaźnik statusu LED na dyskach SSD w macierzach RAID
Jaka jest różnica między Intel VROC i Linux MD RAID? Intel VROC dla systemu Linux jest oparty na MD RAID, a Intel VROC zespół Intel VROC w tym zespole. Jednakże Intel VROC następujące dodatkowe funkcje:
 • Zapewnia zarządzanie RAID z UEFI HII oraz UEFI Shell.
 • Zapewnia oparte na sieci Web, zdalne zarządzanie RAID i INTERFEJSY API RESTful
 • W pełni zweryfikowane i obsługiwane Purley platformie i dyskach SSD wybranych z branży
 • Dostarcza poprawkę/poprawka do konkretnych problemów klientów w obsługiwanym systemem operacyjnym
 • Zapewnia rozwiązanie rozruchowe NVMe RAID
Jeśli Intel VROC jest on oparty na MDRAID, w jaki sposób i kiedy został on wprowadzony do dystrybucji Linux? Zespół Intel VROC programistów dodaje funkcje i funkcje do systemu Intel VROC a następnie upstreamuje te zmiany do jądra systemu Linux. Określonej wersji jądra dystrybucji Linux, harmonogramu wydań i decyzji o dołączyć Intel VROC zmiany będą miały wpływ na dostępność Intel VROC w tej dystrybucji.

Ogólnymi wskazówkami jest, że Intel VMD i kod Intel VROC musi być używany w jądrze systemu Linux, aby Intel VROC był funkcjonalny. Początkowe zmiany kodu dla tej funkcjonalności dotyczyły jąder wersji 4.8/4.10. Można oczekiwać ograniczonej funkcjonalności. Jednakże w przypadku stabilnej i w pełni funkcjonalnej podstawy zalecane jest korzystanie z jądra 4.15 lub powyżej.

Co różni Intel VROC wydajności systemu Linux w porównaniu z systemem Microsoft Windows*? Intel VROC dla systemu Windows i Linux są wdrożone w dwóch oddzielnych architekturach i wdrożeniach, aby przedstawiać różne wydajności. Na przykład, jesteśmy w stanie osiągnąć odczyt IOPS 2,5 mln 1 w 4-dyskowym RAID 0 w systemie Linux, ale jedynie 1,0 mln2 IOPS w systemie Windows. Nieustannie pracujemy nad poprawą wydajności.
W przypadku problemu z moją Intel VROC, w jaki sposób mam otrzymać pomoc techniczną? Intel VROC to aplikacja połączona z platformą, która działa na poziomie platformy. Dlatego producenci platform dużo pracują, aby VROC operacyjnie działało na swoich platformach, a każda implementacja platformy może się nieznacznie różnić przy różnych zależnościach. Na przykład producenci platform mogą zdecydować się na pominięcie niektórych Intel VROC, które miałyby wpływ na ich Intel VROC instalacji. Producenci platform mogą również zintegrować Intel VROC z własnymi rozwiązaniami oprogramowania pamięci masowej, co mogłoby spowodować nieznane firmie Intel zależności.

Aby lepiej obsługiwać Intel VROC, użytkownicy powinni najpierw skontaktować się z producentem platformy, aby potwierdzić, gdzie na platformie występuje problem. Producent platformy będzie wówczas współpracować z producentem firmy Intel, by w stosownych przypadkach rozwiązać problemy. Aby Intel VROC pytania na wysokim poziomie, przejrzyj stronę pomocy technicznej dla Intel® VROC pomocy technicznej. Jeśli tam nie ma odpowiedzi na pytania, użytkownicy mogą skontaktować się z działem obsługi klienta firmy Intel.

Zarówno Intel RST, jak i Intel VROC są obecnie obsługiwane na platformach X299 HEDT. Jakie są ich związku? Z czego należy korzystać między sobą? Intel RST jest on oparty na obciążeniach klienckich, a Intel VROC jest on wykonany dla obciążeń przedsiębiorstwa. Zapoznaj się z dokumentacją poniżej, aby znaleźć główne różnice między nimi:

Intel RAID dla klientów i przedsiębiorstw

Rozwiązania HEDT RAID

Należy pamiętać, że nie należy Intel® RST ani Intel® VROC jednocześnie używać ich na tej samej platformie. Są to oddzielne produkty o podobnej funkcjonalności, które nie są wspólnie kompatybilne.

