Identyfikator artykułu: 000026412 Typ materiałów: Kompatybilność Ostatnia zmiana: 27-05-2022

Korzystanie z kart sieciowych do kabli wideo, rozdzielaków i/lub stacji dokujących w komputerach wyprodukowanych przez firmę Intel

Środowisko

Grafika HD Intel® (wszystkie generacje)

Windows 7 family*, Windows 8.1 family*, Windows 8 family*, Windows® 10 family

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT
Podsumowanie

Obejścia ogólnych problemów podczas korzystania z kart sieciowych, rozdzielaczów lub stacji dokujących w systemach innych niż Intel.

Opis
  • Niewłaściwy kolor lub rozdzielczość, zwarcie, niska częstotliwość odświeżania oraz wszelkie inne problemy związane z grafiką obserwowane podczas korzystania z karty sieciowej wideo, rozdzielacza i/lub stacji dokującej w celu podłączania monitora do komputera lub laptopa, który nie został wyprodukowany przez firmę Intel.
  • Monitory wyłapują hałas.
  • Stacja dokująca wcześniej pracowała z laptopem.
  • Po podłączeniu do stacji dokującej rozszerzony monitor nie wyświetla już grafiki.
Rozwiazanie

Firma Intel nie zaleca używania jakichkolwiek kart sieciowych i nie może zagwarantować, że produkty/karty zewnętrzne będą działać zgodnie z oczekiwaniami.

Jednakże, możesz spróbować wykonać następujące czynności, aby rozwiązać ten problem:

  • Użyj bezpośredniego połączenia za pomocą jednego przewodu o tym samym rodzaju połączenia na obu końcach (HDMI do HDMI, DP do DP itp.).
  • Sprawdź kabel wyświetlacza, aby upewnić się, że kabel jest dobry i że nie jest to źródło problemu z wyświetlaczem.
  • Zaktualizuj sterownik karty graficznej do najnowszej wersji. Skontaktuj się z producentem systemu , aby sprawdzić, czy dla Twojego systemu dostępna jest aktualizacja sterownika karty graficznej.
  • Sprawdź , czy system Windows* i Twój BIOS są aktualne. Skontaktuj się z producentem systemu , aby sprawdzić, czy dla Twojego systemu dostępne są aktualizacje.
  • Zainstaluj najnowszy ogólny sterownik karty graficznej opublikowany przez firmę Intel z Centrum pobierania.
  • Jeśli korzystasz ze stacji dokującej, zaktualizuj sterownik stacji dokującej do najnowszej wersji. Skontaktuj się z producentem systemu , aby sprawdzić, czy dla stacji dokującej dostępna jest aktualizacja sterownika.
UwagaZalecamy najpierw skontaktowanie się z producentem komputera i wykorzystanie dostarczonego przez niego oprogramowania sterownika, aby uniknąć potencjalnych niezgodności instalacji. Firma Intel dostarcza ogólne wersje sterowników karty graficznej do ogólnych celów. Producenci komputerów mogli zmienić funkcje, wprowadzić modyfikacje lub dokonać innych zmian w oprogramowaniu lub opakowaniu oprogramowania sterowników karty graficznej.

Jeśli problem nie ustąpi, możliwe jest, że karta sieciowa nie jest obsługiwana przez kontroler. W takim przypadku w celu uzyskania możliwych możliwości obejścia konieczne jest skontaktowanie się z producentem karty sieciowej.

Zastrzeżenie

1

Publikowanie treści i wykorzystanie zawartości tej witryny podlega Regulaminowi witryny Intel.com.

Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.