Często zadawane pytania dotyczące pamięci Intel® Optane™ serii H

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000032754

29-01-2020

W tym artykule znajdują się informacje na temat pamięci Intel® Optane™ serii H, w tym:

 • Szczegółowe informacje na temat produktu
 • Dostępność i zgodność produktów
 • Wymagania dotyczące systemu operacyjnego i oprogramowania
 • Wydajności
 • Wskazówki dotyczące konfiguracji i elementy, które wiedzą

Kliknij temat lub temat, aby uzyskać szczegółowe informacje:

O

Co sprawia, że pamięć Intel® Optane™ z serii SSD różni się od innego dysku Intel® SSD?

Pamięć Intel® Optane® z serii H to dwie technologie Rewolucyjne w jednym współczynniku M. 2 2280. Karta Intel® Optane® pamięć sieci Intel® QLC 3D NAND Storage w pojedynczym module M. 2. Umożliwiło to procesorowi Intel® Optane® pamięci na cienkie i lekkie laptopy oraz inne zgodne czynniki, takie jak AIOs i minie komputery. Połączenie szybkiego przyspieszenia i przystępna cenowo dużej pojemności pamięci masowej w jednym module M. 2 umożliwi nowe i innowacyjne platformy komputerowe.

W jaki sposób różni się od innych produktów pamięci Intel® Optane™owej?

Pamięć Intel® Optane™ może być używana do łączenia lub "parowania" urządzeń pamięci masowej SATA z Intel® Optane™ technologiami w celu zwiększenia czasu reakcji systemu. Pamięć Intel® Optane™ z serii H zapewnia możliwość połączenia lub "pary", Intel® QLC 3D NAND pamięci masowej z technologią Intel® Optane™ na jednym dysku M. 2 2280, przy użyciu oprogramowania i aplikacji do zarządzania Technologia pamięci Intel® Rapid (Intel® RST).

UwagaDo przyspieszenia urządzeń pamięci masowej SATA nie można użyć nośnika pamięci Intel® Optane™ z urządzenia z serii H Intel® Optane™.
Jakie pojemności są dostępne?

Opcje systemowe dostawcy dla dostawcy są różne, ale trzy jednostki SKU są dostępne w firmie Intel:

 • Czas reakcji odnosi się do tego, jak szybko komputer kończy żądania użytkowników końcowych, np.:
  • Pamięć 16 GB Intel® Optane™ + 256 GB NAND *
  • 32 GB pamięci Intel® Optane™ + 512 GB NAND
  • 32 GB pamięci Intel® Optane™ + 1 TB NAND
UwagaNiektóre funkcje związane ze przyspieszaniem, takie jak przypinanie, są dostępne tylko w przypadku 32 GB Intel® Optane™ pojemności pamięci lub większej.

Dostępność i zgodność produktów

Gdzie można kupić Intel® Optane™ pamięci H10 z pamięcią masową Solid State?

Ta seria jest dostępna wyłącznie jako część kompletnej platformy. Znajdź dostępne systemy w tym produkcie. Aby uzyskać więcej informacji na temat dodatkowego dostępnego systemu, skontaktuj się z ulubionym sprzedawcą lub dostawcą w Internecie.

Dlaczego Intel® Optane™ pamięci H10 z pamięcią masową Solid State jest dostępna tylko w systemach?

Dzięki unikatowej wykorzystaniu dwóch urządzeń w tym samym module M. 2, Intel® Optane™ pamięć H10 z pamięcią masową Solid State, jest wyposażona w wymagania platformy, które są najlepsze do obsługi w ramach zintegrowanego rozwiązania platformy. Oferujemy tylko Intel® Optane™ pamięci H10 z pamięcią masową Solid State w ramach kompletnego rozwiązania platformy od producentów OEM, integratorów systemów i sprzedawców detalicznych. Zapewnia to najlepszą możliwą obsługę użytkownika.

Czy możesz korzystać z tego urządzenia w każdym systemie?

Nr. Może być on używany w systemach z odpowiednim systemem BIOS, który umożliwia rozpoznanie obu połówek urządzenia:

 • Strony pamięci Intel® Optane™, oraz
 • Strona Intel® QLC 3D NAND
Każda część urządzenia będzie rozpoznawana jako urządzenie PCIe * X2, które może być połączone lub "sparowane" z pojedynczym woluminem za pomocą sterownika Intel® RST i aplikacji. Jeśli urządzenie jest umieszczone w systemie, który nie jest prawidłowo obsługiwany, QLC i dostępność urządzenia Intel® NAND 3D.

Ważne: Korzystanie z urządzenia w tym stanie nie jest zweryfikowane ani obsługiwane przez firmę Intel; wyniki nie są gwarantowane.

UwagaSystem "Intel® Optane™ Ready Memory" nie oznacza, że obsługuje serię pamięci Intel® Optane™ej.
Usunięto z pamięci Intel® Optane™ej serię z systemu, z którym je zakupiłem, i chcesz korzystać z niego w innym systemie. Jakie są wymagania tego programu?

