Czy muszę zainstalować Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless w systemie Windows® 10?

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000031026

09-06-2022

Ważna informacja

Starsze wersje oprogramowania Intel® PROSet/Wireless WiFi i DCH zostały umieszczone w stanie zakończenia eksploatacji (EOL), począwszy od wersji pakietu oprogramowania 21.50.X.

Twoja karta sieci bezprzewodowej nie wymaga Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless w systemie Windows® 10. W związku z tym nie zalecamy instalacji Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless w systemie Windows® 10, chyba że spełnisz kryteria przedstawione w poniższych wyjątkach.

Począwszy od wersji 20.120 w systemie Windows® 10, pakiet instalacyjny zawierający jedynie sterownik dostępny jest w Centrum pobierania.

Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless i jej obsługiwane funkcje ewoluowały (lub zostały zniweczone) przez lata i w różnych wersjach systemu operacyjnego Windows (OS).

W systemie Windows® 10 Oprogramowanie Intel PROSet/Wireless obsługuje następujące funkcje:

 • Narzędzia dla administratorów IT
 • Cisco* Compatible Extensions (CCX) dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw. (nie są już uwzględnione w Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless wersji 20.90 i nowszej)
 • Interfejs Application Programmable Interface (API) ustawiony dla producenta systemu na potrzeby tworzenia aplikacji, które współdziałają z kartą sieciową I platformą Wi-Fi.
 • Opcjonalna funkcjonalność "Profile Sync" (stosowana tylko w systemach Intel® vPro™).

Wyjątki:
Jeśli należysz do jednej z następujących dwóch kategorii użytkowników:

  • Producent Twojego systemu wstępnie zamontował Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless w Twoim systemie.
  • Jesteś administratorem IT, który potrzebuje co najmniej jednej z wyżej wymienionych funkcji.

  Zalecamy uzyskanie Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless od producenta systemu. Jednak możesz również pobrać Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless od administratora IT.

   

  Powiązane tematy
  Odinstaluj Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless