Identyfikator artykułu: 000027820 Typ materiałów: Porównanie produktów Ostatnia zmiana: 16-07-2021

Różnice w pamięci cache pomiędzy procesorami Intel® Xeon® E5 i Intel® Xeon® skalowalnych

Podsumowanie

W tym artykule znajdują się informacje na temat pamięci cache L3 skalowalnego procesora Intel® Xeon® i dlaczego wartość ta jest wyższa niż pamięć podręczna L1.

Opis

Istnieje różnica między pamięcią cache a Intel® Xeon® E5 i Intel® Xeon® skalowalnymi.

Rozdzielczość

Oczekuje się innej hierarchii pamięci cache. Hierarchia pamięci podręcznej została zmieniona w architekturze nowszej rodziny Intel® Xeon® skalowalnych procesorów.

Jakie są zmiany w hierarchii pamięci cache?

W wcześniejszych architekturach (takich jak rodzina Intel® Xeon® E5 v4):

  • Pamięć cache średniego poziomu (MLC lub też L2) wynosi 256 KB na rdzeń.
  • Ostatnim poziomem pamięci cache (zwanym też L3) była współdzielona, włącznie pamięć podręczna o rozmiarze 2,5 MB na rdzeń.

W architekturze rodziny skalowalnych procesorów Intel® Xeon® hierarchia pamięci podręcznej uległa zmianie w celu zapewnienia większego MLC o pojemności 1 MB na rdzeń oraz mniejszego współdzielone 1,375 MB LLC na rdzeń. Większy mlc zwiększa wskaźnik trafienia w MLC, czego efektem jest mniejsze opóźnienie wydajnej pamięci, a także mniejsze zapotrzebowanie na sieci mesh interconnect i LLC. Przejście na non-inclusive cache dla LLC pozwala na efektywniejsze wykorzystanie ogólnej pamięci cache w chipie w porównaniu z pamięcią podręczną włącznie.

Dodatkowe informacje można znaleźć w sekcji Zmiany w hierarchii pamięci podręcznej w przeglądzie technicznym rodzinyskalowalnych procesorów Intel® Xeon® .

Informacje o produktach i wydajności

1

Publikowanie treści i wykorzystanie zawartości tej witryny podlega Regulaminowi witryny Intel.com.

Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.