1Konfiguracja systemu: Intel® Server Board S2600WFT, Intel® Xeon® 8170, 26cores@ 2,1 GHz, PAMIĘĆ RAM 192 GB, bios 7/09/2018, wersja BIOS: SE5C620.86B.00.01.0014.070920180847: RedHat Linux 7.4, jądro- 3.10.0- 693.33.1.el7.x86_64, mdadm - v4.0 - 2018-01-26 Kompilacja Intel: RSTe_5.4_WW4.5, Intel® VROC Pre-OS wersja 5.3.0.1039, 4 x dysk Intel® SSD DC z serii P4510, 2 TB, oprogramowanie sprzętowe: VDV10131, ustawienia RETIMER BIOS: włączona funkcja Hyper-Threading Pakiet C-State ustawiony na C6 (stan przechowywania) i procesor C6 ustawiony na włączone, stany P ustawione na domyślne, a SpeedProcesor i Turbo są włączone generator obciążenia: FIO 3.3, RANDOM: Workers-24, IKipth- 256, Brak systemu plików, affinitized cpu pass through baseline: 1 x dysk Intel® SSD DC z serii P4510, 2 TB, oprogramowanie sprzętowe: VDV10120, SSDPE2KX020T8
Wyniki są oparte na testach z 5 października 2018 r. i mogą nie uwzględniać wszystkich publicznie dostępnych aktualizacji zabezpieczeń. Więcej informacji znajdziesz w informacjach na temat konfiguracji. Żaden produkt nie jest w pełni bezpieczny.

2System configuration: Intel® Server Board S2600WFT family, Intel® Xeon® 8160T Series Processors, 24cores@ 2.1GHz, RAM 192GB , BIOS Release 07/09/2018, BIOS Version: SE5C620.86B.00.01.0014.070920180847 OS: Windows Server 2016, Version 10.0.14393 Build 14393, Intel RSTe UI version: 5.4.0.1464, Intel® VROC Pre-OS version 5.4.0.1039, 4x Intel® SSD DC P4510 Series 2TB drive firmware: VDV10131, Retimer BIOS setting: Hyper-threading enabled, Package C-State set to C6(non-retention state) and Processor C6 set to enabled, P-States set to default and SpeedStep and Turbo are enabled Workload Generator: IOmeter version: 1.1.0 Dyn buckets 1.2, RANDOM: Workers-16, IOdepth- 32, No Filesystem, CPU Affinitized Pass Through Baseline: 1x Intel® SSD DC P4510 Series, 2TB, Firmware: VDV10131, SSDPE2KX020T8)) Performance results are based on testing as of August 26, 2018 and may not reflect all publicly available security updates. Więcej informacji znajdziesz w informacjach na temat konfiguracji. Żaden produkt nie jest w pełni bezpieczny.

Żaden produkt ani komponent nie jest w pełni bezpieczny.
Na niniejszym dokumencie nie są udzielane w sposób wyrażony ani dorozumiany, przez wyłączenie lub w jakikolwiek inny sposób, żadne licencje dotyczące jakichkolwiek praw własności intelektualnej. Firma Intel nie udziela żadnej wyrażonej wprost ani dorozumianej gwarancji, w tym – bez ograniczeń – dorozumianej gwarancji przydatności handlowej, przydatności do określonego celu i niena naruszenia praw ani żadnej gwarancji wynikającej w trakcie realizacji czynności, przebiegu sprzedaży lub użytkowania w handlu.
Koszty i wyniki mogą się różnić.
©Intel Corporation. Intel, logo Intel i inne znaki Intel są znakami towarowymi Intel Corporation lub jej spółek zależnych. Inne nazwy oraz marki mogą być własnością innych użytkowników.