Ogólne informacje na temat sterowników DCH grafiki Intel® Windows*

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000058295

12-10-2021

Kliknij lub odpowiedni temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Czym są sterowniki DCH?

Sterowniki DCH dla systemu Windows to pakiety sterowników, które będą instalowane i działać w wersjach systemu Windows® 10 i Windows 11* opartych na uniwersalnej platformie Windows (UWP).

Jak wpływa to na mój komputer z grafiką Intel® Graphics?Zgodnie z wymogami firmy Microsoft Centrum sterowania grafiką Intel® nie jest dołączony do sterownika karty graficznej.
  • Po zakończeniu instalacji sterownika karty graficznej Centrum sterowania grafiką Intel® automatycznie pobrać i zainstalować Centrum sterowania grafiką Intel® ze sklepu Microsoft Store (wymagane jest połączenie internetowe).
  • Jeśli pobranie nie jest możliwe lub nie powiedzie się, można go pobrać w dowolnym momencie ze sklepu Microsoft Store. W celu uzyskania instrukcji zapoznaj się z artykułem Jak zainstalować Centrum sterowania grafiką Intel®.

Firmy Intel i Microsoft nawiązały współpracę, aby zapewnić możliwie bezproblemowe przejście na zmiany. W związku z tym nie powinno to mieć żadnego wpływu na codzienne doświadczenia użytkownika.

Kontrolery grafiki Intel® obsługiwane przez sterowniki DCH

Procesory Intel® core szóstej generacji lub nowsze procesory są obsługiwane przez sterowniki DCH dla systemu Windows. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja generacja procesora, zobacz Jak znaleźć generację procesorów Intel® Core™.

Różnice między starszymi (DC) i sterownikami DCHPod Uniwersalną Platformą Windows (UWP) Microsoftu, możemy zobaczyć różne modele sterowników. Ogólnie rzecz biorąc, podlegają one następującym zasadom:
  • Sterownik deklaratywny, składowy (DC): Oznacza to, że sterownik instaluje się wyłącznie z wykorzystaniem deklaratywnych dyrektyw INF i dostosowań specyficznych dla producenta OEM dla sterownika. Intel® Graphics Control Panel jest nadal dołączony do sterownika. Sterowniki DC są również znane jako starsze sterowniki.
  • Sterownik DCH (declarative, Componentized and Hardware Support Apps): Sterowniki DCH są pakowane i instalowane inaczej niż sterowniki DC. W przeciwieństwie do sterowników DC Intel® Graphics Control Panel nie jest już dołączony do pakietów sterowników DCH. Należy je pobrać i zainstalować oddzielnie ze Sklepu Microsoft. Te sterowniki są zaprojektowane do pracy z systemem Windows® 10.
Czy muszę teraz pobrać sterowniki dla systemu Windows® 10 lub Windows 11*?

Firma Intel zaleca uzyskanie sterownika karty graficznej bezpośrednio od producenta komputera. Udostępnienie sterownika DCH na własnej stronie internetowej oraz w programie Windows Update jest obowiązkiem producenta OEM.

Jednakże można również pobrać sterowniki i zainstalować je z Centrum pobierania lub za pomocą narzędzia Intel® Driver and Support Assistant (IDSA).

Szczegóły techniczne sterowników DCH dla systemu WindowsWięcej informacji na temat sterowników DCH dla systemu Windows można znaleźć bezpośrednio na stronie Strona firmy Microsoft oraz w poniższym artykule, aktualizacja Intel® Graphics Driver konieczna do rozwiązania anomalii wyświetlania, październik 2019 r..
Powiązany temat
Sterowniki DCH grafiki Intel® Windows* — często zadawane pytania