Potrzebuję pomocy ze sterownikami karty sieci bezprzewodowej

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000025498

14-07-2021

Kliknij lub temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Chcę zrozumieć różnicę między kartą sieci bezprzewodowej a sterownikiem.
  • Karta sieciowa to zwykle fizyczny sprzęt, taki jak karta lub klucz sprzętowy.
    Karta sieci bezprzewodowej może zawierać co najmniej jeden komponent sieci bezprzewodowej. Na przykład karta Intel® Wireless-N 7260 składa się zarówno z technologii Wi-Fi, jak i Bluetooth®. Karta Intel® Tri-Band Wireless-AC 18265 składa się Intel® WiGig, Wi-Fi i Bluetooth.

  • Sterownik to oprogramowanie lub program, które kontroluje sprzęt.
    Umożliwia systemowi operacyjnemu lub innym aplikacjom oprogramowania interakcje ze sprzętem. Sprzęt komunikuje się w konkretny sposób, który tylko właściwy sterownik może pojąć. Sterownik tłumaczy język używany przez system operacyjny na język, który sprzęt rozumie. Różne systemy operacyjne i karty sieciowe wymagają różnych sterowników, ponieważ każdy z nich komunikuje się w inny sposób.

Czy możesz podać przykład?

Przykładem sterownika, który komunikuje się między systemem operacyjnym a sprzętem, jest włączenie lub wyłączenie sieci Wi-Fi w menu Windows*. Windows mówi sterownikowi sieci bezprzewodowej, że włączy lub wyłączy fizyczną kartę sieci bezprzewodowej.

W jaki sposób mogę się dowiedzieć, jakich sterowników potrzebuję?

Sterownik to program, który kontroluje konkretny typ urządzenia podłączonego do Twojego komputera. Możesz mieć sterowniki urządzenia do wyświetlania, dźwięku i tak dalej.
Karta sieci® Intel® wireless wymaga jednego sterownika dla każdego ze swoich komponentów. Niektóre karty sieciowe składają się zarówno z technologii Wi-Fi, jak i Bluetooth, i wymagają sterowników dla każdej z nich. Potrzebuje sterownika Wi-Fi do komunikacji z Wi-Fi oraz sterownika Bluetooth dla technologii Bluetooth. W zależności od karty sieciowej i systemu operacyjnego możesz określić, jakie sterowniki potrzebujesz.

Dlaczego warto posiadać najbardziej aktualny sterownik urządzenia?

W zaktualizowanych wersjach sterowników urządzeń znajdują się bardziej precyzyjne instrukcje dla Twoich urządzeń, co pozwala im na ich lepszą wykonywanie.

Dlaczego trzeba wiedzieć, jaki system operacyjny posiada Twoje urządzenie?

Przed załadowaniem sterownika urządzenia na swój komputer upewnij się, że znasz system operacyjny, z których korzystasz na Twoim komputerze. Sterownik ładowany dla urządzenia na komputerze z systemem Microsoft Windows® różni się całkowicie od sterownika ładowanego za pomocą systemu linux.

Podobne tematy
Zalecana metoda identyfikacji i aktualizacji sterowników bezprzewodowych.
Zidentyfikuj i zaktualizuj sterowniki karty sieci bezprzewodowej
Najnowszy sterownik technologii Intel® Wireless Bluetooth®
Najnowsze Intel® PROSet/Wireless Software i Wi-Fi