Potrzebuję pomocy ze sterownikami karty sieci bezprzewodowej

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000025498

21-01-2022

Kliknij lub odpowiedni temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Chcę zrozumieć różnicę między kartą sieci bezprzewodowej a sterownikiem.
  • Karta sieciowa to zazwyczaj sprzęt fizyczny, taki jak karta lub klucz sprzętowy.
    Karta sieci bezprzewodowej może zawierać jeden lub więcej komponentów sieci bezprzewodowej. Na przykład karta Intel® Wireless-N 7260 składa się zarówno z technologii Wi-Fi, jak i Bluetooth®. Karta Intel® Tri-Band Wireless-AC 18265 składa się z technologii Intel® WiGig, Wi-Fi i Bluetooth.

  • Sterownik to oprogramowanie lub program sterujący sprzętem.
    Umożliwia systemowi operacyjnemu lub innemu oprogramowaniu interakcję ze sprzętem. Sprzęt komunikuje się w określony sposób, który może pojąć tylko właściwy sterownik. Sterownik tłumaczy wspólny język używany przez system operacyjny na język, który sprzęt rozumie. Różne systemy operacyjne i karty sieciowe wymagają różnych sterowników, ponieważ każdy komunikuje się inaczej.

Czy możesz podać przykład?

Przykładem sterownika komunikacji między systemem operacyjnym a sprzętem jest włączanie lub wyłączanie sieci Wi-Fi za pomocą menu Windows*. System Windows każe sterownikowi sieci bezprzewodowej włączyć lub wyłączyć fizyczną kartę sieci bezprzewodowej.

W jaki sposób mogę wiedzieć, jakich sterowników potrzebuję?

Sterownik to program, który kontroluje określony rodzaj urządzenia podłączonego do komputera. Możesz posiadać sterowniki urządzenia do wyświetlania, dźwięku itp.
Karta sieci bezprzewodowej Intel® wymaga jednego sterownika dla każdego z jego komponentów. Niektóre karty sieciowe składają się zarówno z technologii Wi-Fi, jak i Bluetooth i wymagają sterowników dla każdej z nich. Potrzebuje sterownika Wi-Fi do komunikacji z Wi-Fi oraz sterownika Bluetooth dla technologii Bluetooth. W zależności od karty sieciowej i systemu operacyjnego możesz określić, jakich sterowników potrzebujesz.

Dlaczego warto mieć najśpieszniejsze sterowniki?

Zaktualizowane wersje sterowników urządzenia zawierają więcej precyzyjnie dostrojonych instrukcji dla Twoich urządzeń, co pozwala na ich lepsze działanie.

Dlaczego trzeba wiedzieć, jaki jest system operacyjny Twojego urządzenia?

Przed załadowaniem sterownika urządzenia do komputera upewnij się, że znasz system operacyjny używany na Twoim komputerze. Sterownik, który ładujesz dla urządzenia na komputerze z systemem Microsoft Windows® całkowicie różni się od załadowanego sterownika za pomocą systemu z systemem Linux.

Powiązane tematy
Zalecana metoda identyfikacji i aktualizacji sterowników bezprzewodowych
Zidentyfikuj i zaktualizuj sterowniki sieci bezprzewodow
Sterownik najnowszej technologii Intel® Wireless Bluetooth®
Najnowsze sterowniki Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless i Wi-Fi