System operacyjny Intel® Wireless-AC 9560 nie wykrywa

Dokumentacja

Rozwiązywanie problemów

000030882

31-01-2020

Co widzę?

Intel® Wireless-AC 9560 nie jest wstępnie zainstalowana przez producenta komputera i dlatego nie jest wykrywany ani rozpoznawany przez system operacyjny (OS) i nie jest wyświetlana w Menedżerze urządzeń.

Dlaczego to widzę?

Następujące karty bezprzewodowe Intel® są modułami – towarzyszące im Moduły RF (CRF), które są częścią zintegrowanego rozwiązania Intel Wireless-AC. Muszą one być wykorzystywane razem z wybranymi procesorami lub chipsetami Intel, które zawierają elementy, które pozwalają na poprawne działanie.

  • Intel® Wireless-AC 9560
  • Intel® Wireless-AC 9462
  • Intel® Wireless-AC 9461

Chociaż CRF można fizycznie umieścić w gnieździe M. 2, urządzenie to jest elektrycznie połączone z PROCESORem/chipsetem przy użyciu specjalnego typu sygnału. Oznacza to, że producent systemu musi dołączyć ten specjalny sygnał w gnieździe M. 2, aby obsłużyć CRF. W przypadku instalacji w systemie z kluczem M. 2, który nie zawiera tego sygnału, CRF nie będzie działać i nie może być wykrywany przez system operacyjny.

Jak rozwiązać ten problem

Zainstaluj Intel® Wireless-AC 9560 w systemie przeznaczonym do zintegrowanego rozwiązania Intel® Wireless-AC. Możesz też rozważyć użycie oddzielnej karty bezprzewodowej Intel®, takiej jak Intel® Wireless-AC 9260.

UwagaJeśli Twój CRF został dostarczony fabrycznie przez producenta komputera lub sądzisz, że korzystasz z systemu, który obsługuje te CRF, a mimo to masz problem, zobacz kontakt z pomocą techniczną w dolnej części tej strony, aby uzyskać dalszą pomoc.
Tematy pokrewne
Co to jest moduł Integrated Intel® Wireless-AC (CNVi) i Companion RF (CRF)?
Informacje prawne dotyczące instalacji lub modernizacji sprzętu bezprzewodowego