Nie zalecamy usunięcia urządzenia z komputera wstępnie skonfigurowanego dla urządzenia, ponieważ może to spowodować utratę danych. Urządzenie może być używane wyłącznie na platformach obsługujących moduł w systemie BIOS. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z dostawcą systemu.

Wymagania dotyczące systemu operacyjnego i oprogramowania

Jakie systemy operacyjne są obsługiwane?

Wymagany jest system Windows® 10 64-bitowy interfejs UEFI i powiązany z nim sterownik Technologia pamięci Intel® Rapid (Intel® RST).

Nie zalecamy zmiany lub dostosowania wstępnie skonfigurowanego systemu operacyjnego dostarczonego z systemem, ponieważ może to spowodować utratę danych.

Czy wymagane jest dodatkowe oprogramowanie?

Tak, oprogramowanie Intel® RST jest niezbędne do łączenia lub "parowania" tych dwóch części urządzenia z serii H z pamięci® Intel® Optane. Właściwie obsługiwany system będzie również zawierać obsługiwany system BIOS. Przeczytaj więcej

Wydajności

Jakie przypadki użytkowania i zastosowania będą korzystać z technologii Intel® Optane® pamięci z serii H?

Jedną z głównych zalet technologii Intel® Optane™ jest to, że są one dostosowane do potrzeb użytkownika dzięki wstępnemu załadowaniu i przyspieszaniu często używanych aplikacji i plików. Inteligentne buforowanie i przyspieszenie zapewnia, że najczęściej otwierane pliki są przechowywane w Intel® Optane™ pamięci, dzięki czemu są udoskonalone funkcje obliczeniowe. System autonomicznie przyjmuje i optymalizuje różne obciążenia klientów.

Czy procesor Intel® Optane® pamięci w serii H eliminuje potrzebę stosowania tradycyjnego dysku twardego?

Pamięć Intel® Optane® z serii H to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia parowanie dwóch urządzeń w jednym module M. 2. Dzięki obu Intel® Optane™OM pamięci masowej i dyskom Intel® QLC 3D NAND Media w pojedynczym module M. 2, jest to idealne rozwiązanie dla rozwiązań DYSKowych.

Czy mogę wybrać, co przyspieszy lub czy wykonano je automatycznie?

Tak. Jeśli posiadasz wersję SKU zawierającą pamięć masową o pojemności 32 GB lub więcej Intel® Optane™, to Przypinanie będzie dostępne w swojej ulubionej aplikacji obsługującej pamięć Intel® Optane™. Dowiedz się więcej.

Konfiguracja, wykorzystanie i sposoby

Co zrobić z systemem operacyjnym, co jest w trakcie awarii

Zalecamy współpracę z dostawcą systemu, aby uzyskać pomoc techniczną, w miarę możliwości dostosowań w obrazie systemu operacyjnego i systemie BIOS.

Chcę wykonać kopię zapasową obrazu systemu operacyjnego; jak to zrobić?

Zaleca się postępowanie zgodnie z procedurami dostarczonymi przez producenta systemu. Aby uzyskać odwołanie, w przypadku klonowania dowolnego Intel® Optane™ woluminu, konieczne jest wyłączenie (lub wyłączenie w parze urządzeń w woluminie) przyspieszenia. Po wyłączeniu Użyj klonowania oprogramowania, aby sklonować powolną część nośnika urządzenia. (W przypadku moduł serii Intel® Optane™ z pamięcią) może to być część® NAND).

Ponowne włączenie przyspieszenia po zakończeniu.

Jak włączyć/wyłączyć przyspieszenie dzięki Intel® Optane™ pamięci ("para '/" unsparowany "po stronie pamięci Intel® Optane™ oraz Intel® QLC 3D NAND, Strona pamięci masowej z pamięcią Intel® Optane™ z serii H)?

Systemy powinny być dostarczone z urządzeniem skonfigurowanym odpowiednio do użytku. Nie zalecamy żadnych zmian w tej konfiguracji. Jeśli jest to konieczne, zaleca się postępowanie ze wszystkimi procedurami od producenta systemu w celu zarządzania urządzeniem. Aby uzyskać odwołanie, można użyć przewodnika instalacji w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Ważne: Korzystanie z urządzenia w stanie "przyspieszenie wyłączone" nie jest sprawdzane przez firmę Intel lub nie jest przez nie obsługiwana. wyniki nie są gwarantowane.

Co to jest Przypinanie i jak przypiąć element, aby go przyspieszyć?

Przypinanie to możliwość wybierania określonych plików, folderów i aplikacji, które zostaną przyspieszone wraz z automatycznym przyspieszanym przez Intel® RST oprogramowanie. Przypinanie jest obsługiwane na urządzeniach zawierających 32 GB lub więcej Intel® Optane™ pamięci. Dowiedz się więcej.

Tematy pokrewne
Przewodnik po instalacji Intel® Optane™ pamięci
Intel® Optane™ pamięci z dyskiem Solid State – Strona produktów H10