Aplikacje Technologia pamięci Intel® Rapid i pamięci Intel® Optane™ nie będą już aktualizowane (powiadomienie o wyeksypcie)

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000055419

26-04-2022

Poniższe aplikacje zostały wyeksognowane z eksploatacji i nie będą już aktualizowane. Pakiet sterownika/aplikacji Intel® RST 17.8 był ostatnim z poniższymi aplikacjami:

  • interfejs użytkownika Technologia pamięci Intel® Rapid (Intel® RST)
  • Interfejs użytkownika pamięci Intel® Optane™

17.9.1.1009 i późniejsze wersje zawierają inny instalator, który pomoże użytkownikom w:

  • Konfiguracja systemu BIOS dla Intel® Optane™ pamięci (stosownie do przypadku).
  • Instalacja sterownika.
  • Odinstalowanie starszych aplikacji.
  • Rozpocznij proces pobierania aplikacji do zarządzania pamięcią Intel® Optane™ i pamięcią masową ze sklepu MS. (Więcej informacji można znaleźć poniżej).
Uwaga

Zaleca się, aby użytkownicy migrujący ze starszych aplikacji korzystali z tego instalatora w celu łatwego użytkowania i najlepszego przejścia.  Pamiętaj tylko, aby zapoznać się z Informacjami o wersji, aby potwierdzić pomoc techniczną i zgodność z produktami.

Aplikacja do zarządzania Intel® Optane™ pamięcią masową i pamięcią masową będzie nadal dostępna w sklepie Microsoft Store*, aby zapewnić możliwości monitorowania i zarządzania podsystemem pamięci Intel® RST.  Uwaga: sterownik Intel® RST musi być zainstalowany przed instalacją aplikacji. Dowiedz się więcej tutaj.

 

example image

 

Pyt.: Dlaczego te aplikacje nie będą już obsługiwane?

Aplikacja zarządzania pamięcią Intel® Optane™ i pamięcią masową łączy zdolności Intel® RST premium w jednej, łatwej w obsłudze aplikacji. Zajmie ona miejsce aplikacji EOL.It will take the place of the EOL'd applications.  Przyszłe prace programistyczne skupią się na żywotność i możliwościach tej aplikacji.

Pyt.: Czy te aplikacje nadal można pobrać z downloadcenter.com?

Nowe wersje tych aplikacji nie będą dostępne do pobrania na downloadcenter.com.

Pyt.: Czy mogę po prostu wejść do Microsoft Store i teraz pobrać tę aplikację?

Tak, oto link.

Pyt.: Dlaczego aplikacja do zarządzania pamięcią Intel® Optane™ i pamięcią masową nie jest dostępna w Centrum pobierania?

Zgodnie z zasadami nowej uniwersalnej platformy Windows (UWP)* firmy Microsoft, firma Intel zaprzestała łączenia aplikacji Technologia pamięci Intel® Rapid ze sterownikami Intel® RST.

UWP wymaga, aby wszystkie aplikacje oparte na sterownikach były dostępne wyłącznie w Microsoft Store. Więcej informacji o UWP.

Podczas instalacji sterownika Intel RST (wersji 17.9 i nowszych), będziesz mieć możliwość pobrania i zainstalowania aplikacji do zarządzania pamięcią Intel® Optane™ i pamięcią masową ze sklepu Microsoft Store, jeśli będzie dostępne połączenie z Internetem.

P: Mam system operacyjny Windows® 10 LtSC bez dostępu do Microsoft Store. Co mogę zrobić?

Użytkownicy Windows® 10 Enterprise LtSC mogą napotkać problemy, ponieważ dostęp do Microsoft Store może być ograniczony.   Funkcjonalność i funkcje urządzenia Windows 10® LTSC mają się nie zmieniać z biegiem czasu, a użytkownikom końcowym odradza się dokonywanie bezpośrednich aktualizacji.

Dla producentów urządzeń i administratorów IT wersja offline aplikacji do zarządzania pamięcią masową i pamięcią Intel® Optane™ jest teraz dostępna w sklepie Microsoft Business and Education Store. Przejdź tutaj , aby uzyskać więcej informacji na temat pobierania /uzyskiwania dostępu lub współpracy z przedstawicielem firmy Microsoft w przypadku pytań

Pyt.: Czy mogę nadal korzystać z aplikacji Intel® RST i/lub Intel® Optane™ pamięci? Czy też należy je usunąć przed instalacją aplikacji zarządzania pamięcią Intel® Optane™ i pamięcią masową?

O: Zalecamy korzystanie wyłącznie z aplikacji do zarządzania pamięcią Intel® Optane™ i pamięcią masową, aby uzyskać najlepszą pomoc techniczną oraz nowe funkcje i możliwości.

Aby usunąć te aplikacje, wykonaj następujące czynności:

  1. Skręć zapasowe wszystkie dane.
  2. Wyłącz przyspieszenie za pomocą pamięci Intel® Optane™. (Zobacz, jak to zrobić)
  3. Uruchom ponownie komputer.
  4. Odinstaluj aplikację.