Identyfikator artykułu: 000027045 Typ materiałów: Rozwiązywanie problemów Ostatnia zmiana: 07-07-2021

Nie można uruchomić systemu operacyjnego po usunięciu pamięci Intel® Optane™ pamięci

Środowisko

Intel® Optane™ pamięci z serii

windows1064bit

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT
Podsumowanie

Podczas próby włączenia sterownika pamięci Intel® Optane™ na urządzeniu bez rozruchu, który zakończył się niepowodzeniem i nie jest już w stanie uruchomić systemu operacyjnego.

Opis

Nie można uruchomić systemu operacyjnego po usunięciu Intel Optane sterownika po nieuczywieniu włączenia na urządzeniu dysków innych niż rozruchowe.

Rozdzielczość

Sprawdź, czy tryb SATA został zmieniony na Intel RST premium.

Jeśli zainstalowano system operacyjny przed próbą włączenia Intel Optane pamięci, najpewniej system operacyjny został zainstalowany w trybie AHCI.  W takim przypadku system nie mógł uruchamiać się, jeśli nie jest w trybie AHCI.

Zmieniono tryb SATA na AHCI i sprawdź, czy ten problem został naprawny.

Dodatkowe informacje

Intel Optane pamięci może zmienić tryb SATA.

 

Podobne produkty

Ten artykuł dotyczy 1 prod.

Zastrzeżenie

1

Publikowanie treści i wykorzystanie zawartości tej witryny podlega Regulaminowi witryny Intel.com.

Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.