Często zadawane pytania dotyczące serii Intel® SSD 6 opartych na Intel® QLC 3D NAND Technology

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000029732

03-06-2022

Uwaga

Firma Intel na rynku dysków SSD NAND została przejęta przez SK hynix i obecnie jest firmą Solidigm™. Szczegółowe informacje można znaleźć w salonie informacyjnym firmy Intel.

Ważna uwaga: Niniejsza często zadawane pytania dotyczy Intel® SSD z serii 6 opartej na technologii Intel® QLC 3D NAND.  Jeśli szukasz często zadawanych pytań dotyczących serii Intel® SSD 600p opartych na Intel® TLC 3D NAND, zobacz tutaj

 

Terminologii

SkrótTerminDefinicji
NVMe*Pamięć trwała ExpressSpecyfikacja nowej generacji stosowana w celu uzyskania dostępu do dysków SSD za pośrednictwem magistrali PCI Express* z większą przepustowością i mniejszymi opóźnieniami.
PCIe*Peripheral Component Interconnect ExpressStandardowe połączenie znajduje się w większości systemów obsługujących dużą prędkość dysku SSD NVMe.
UEFIUjednolicony interfejs rozszerzonego oprogramowania sprzętowegoSpecyfikacja oprogramowania sprzętowego systemu, mająca zastąpić starszy system BIOS, zapewnia warstwę oprogramowania między systemem operacyjnym a oprogramowaniem sprzętowym systemu.
CSMModuł pomocy technicznej zgodnościFunkcja mikrooprogramowania UEFI, która umożliwia uruchamianie systemu BIOS w starszym stylu poprzez naśladowanie środowiska BIOS.

Kliknij lub odpowiedni temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Sprzęt i oprogramowanie

Czym jest seria Intel® SSD 665p? Po co jest i do czego jest wyjątkowy?

Intel® SSD 665p to produkt następczy po Intel® SSD 660p z nową generacją technologii Intel® QLC 3D NAND. Jest to również pierwszy w branży 96-warstwowy dysk SSD QLC na rynku klienckich. Intel® SSD z serii 665p zaprojektowano od podstaw, aby zaspokoić potrzeby w zakresie wydajności i pojemności w standardowych i podstawowych zastosowaniach komputerowych. Informacje o produkcie dla wszystkich dostępnych produktów znajdziesz tutaj.

Gdzie mogę znaleźć sterowniki Intel PCI Express* NVMe* dla mojego Intel® SSD z serii 6, oparte na technologii Intel® QLC 3D NAND?

Dla systemu Windows*: sterownik dla dysków SSD Intel® dla klienta NVMe* Microsoft Windows*.

W przypadku systemu Linux*: skonsultuj się ze swoim dostawcą systemu operacyjnego, aby uzyskać więcej informacji na temat dostępnych sterowników NVMe i pomocy technicznej

Jakie są wymagania sprzętowe i programowe dotyczące korzystania z Intel® SSD z serii 6, opartych na technologii Intel® QLC 3D NAND jako dysku rozruchowym?

Wymagania dotyczące używania jako dysku rozruchowego to:

 • Sprzętowa płyta główna obsługująca pamięć masową PCIe* NVMe* dla konstrukcji M.2 M Key 2280. Skonsultuj się z dostawcą systemu lub płyty głównej, aby uzyskać więcej informacji.
  UwagaMoże być dostępnych wiele złączy M.2, ale to nie znaczy, że wszystkie z nich obsługują standard NVMe. Skonsultuj się ze sprzedawcą płyty głównej i instrukcją obsługi w celu uzyskania odpowiednich połączeń.
 • System BIOS, który obsługuje UEFI 2.3.1 lub nowszego, z obsługą NVMe
 • Format dysku GPT* (zobacz jak zainstalować system operacyjny do GPT)
 • System operacyjny Microsoft Windows® 10
  UwagaInne systemy operacyjne obsługujące powyższe wymagania mogą działać prawidłowo, ale nie zostały one zweryfikowane.
 • Sterownik Intel® NVMe zainstalowany podczas instalacji systemu operacyjnego – postępuj zgodnie z instrukcjami w Przewodnik instalacji rozruchu.
  • Jeśli nie ma sterownika NVMe dla natywnego systemu operacyjnego, a sterownik Intel NVMe nie jest dostępny, dysk nie jest widoczny podczas instalacji.
Jakie są wymagania sprzętowe i programowe dotyczące korzystania z Intel® SSD z serii 6 opartych na technologii Intel® QLC 3D NAND jako drugim dysku lub dysku danych? Poniżej przedstawiono wymagania:
 • Sprzętowa płyta główna obsługująca pamięć masową PCIe* NVMe* dla konstrukcji M.2 M Key 2280. Skonsultuj się z dostawcą systemu lub płyty głównej, aby uzyskać więcej informacji.
  UwagaMoże być dostępnych wiele złączy M.2, ale to nie znaczy, że wszystkie z nich obsługują standard NVMe. Skonsultuj się ze sprzedawcą płyty głównej i instrukcją obsługi w celu uzyskania odpowiednich połączeń.
 • System BIOS, który obsługuje UEFI 2.3.1 lub nowszego, z obsługą NVMe
 • System operacyjny Microsoft Windows® 10
  UwagaInne systemy operacyjne obsługujące powyższe wymagania mogą działać prawidłowo, ale nie zostały one zweryfikowane.
 • Sterownik Intel® NVMe zainstalowany po instalacji systemu operacyjnego
Jakie płyty główne firma Intel testowała przy pomocy serii Intel® SSD 660p lub Intel® SSD z serii 665p? Zobacz zgodność produktu aby uzyskać więcej informacji.
Jak bezpiecznie podłączyć konstrukcję M.2 do systemu/płyty głównej? Zobacz Odpowiednie techniki obchodzenia się z urządzeniem M.2 oraz jego nieprawidłowe obchodzenie się z nimi
Jaka jest różnica między dyskami z serii Intel® SSD 6 opartymi na technologii Intel® QLC 3D NAND a dyskami Intel®® SSD z serii 760p? Intel® SSD 6 Series jest oparty na Intel 64 warstwie technologii QLC NAND, a seria Intel® 760p opiera się na Intel 64 warstwie TLC NAND. Intel® SSD oparte na technologii Intel® QLC 3D NAND to zoptymalizowane pod kątem pojemności rozwiązania pamięci masowej PCIe w dzisiejszych komputerach. Może być stosowany w codziennych zadaniach obliczeniowych. Łączy w sobie pojemność, wydajność i opłacalność dla użytkowników końcowych. Dysk Intel® SSD z serii 760p został zaprojektowany jako dysk SSD o dużej wydajności do komputerów, który wymaga wyższej wydajności i większej trwałości.

