Często zadawane pytania dotyczące Intel® Performance Maximizer

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000054873

08-12-2020

Intel® Performance Maximizer to innowacyjne, zautomatyzowane narzędzie do podtaktowania procesora. Narzędzie to ułatwia dynamiczne i niezawodne Dostosowywanie procesora na podstawie jego indywidualnej wydajności DNA.

Intel Performance Maximizer

Produktu

Kliknij lub pytanie, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Jakie są zalety korzystania z Intel® Performance Maximizer?

Zalety korzystania z Intel® Performance Maximizerów:

 • Bezpłatne narzędzie, które można pobrać z centrum pobierania Intel: procesory dziewiątej generacji Intel® Core™ oraz procesory Intel® Core™ z serii X
 • Automatyczne i łatwe użytkowanie
 • Spersonalizowany proces taktowania w zależności od potencjału wydajności procesora
 • Stałe monitorowanie w celu uzyskania stabilności i zdolności do przetestowania w razie potrzeby w czasie
 • Używa wbudowanych testów, które zapewniają maksymalny zasięg rdzenia procesora
Kim są odbiorcy docelowi tego narzędzia?

To narzędzie jest przeznaczone dla użytkowników końcowych, w tym do graczy i twórców, którzy chcą łatwo uzyskać dostęp do swoich systemów, ale mogą nie być wygodne przy zapewnieniu technicznych, zaawansowanych metod przeliczania częstotliwości taktowania.

Dostępne są bardzo bezpłatne narzędzia do przetaktowania. W jaki sposób wykonujesz tę inną czynność?

Intel® Performance Maximizer to specjalne narzędzie, które zapewnia spersonalizowanie Automatyczne przetaktowanie oparte na indywidualnej wydajności procesora DNA. Inne narzędzia do przetaktowania mogą wymagać ręcznego dostrajania użytkownika, obejmującego zmianę złożonych pokręteł, uruchamianie oprogramowania innych firm w celu zapewnienia stabilności i bardzo czasochłonnego procesu prób i błędów.

Jakie procesory Intel obsługuje Intel® Performance Maximizer?

Obsługiwane (zgodne) procesory Intel® Core™ (Desktop) wymieniono poniżej:

 • Procesory Intel® Core™ dziesiątej generacji (stacjonarne) , w tym: i9-10900KF, i9-10900K, i7-10700KF, i7-10700K, i5-10600KFi i5-10600K.
 • Procesory Intel® Core™ dziewiątej generacji (stacjonarne) , w tym: i9-9900K, i9-9900KF, i9-9900KS, i7-9700K, i7-9700KF, i5-9600K , oraz i5-9600KF 
 • Intel® Core™ procesory z serii X, w tym: i9-10980XE, i9-10940x serii, i9-10920x serii i   i9-10900x serii

Możesz najpierw zidentyfikować procesor i przed zainstalowaniem Intel® Performance Maximizer, w przeciwnym przypadku zostanie wyświetlony błąd oznaczający, że produkt nie jest obsługiwany.

Jakie systemy operacyjne obsługuje Intel® Performance Maximizer? Aplikacja obsługuje system Windows® 10, 64-bit RS5 (wersja 1809) lub nowszy system operacyjny.
Gdzie mogę znaleźć Intel® Performance Maximizer informacje o pobieraniu i instalacji?

Pobierz procesory Intel® Core™ dziesiątej generacji

Pobierz procesory Intel® Core™ dziewiątej generacji

Pobierz procesory Intel® Core™ z serii X.

Intel® Performance Maximizer instrukcjach instalacyjnych znajduje się w podręczniku użytkownika. Podręcznik użytkownika można znaleźć w centrum pobierania firmy Intel wraz z aplikacją. Ten sam Podręcznik użytkownika i informacje o wersji są używane w przypadku plików do pobrania: Procesory Intel® Core™ dziewiątej generacji I Procesory z serii X Intel® Core™. Instalacja wymaga uprawnień na poziomie administratora; Po pobraniu pakietu należy rozpakować go na folder lokalny i kliknąć dwukrotnie plik wykonywalny "Intel® _Performance_Maximizer", a następnie kontynuować pracę.

Techniczne i rozwiązywanie problemów

Jakie są minimalne wymagania systemowe dla aplikacji?

Poniżej przedstawiono minimalne wymagania systemowe dla tej aplikacji:

 1. Obsługiwane procesory Intel wymieniono poniżej:
  • Procesory Intel® Core™ dziesiątej generacji (stacjonarne) , w tym: i9-10900KF, i9-10900K, i7-10700KF, i7-10700K, i5-10600KFi i5-10600K.
  • Procesory Intel® Core™ dziewiątej generacji (komputer stacjonarny): i9-9900K, i9-9900KF, i9-9900KS, i7-9700K, i7-9700KF, i5-9600K oraz i5-9600KF.
  • Intel® Core™ procesorów z serii X (komputer stacjonarny): i9-10980XE, i9-10940x serii, i9-10920x serii i i9-10900x serii.
 2. 8 GB pamięci RAM
 3. Windows 10 64-bit Redstone 5 (wersja 1809) lub nowsza.
 4. 16 GB wolnego miejsca na niewymiennym dysku GPT (tabela partycji GUID).
 5. Płyta główna oparta na chipsetach Intel® Z390 (procesory Intel® Core™ dziewiątej generacji).
 6. Płyta główna oparta na chipsetach Intel® X299 (Intel® Core™ procesorów z serii X).
Jakie są wymagania dla aplikacji dotyczące systemu BIOS?

Intel® Performance Maximizer wymaga, aby ustawienia systemu BIOS były w stanie domyślnym do prawidłowego działania, w tym następujące ustawienia:

 • Musi być włączony przetaktowanie rdzeni procesora.
 • Wszystkie rdzenie procesorów muszą być włączone.
 • Technologia Intel® Hyper-Threading (technologia Intel® HT), jeśli jest obsługiwana przez procesor, musi być włączona.
 • Tryb Intel® Turbo zwiększa technologię 2,0, musi być włączony.
 • Tryb rozruchu musi być włączonym interfejsem UEFI.
 • Udoskonalona technologia Intel SpeedStep® musi być włączona.
Czy istnieje wymóg dotyczący miejsca na dysku?

Intel® Performance Maximizer wymaga 16 GB wolnego miejsca na dysku.

UwagaAplikacja pozwala użytkownikowi końcowemu zmniejszyć istniejącą partycję dysku w celu udostępnienia 16 GB miejsca na dysku.

 

Do czego są dwie wersje Instalatora Intel® Performance Maximizer do procesorów Intel® Core™ dziewiątej generacji?

Mamy dwie wersje Instalatora , ponieważ mamy do przeprowadzenia różnych testów dla procesorów z podwątkami (i9-9900K, i9-9900KF i i9-9900KS) i bez podwątkowania (i7-9700K, i7-9700KF i i5-9600K, i5-9600KF).

Dlaczego Intel® Performance Maximizer potrwać tak długo, jak charakteryzuje się mojego systemu?

Testy wiązane z Intel® Performance Maximizer są tak skonstruowane, aby zapewnić bardziej niezawodne możliwości dla rozmaitych zastosowań i aplikacji użytkowników. Ten zakres jest testowany na podstawie rdzenia. Może to potrwać kilka godzin, w zależności od liczby rdzeni procesora i maksymalnego potencjału wydajności procesora.

Co się stanie, gdy uruchamiam Intel® Performance Maximizer razem z narzędziem, aby podkręcania rdzenia procesora pamięć i/lub procesor GPU?

W przypadku korzystania z innych narzędzi do przetaktowania, w tym Intel® Extreme Tuning Utility, nie ma gwarancji zgodności systemu podkręcania rdzenia procesora.  Zaleca się, aby nie używać Intel® Performance Maximizer w połączeniu z innymi programami przetaktowania.

Jakie są wymagania przed zainstalowaniem aplikacji?

Przed rozpoczęciem instalacji Intel® Performance Maximizer użytkownicy końcowi muszą znać następujące wymagania: (Aby uzyskać więcej informacji, Skorzystaj z pokrewnego pytania).

 • Upewnij się, że procesor i system operacyjny są zgodne.
 • Upewnij się, że spełnione są minimalne wymagania systemowe.
 • Zaleca się zresetowanie systemu BIOS do wartości domyślnych.
 • Wymagane ustawienia systemu BIOS są włączone.
 • Zaleca się, aby nie używać Intel® Performance Maximizer w połączeniu z innymi programami przetaktowania.
 • System ma jeden niewymienny dysk twardy GPT (tabela partycji GUID), który ma 16 GB wolnego miejsca na dysku.
Co zrobić w przypadku scharakteryzowania mojego procesora i braku korzyści po uruchomieniu oprogramowania?

Istnieje kilka zmiennych, które mogą mieć wpływ na zdolność procesora do podkręcania rdzenia procesora, w tym do systemów termicznych, elektrycznych, ograniczeń systemowych i systemu BIOS, które nie są w domyślnej konfiguracji. Zwiększenie ilości tych obszarów może spowodować, że podkręcania rdzenia procesora procesora mają im być lepsze.

Czy wszystkie jednostki procesora będą podkręcania rdzenia procesora tę samą kwotę? Jakie czynniki mają wpływ na wyniki?

Intel nie gwarantuje, że wszystkie wersje procesorów podkręcania rdzenia procesora te same kwoty. Istnieje kilka czynników, które wpływają na maksymalny potencjał obtaktowania procesora, w tym rozwiązanie termiczne/chłodzenia i konfigurację systemu.

Jeśli odbiorca wywymazuje system operacyjny (Windows OS) i ponownie je zainstaluje, co się dzieje z Intel® Performance Maximizer?

