Identyfikator artykułu: 000027901 Typ materiałów: Instalacja i konfiguracja Ostatnia zmiana: 06-08-2021

Zasady dotyczące połączeń portów PCIe* OCuLink i dysków NVMe* w połączeniu z dyskami SAS/SATA

Środowisko

osindependent

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT
Podsumowanie

Zasady dotyczące połączeń portów PCIe OCuLink i dysków NVMe w połączeniu z dyskami SAS/SATA w obu obudowach 1U i 2U oraz różnych płytach montażowych.

Opis

Czy korzystanie z optycznych łączy miedzianych (Cu) (OCuLink) w portach 0 i 1 zapobiega wykrywaniu dysków SAS/SATA w portach 2 i 3 backplane SAS/NVMe Combo F1U8X25S3PHS?

Rozwiazanie

Istnieją w zasadzie dwa różne scenariusze, które zmieniają reguły:

  1. Korzystanie z narzędzia Peripheral Component Interconnect Express (PCIe*) Source #1 – Onboard PCIe OCuLinks:
    Złącze złącze 0,1 i 2,3 zarządzania pamięcią nieulotną Memory Express* (NVMe*) i nie może mieszać nvme z dyskami Serial Attached SCSI (SAS) lub Serial Advanced Technology (SATA) w ramach jednej pary.
    Jeśli dyski NVMe są zapełnione, a OCuLinks włącza tylko w parze 0 i 1 złącze, porty 2,3,4,5,6 i 7 pozostaną SAS/SATA.
  2. Korzystanie z karty add-in PCIe Source #2 – PCIe Switch:
    Złącze złącza dysku NVMe dla zarządzania dyskami ustawione na 4,5,6 i 7, a dyski NVMe i SAS/SATA w zestawie sterowników nie są obsługiwane.

Zasady te mają zastosowanie wyłącznie w Intel® Virtual RAID on CPU (Intel® VROC). Dlatego też, bez VROC, NVM można podłączyć do płyty serwerowej jako autonomiczne dyski w dowolnym włączoną technologię OCuLink bez wyłączania innych portów SAS/SATA.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z następującymi przykładami referencyjnymi:

  • Zapoznaj się z pełną sekcją Intel® Virtual RAID on CPU (Intel® VROC) przewodnika po integracji i usłudze systemu dla rodziny produktów Intel® Server System R1000WF.
  • Zapoznaj się z sekcją przewodnika po przewodach danych R1208WFxxx SAS/SATA/NVMe w przewodniku po konfiguracji dla rodziny Intel® Server Board S2600WF.

 

Podobne produkty

Ten artykuł dotyczy 51 prod.

Serwerowa płyta główna Intel® S2600STK
Serwerowa płyta główna Intel® S2600STS

Zastrzeżenie

1

Publikowanie treści i wykorzystanie zawartości tej witryny podlega Regulaminowi witryny Intel.com.

Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.