Potrzebuję pomocy ze sterownikami bezprzewodowymi

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000025498

16-10-2020

Kliknij temat lub temat, aby uzyskać szczegółowe informacje:

Chcę zrozumieć różnicę między kartą sieci bezprzewodowej a jej sterownikiem.
  • Karta sieciowa jest zazwyczaj sprzętem fizycznym, takim jak karta sieciowa lub klucz sprzętowy.
    Karta bezprzewodowa może zawierać jeden lub kilka składników bezprzewodowych. Na przykład karta Intel® Wireless-N 7260 składa się zarówno z technologii Wi-Fi, jak i Bluetooth®. Chipset Intel® Tri-Band Wireless-AC 18265 obejmuje Intel® WiGig, Wi-Fi i technologię Bluetooth.

  • Sterownik to oprogramowanie lub program kontrolujący sprzęt.
    Dzięki temu system operacyjny lub aplikacja innego oprogramowania może współdziałać ze sprzętem. Sprzęt komunikuje się w określony sposób, aby comprehend tylko odpowiedni kierowca. Sterownik dokonuje translacji wspólnego języka używanego przez system operacyjny w języku zrozumiałym dla danego sprzętu. Różne systemy operacyjne i adaptery wymagają różnych sterowników, ponieważ komunikują się w różny sposób.

Czy możesz podać swój przykład?

Przykładem sterownika, który komunikuje się między systemem operacyjnym a sprzętem, jest włączenie lub wyłączenie sieci Wi-Fi za pomocą menu Windows * *. System Windows poleca sterownikowi bezprzewodowemu włączenie lub wyłączenie fizycznej karty bezprzewodowej.

Skąd wiadomo, jakich sterowników potrzebuję?

Sterownik to program kontrolujący określony typ urządzenia podłączonego do komputera. Możesz dysponować sterownikami urządzeń do wyświetlania, odtwarzania dźwięku itp.
Karta bezprzewodowa Intel® wymaga jednego sterownika dla każdego ze swoich komponentów. Niektóre karty składają się z technologii Wi-Fi i Bluetooth oraz wymagają sterowników dla każdego z nich. Potrzebuje sterownika Wi-Fi, aby komunikować się z siecią Wi-Fi, oraz ze sterownikiem Bluetooth dla technologii Bluetooth. W zależności od używanego adaptera i systemu operacyjnego, możesz określić, jakie sterowniki chcesz uzyskać.

Dlaczego ważne jest posiadanie najbardziej aktualnego sterownika urządzenia?

Zaktualizowane wersje sterowników urządzeń zawierają bardziej szczegółowe instrukcje dla urządzeń, umożliwiając im ich lepsze działanie.

Dlaczego ważne jest, aby znać system operacyjny Twojego urządzenia?

Przed załadowaniem sterownika urządzenia do komputera upewnij się, że znasz system operacyjny używany na komputerze. Sterownik, który ładujesz do urządzenia na komputerze z systemem Microsoft Windows®, jest zupełnie inny od sterownika, który ładujesz za pomocą systemu z systemem Linux.

Tematy pokrewne
Zalecana metoda identyfikowania i aktualizowania sterowników bezprzewodowych
Identyfikowanie i aktualizowanie sterowników sieci bezprzewodowej
Najnowszy sterownik technologii Bluetooth® Intel® Wireless
Najnowsze Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless i sterowniki Wi-Fi