Podczas instalowania sterownika graficznego Intel 26.20.100.8141 lub nowszego pojawia się komunikat o błędzie

Nasi klienci potwierdzili, że rozwiązanie to usuwa usterkę z tymi zmiennymi środowiskowymi.

Wiedza

Komunikaty o błędach

000056629

11-09-2020

Co widzisz?

Sterowniki Intel Graphics DCH są teraz odblokowane w celu dowolnie dołączania sterowników OEM (Original Equipment Manufacturer) i sterowników zwykłych grafiki Intel w centrum pobierania, począwszy od 26.20.100.8141 sterownika. Niektórzy użytkownicy otrzymują jednak błąd producenta oryginalnego sprzętu (OEM) w trakcie instalacji sterownika 26.20.100.8141 lub nowszego.


Środowiska:

Ten problem występuje głównie w przypadku, gdy aktualnie zainstalowany sterownik w systemie nie jest DCH. Sterownik DCH 26.20.100.8141 lub nowsze sterowniki będą instalowane wyłącznie przez sterowniki OEM DCH.


Jak rozwiązać ten problem:
Ostrożność

Poniższe kroki spowodują usunięcie niestandardowych dostosowań producenta sprzętu (OEM) dla platformy. Jeśli Twój producent OEM nie ma dostępnego sterownika DCH, rozszerzenie Windows Update prawdopodobnie nie będzie instalowało żadnych dostosowań po uaktualnieniu do sterownika 26.20.100.8141 lub nowszego.

W przypadku występowania jakichkolwiek problemów, takich jak migotanie, niebieski ekran o śmierci (BSOD), upłynięcie limitu czasu, wykrywanie i odzyskiwanie (TDR) itp., zainstaluj ponownie najnowszy sterownik OEM dla platformy.

Jeśli podczas instalowania sterownika graficznego 26.20.100.8141 lub nowszego otrzymasz błąd OEM, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami:

 1. Sprawdź, czy w systemie jest obsługiwana generacja procesora, taka jak procesor Intel szóstej generacji lub wyższy poziom. Aby potwierdzić generację procesora, Zobacz, jak zidentyfikować Twój procesor.
 2. Sprawdź, czy system ma obsługiwaną wersję systemu operacyjnego (OS), która jest w systemie Windows 10, 64-bitową, wersję 1709 (zwaną też "Redstone 3") lub wyższą. Aby potwierdzić wersję systemu operacyjnego, zobacz, jak zidentyfikować system operacyjny w tym miejscu.
 3. Przed rozpoczęciem należy pobrać najnowszy sterownik karty graficznej DCH z Centrum pobierania i zapisać go w stacji dysków.
 4. Rozłącz połączenie z Internetem, dzięki czemu Windows Update nie będzie automatycznie ponownie instalować poprzedniego sterownika OEM.
 5. Otwórz Menedżera urządzeń , klikając prawym przyciskiem myszy ikonę startu systemu Windows .
 6. Kliknij przycisk tak , gdy pojawi się monit z prośbą o zgodę na kontrolę konta użytkownika.
 7. Rozwiń sekcję karty graficzne .
 8. Kliknij prawym przyciskiem myszy Grafika Intel wprowadzanie i wybieranie Odinstalowywanie urządzenia.
  • Ważne: zaznacz "Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia".
 9. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w Menedżerze urządzeń i wybierz opcję Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.
 10. Jeśli w systemie nie ma przechowywanych starszych sterowników, Kontroler grafiki w Menedżerze urządzeń powinien być teraz wymieniony jako "Microsoft Basic adapter Display". Jeśli nie, powtórz kroki od 4 do 8.
 11. Uruchom ponownie system, aby zakończyć proces odinstalowywania.
 12. Zainstaluj najnowszy sterownik graficzny DCH (pobrano w kroku 3).
 13. Uruchom ponownie system i ponownie podłącz połączenie internetowe.
 14. Sprawdź, czy sterownik jest zainstalowany w Menedżerze urządzeń.
  1. Kliknij dwukrotnie zainstalowaną kartę graficzną.
  2. Kliknij kartę Sterownik.
  3. Sprawdź, czy wersja sterownika i Data sterownika są poprawne.
 15. Wybierz ikonę startową systemu Windows i kliknij ikonę Ustawienia koła zębatego, aby przejść do strony aktualizowanie i zabezpieczenia.
 16. Wybierz pozycję Windows Update i kliknij pozycję Sprawdź dostępność aktualizacji na wypadek, gdyby producent OEM dostosował produkt po instalacji.

& Więcej informacji:

INFORMACJE ZAWARTE W TYM ARTYKULE ZOSTAŁY WYKORZYSTANE PRZEZ NASZYCH KLIENTÓW, ALE NIE ZOSTAŁY PRZETESTOWANE, W PEŁNI ZREPLIKOWANE LUB SPRAWDZONE PRZEZ FIRMĘ INTEL. POSZCZEGÓLNE WYNIKI MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ. Wszystkie ogłoszenia i wykorzystanie treści w tej witrynie PODLEGAją warunkom użytkowania witryny.