Identyfikator artykułu: 000057824 Typ materiałów: Informacje o produkcie i dokumentacja Ostatnia zmiana: 07-07-2021

Jaka jest różnica między zintegrowaną kartą graficzną a kartą graficzną odrębną?

Środowisko

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT
Podsumowanie

Objaśnienia zintegrowanej karty graficznej względem osobnej karty graficznej.

Opis

Czym różni się zintegrowana karta graficzna od osobnej?

Rozwiazanie

Karta graficzna (GPU) to procesor przeznaczony wyłącznie do przetwarzania grafiki. Jedną z głównych funkcji karty graficznej jest ułagodnianie obciążenia procesora (CPU), zwłaszcza podczas intensywnego korzystania z grafiki w grze lub aplikacji.
Karta graficzna może być zintegrowana lub odrębna. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz poniżej.
 

Zintegrowana karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna to karta graficzna wbudowana w procesor. Zintegrowany sprzęt graficzny nie wykorzystuje oddzielnego banku pamięci do przetwarzania grafiki/wideo. Zamiast tego karta graficzna wykorzystuje pamięć systemową, która jest współdzielona z procesorem. Zintegrowana karta graficzna jest wbudowana w procesor, dlatego zazwyczaj zużywa mniej energii, w rezultacie generuje mniej ciepła, co może skutkować dłuższym czasem pracy baterii. Procesory ze zintegrowaną kartą graficzną są najczęściej dostępne w mniejszych systemach formacyjnych, takich jak laptopy i® NUC.

Odrębna karta graficzna
Oddzielna karta graficzna to odrębny procesor graficzny. Osobna karta graficzna ma własną, dedykowaną pamięć, która nie jest współdzielona z procesorem. Ponieważ oddzielna karta graficzna jest odrębna od układu procesora, zużywa ona więcej energii i generuje znaczną ilość ciepła. Ponieważ jednak odrębna karta graficzna ma własne źródło pamięci i źródło zasilania, zapewnia ona wyższą wydajność niż zintegrowana karta graficzna. Zewnętrzne karty graficzne są najczęściej dostępne w komputerach stacjonarnych. Laptopy i komputery o małej formie mogą również zawierać osobne karty graficzne.
 

Dodatkowe informacje

Jak zidentyfikować, czy mój komputer zawiera zintegrowaną kartę® Intel® kartę graficzną?
Sprawdź, jak zidentyfikować kontroler karty graficznej Intel®.

Podobne tematy
Zidentyfikuj swój kontroler® Intel® Graphics.
Jak zainstalować komputer Intel® Graphics Driver windows® 10 i Windows 8*/8.1*?

 

Zastrzeżenie

1

Publikowanie treści i wykorzystanie zawartości tej witryny podlega Regulaminowi witryny Intel.com.

Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.