Definicja procesorów w próbie inżynieryjnej (ES) oraz sposób identyfikacji systemu Intel® ES

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000056190

09-05-2022

Dowiedz się więcej o przykładowych procesorach inżynieryjnych i sposobach ich identyfikacji.

Rozwiń wszystkie

Kliknij lub odpowiedni temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Czym jest procesor w próbie inżynieryjnej (ES)?

Procesory próbek inżynieryjnych (ES) są również znane jako procesory próbek kwalifikacji. Są to przedprodukcyjnymi procesorami Firmy Intel, a także producentami oryginalnego sprzętu (OEM), producentami oryginalnych urządzeń (ODM) oraz niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV), którzy będą wykorzystywani w cyklu projektowania produktów przed wprowadzeniem produktu na rynek.

Procesory te często zawierają więcej funkcji niż procesory produkcyjne do celów oceny przedprodukcyjnej i testów klientów. Procesory ES:

  • Wyprodukowane przez firmę Intel są wyłączną własnością firmy Intel.
  • Wyprodukowane przez firmę Intel są poufne.
  • Są dostarczane przez firmę Intel na podstawie warunków umowy o zachowaniu poufności i/lub specjalnej umowy pożyczki z ograniczeniami dotyczącymi obsługi i użytkowania odbiorcy.
  • Nie są przeznaczone do sprzedaży ani odsprzedaży.
  • Może nie przeszły one wymogów regulacyjnych dla firm.
  • Nie są objęte gwarancją firmy Intel i zazwyczaj nie są obsługiwane przez firmę Intel.
Jak zidentyfikować próbne procesory inżynieryjne wyprodukowane przez firmę Intel?

Najłatwiejszym sposobem na stwierdzenie, czy posiadasz opracowany przez firmę Intel model inżynieryjny procesora, jest spojrzenie na oznaczenia od góry procesora za pomocą jednej z poniższych metod identyfikacji:

  • Jeśli część nie ma ciągu marki (na przykład: "Intel® Core™ i9-9900K") lub oznaczeń bazowej częstotliwości, nie jest to część produkcyjna.
  • Jeśli nie znajdziesz atramentu ani oznaczeń laserowych, procesor może być nieoznakowanym procesorem ES.
  • Jeśli część ma etykietę "Intel Confidential", jest to część ES.

Jeśli podejrzewasz, że posiadasz część próbną dla inżynierii, skontaktuj się z firmą Intel.

Unmarked Intel ES processor

Czy mogę otrzymać przykładowe procesory inżynieryjne firmy Intel?

Ze względu na przedprodukcyjny charakter próbek inżynieryjnych są one zazwyczaj pożyczane tylko producentom OEM, ODM i ISV do prac przedprodukcyjnych i ewaluacyjnych na określonych warunkach umownych w celu zapewnienia ochrony aktywów i informacji poufnych.

Firma Intel nie udostępnia publicznie przykładowych procesorów inżynieryjnych.

Jeśli miejsce otrzymania próby inżynieryjnej miejsce procesora produkcyjnego zostało odebrane, skontaktuj się ze swoim dostawcą lub miejscem zakupu.

W przypadku innych pytań lub wątpliwości możesz skontaktować się z:

Czy mogę otrzymać wymianę gwarancyjną na przykładowy procesor inżynieryjny?Nie, przykładowe procesory inżynieryjne są jednostkami przedprodukcyjnymi i nie kwalifikują się do gwarancji. Jednostki te są własnością firmy Intel. Firma Intel nie ma programu obsługi gwarancyjnej próbek inżynieryjnych innych niż w ramach programu, w którym produkt został dostarczony oryginalnemu klientowi. Aby uzyskać objaśnienie dotyczące obsługi gwarancyjnej, sprawdź miejsce zakupu.
Co należy zrobić, jeśli otrzymam procesor z próbką inżynieryjną (ES)?

Jeśli miejsce otrzymania próby inżynieryjnej miejsce procesora produkcyjnego zostało odebrane, skontaktuj się ze swoim dostawcą lub miejscem zakupu. Jeśli sprzedawca lub miejsce zakupu poczują się w błąd i odmawiają udzielenia pomocy, rozważ skontaktowanie się z lokalną agencją ochrony konsumentów lub organem cywilnego w celu uzyskania pomocy.

Część próby inżynieryjnej można również zwrócić firmie Intel, kontaktując się z działem obsługi klienta firmy Intel. Należy poinformować, że części inżynieryjne (ES) nie kwalifikują się do wymiany gwarancyjnej.

UwagaFirma Intel zaleca zakup u autoryzowanych dostawców Intel®® i sprzedawców produktów Intel®.

 

Powiązany temat
Jak zidentyfikować procesor komputera stacjonarnego i oznaczenia wentylatora pod kątem wniosków gwarancyjnych