Jeśli klient wywymazuje system Windows 10, 64-bit RS5 (wersja 1809) lub nowszy i zainstaluje go ponownie, Intel® Performance Maximizer musi zostać ponownie zainstalowany. Testy muszą być uruchomione ponownie, aby umożliwić przetaktowanie za pomocą tej aplikacji.

Co się stanie z Intel® Performance Maximizer w przypadku przerwania testów? Czy użytkownik powinien odinstalować i zainstalować ponownie?

Jeśli testy zostaną przerwane, zanim zostaną ukończone i przejdziesz z powrotem do systemu Windows, wówczas Intel® Performance Maximizer interfejsie użytkownika będzie odzwierciedlać zakończenie przebiegu testu. Umożliwi to ponowne uruchomienie testów. Nie musisz odinstalowywać i instalować ponownie.

Czy Intel® Performance Maximizer flagi błędów w trakcie opisywania, takich jak problem termiczny z systemem?

W trakcie procesu opisywania charakterystyki, jeśli podczas przeprowadzania testów napotkano ograniczenie termiczne lub w zasilaniu, które zostanie uznane za uszkodzenie lub niestabilność dla każdej badanej kombinacji współczynnika lub napięcia. Intel® Performance Maximizer rozpocznie przejście na kolejny etap procesu testowania.

Czy procesor automatycznie uruchamia się z częstotliwością taktowania po pomyślnie zakończonych testach Intel® Performance Maximizer?

Tak, procesor automatycznie uruchamia się przy częstotliwości taktowania wyświetlanej w aplikacji Intel® Performance Maximizer.

Dlaczego w aplikacji powłoki EFI i aplikacji Windows Intel® Performance Maximizer (GUI) jest widoczna różnica w zakresie częstotliwości procesorów?

W celu zapewnienia lepszej stabilności Intel® Performance Maximizer oprogramowanie może zastosować pasmo zabezpieczeń (np. 100MHz), aby pomyślnie przetestowano częstotliwość rdzeni procesora.  Z tego powodu użytkownicy mogą zobaczyć różnicę między przetestowaną i końcową wyświetlaną maksymalną częstotliwością taktowania.

Co się stanie z 16 GB miejsca na dysku po odinstalowaniu Intel® Performance Maximizer?

Po odinstalowaniu Intel® Performance Maximizer zwolnisz 16 GB miejsca na dysku. Jeśli miejsce na dysku zostało pierwotnie pobrane z partycji, oznacza to, że nie jest on scalony z partycją oryginalną.

Program Intel® Performance Maximizer automatycznie włączać Intel® Extreme Memory Profile (Intel® XMP), jeśli jest dostępna? Nie, Intel® Performance Maximizer będzie tylko podkręcania rdzenia procesora częstotliwość procesora.
Czy mogę użyć Intel® Performance Maximizer, jeśli mam włączoną funkcję Intel® XMP?

W przypadku korzystania z innych narzędzi do przetaktowania, w tym Intel® XMP, nie ma gwarancji zgodności systemu podkręcania rdzenia procesora. Zaleca się, aby użytkownicy nie używali Intel® Performance Maximizer w połączeniu z innymi programami nadużywania.

Wsparcie

Czy w przypadku korzystania z Intel® Performance Maximizer gwarancja na procesory w ramce nie została unieważniona?

Tak. Standardowa gwarancja nie ma zastosowania, jeśli przetwórca funkcjonuje poza swoimi specyfikacjami. Klienci mają jednak możliwość zakupu planu ochrony dostrajania wydajności. Uzyskaj więcej informacji na temat planu ochrony dostrajania wydajności i sposobu zakupu.

 

Oprogramowanie i obciążenia wykorzystywane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajności tylko na mikroprocesorach Intel. Testy wydajności, takie jak SYSmark * i MobileMark *, są mierzone przy wykorzystaniu określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakiekolwiek zmiany w każdym z tych czynników mogą spowodować zmianę wyników. Zapoznaj się z innymi informacjami i testami wydajności, aby pomóc w pełnym oszacowaniu zaplanowanych zakupów, w tym wydajności tego produktu w połączeniu z innymi produktami. Aby uzyskać pełniejsze informacje na ten temat, zobacz www.Intel.com/benchmarks.

Cechy i zalety technologii firmy Intel zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać włączonego sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Żaden produkt ani składnik nie może być absolutnie bezpieczny. Skontaktuj się z producentem lub sprzedawcą systemu lub Dowiedz się więcej pod adresem Intel.com.

Zmiana częstotliwości zegara lub napięcia może spowodować uszkodzenie lub skrócenie czasu użytkowania procesora i innych komponentów systemu, a także zmniejszyć stabilność i wydajność systemu.  Gwarancje produktów mogą nie mieć zastosowania, jeśli przetwórca funkcjonuje poza swoimi specyfikacjami.  Więcej informacji zawiera producent systemu i komponentów.