System operacyjny

Jakie systemy operacyjne są zatwierdzone pod kątem funkcjonalności uruchamiania dzięki systemom Intel® SSD z serii 6 opartym na technologii Intel® QLC 3D NAND? Systemy operacyjne, które zostały przetestowane pod kątem funkcjonalności uruchamiania systemu, to 64-bitowe wersje:
 • Windows* 10
 • RHEL* 7.3
 • Ubuntu* 16.04
Czy mogę zainstalować system Linux na Intel® SSD z serii 6, opartym na technologii Intel® QLC 3D NAND? Przetestowano funkcjonalność rozruchu dla podgrupy systemów operacyjnych Linux. Funkcjonalność na wszystkich systemach operacyjnych z systemem Linux nie jest gwarantowana. W przypadku wystąpienia problemu prosimy o zapoznanie się ze stroną pomocy technicznej dla dostawców Linux lub skontaktowanie się z działem pomocy technicznej.

Instalacji

Jak zainstalować system operacyjny Windows* na Intel® SSD z serii 6, opartej na technologii Intel® QLC 3D NAND? Zobacz Przewodnik instalacji rozruchu aby uzyskać więcej informacji
Dlaczego nie widzę urządzenia Intel® SSD z serii 6 opartego na technologii Intel® QLC 3D NAND po pierwszym restarcie po instalacji mojego systemu operacyjnego? Problem może dotyczyć ustawień systemu BIOS. Upewnij się:
 • Dysk jest pierwszym urządzeniem uruchamianym
 • Włączono UEFI w BIOS-ie
 • Zastosowano metodę instalacji UEFI na nośnikach instalacyjnych.
Czy mogę przeprowadzić migrację mojego systemu operacyjnego do Intel® SSD z serii 6 opartej na dysku technologii Intel® QLC 3D NAND? Możesz przejść na swój system operacyjny tak długo, jak twój obecny system operacyjny zostanie skonfigurowany i zainstalowany z odpowiednimi ustawieniami UEFI. W przeciwnym razie zalecamy ponowną instalację systemu operacyjnego.

Wydajności

Co dzieje się na dysku, gdy "wyczyść wewnętrzną pamięć podręczną dysku SSD w celu zwiększenia wydajności" w sekcji Optymalizatora SSD Intel® w narzędziu Intel®® SSD Toolbox? Seria Intel® SSD 6 oparta na technologii Intel® QLC 3D NAND stale zarządza pamięcią podręczną wewnątrz dysku SSD. Przechowuje i czyści zduplikowane dane w pamięci podręcznej dysku SSD na podstawie ustawień zasilania systemu. Funkcja Performance Booster umożliwia zapisywanie indeksów i przechowywanie danych wcześniej zapisanych w pamięci podręcznej dysku SSD. Spowoduje to wyczyszczenie pamięci cache lub bufora w celu odświeżenia doświadczeń użytkownika.
Jakie typowe zastosowania komputerów PC zapewnią najlepszą wydajność z serii Intel® SSD 6 opartej na technologii Intel® QLC 3D NAND?W tej serii zastosowano Intel® QLC Technology z dużą i szybką dynamiczną pamięcią podręczną SLC do obsługi zapisu dysku i zwiększenia wydajności zapisu. Dane z dynamicznego SLC są przesyłane do QLC w czasie bezczynności dysku. Dzięki temu pamięć podręczna jest nowa, aby usprawnić zapis użytkownika. Ta seria została stworzona i stworzona z myślą o popularnych modelach użytkowania komputerów, takich jak przeglądanie stron internetowych i wiadomości e-mail. Obsługuje również obciążenia, które mają serie z czasem bezczynności pomiędzy nimi. Przykłady obejmują zadania związane z produktywnością, takie jak raporty z projektów, arkusze kalkulacyjne oraz ograniczone edycje zdjęć i filmów oraz pamięć masowa. W przypadku zastosowań poza typowymi zastosowaniami komputera, a gdy dysk osiągnie 75% pełnego poziomu, wydajność zapisu może być niższa niż 100 MB.