Często zadawane pytania dotyczące centrum sterowania Intel® Killer™

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000058936

16-09-2022

Kliknij lub odpowiedni temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Czym jest centrum sterowania Intel Killer? Czym zajmuje się centrum sterowania Intel Killer?

Centrum sterowania Intel Killer to program, który sprawdza aplikacje i ustawia priorytety tak, aby najbardziej szybkie aplikacje mogły w pierwszej kolejności uzyskać dostęp do Twojej przepustowości. Bez niego każda aplikacja wykorzystująca Twoje połączenie internetowe otrzymuje równe zastosowanie, co może spowodować zauważalnie wolniejsze prędkości. Załóżmy na przykład, że grasz w grę intensywnie wykorzystującą dane, a także przesyłasz strumieniowo film na YouTube i pobierasz duży plik. Bez centrum sterowania Intel Killer Twoja gra może mieć problemy, ponieważ musi jednakowo dzielić się swoją przepustowością. Dzięki Intel Killer Control Center gra otrzyma całą przepustowość, jakiej chce, podczas gdy film jest spowolniony (co oznacza, że prawdopodobnie buforuje się trochę bardziej, aby rozpocząć, a następnie działać prawidłowo), a plik do pobrania ma najniższą priorytet.

Jeśli oglądasz strumieniowo filmy, ale nie grasz, priorytet nadany będzie temu streamingowi wideo, co spowoduje zauważalnie płynniejsze odtwarzanie i mniejsze buforowanie.

Jak działa centrum sterowania Intel Killer?

Centrum sterowania Intel Killer przejmuje każdy pakiet danych i przypisuje mu priorytet. Im wyższy priorytet (z jednym z najwyższych), tym szybciej konkretny pakiet danych opuści komputer. Ta priorytetyzacja skutkuje również szybszą reakcją na powrót. Ponieważ większość aplikacji i usług internetowych nie opiera się na dużych transferach, ale wielu małych transferach, ogólny efekt zamawiania pakietów jest zauważalnie większy, co może zwiększyć opóźnienia w grach komputerowych, streamowaniu wideo i przeglądaniu stron internetowych.

Czy może to pomóc, nawet jeśli moje połączenie jest wystarczająco szybkie dla moich potrzeb?

Tak. Prędkość Internetu zapewniana przez isp i wyniki internetowych testów prędkości wskazują jedynie na to, jak szybko można przesyłać małe pakiety danych. Wartości te są przydatne do porównania oraz ze świadomością, czy połączenie jest dobre, ale bez względu na szybkość połączenia internetowego, kartę sieciową, sprzęt sieciowy i modem wciąż przesyłają i odbierają dane w strumieniach. Zamawianie pakietów w ramach tego strumienia może skutkować znacznie szybszymi prędkościami aplikacji i usług, które mogą przynieść korzyści z mniejszych opóźnień.

Dlaczego warto ustawić ograniczenia prędkości w centrum sterowania Intel Killer? Czy nie lepiej jest po prostu pozwolić komputerowi korzystać z tak dużej przepustowości, jaką tylko może?

Centrum sterowania Intel Killer wykorzystuje ograniczenia prędkości ustawione w menu Ustawienia, aby ustalić, czy należy zwolnić aplikację lub usługę o niskim priorytecie, aby zminimalizować opóźnienia w aplikacjach lub usługach o wysokim priorytecie. Mimo, że może również dynamicznie dostosowywać się na podstawie obecnych warunków, ustawienie ograniczenia prędkości daje mu punkt odniesienia, od którego można ocenić, czy należy dokonać korekt. Przykładowo, jeśli ograniczenia prędkości ustawione są na 500 Mb/s i pobierasz pliki do pobrania za pomocą pełnych 500 Mb/s, a ty ładujesz kolejną grę do gry, centrum sterowania Intel Killer ograniczy pobieranie steam, aby upewnić się, że pakiety danych do gry mają dużą przepustowość, która w możliwie najbardziej ogranicza opóźnienia. Efekt ten zależy w pewnym stopniu od Twojego isp. Ponadto niektórzy operatorzy usług internetowych spowalniają czas reakcji Połączenia, jeśli pobierasz dużą ilość danych. W takim przypadku możesz skorzystać z Centrum sterowania Killer, aby wynagradzać prędkość pobierania dużego pliku. Suwaki w menu Aplikacje centrum sterowania Intel Killer są oparte na wartościach procentowych ustawionych przez Ciebie limitów.

Mój router ma już system QoS (jakość usługi), który działa dobrze. Czy mogę korzystać z centrum sterowania Intel Killer podczas korzystania z QoS mojego routera?

Tak. Centrum sterowania Intel Killer może być aplikacją QoS po stronie klienta i w razie potrzeby może służyć do tego celu na komputerze, na którym jest zainstalowany, ale rzeczywista moc pochodzi z zamawiania pakietów danych z wykorzystaniem informacji zgromadzonych na Twoim komputerze. Centrum sterowania Killer może sprawdzić, które strony internetowe i aplikacje łączą się i odpowiednio nadać im priorytet. Router internetowy i systemy QoS modemu nie mają tych informacji i nie mogą priorytetyzować pakietów z takim samym poziomem dokładności. Systemy QoS routerów i modemów mogą nadawać priorytet jedynie na podstawie IP lub numeru portu i generalnie należy je indywidualnie dostosować do poprawnej pracy. Centrum sterowania Intel Killer wykonuje to wszystko automatycznie i z znacznie większą dokładnością.

Jeśli w pełni wykorzystasz swoją dostępną przepustowość, centrum sterowania Killer ogranicza w pierwszej kolejności aplikacje i usługi o niższym priorytecie. Możesz również w locie uzyskać szczegółową kontrolę nad strumieniami danych komputera, ponieważ nie ma to wpływu na korzystanie tylko z QoS routera. Wymaga to stworzenia indywidualnych zasad dotyczących każdej aplikacji, usługi lub portu. Ta funkcja może być niesamowicie wygodna. Przykładowo, jeśli zainicjujesz dużą aktualizację gry, ale nie chcesz spowalniać sieci dla wszystkich innych, możesz przenieść suwak w centrum sterowania Intel Killer z maksimum do 80%, całkowicie usuwając wszelkie skutki pobierania na przepustowość innych użytkowników. Aby korzystać jedynie z usług QoS opartych na routerach, można to zrobić bez konieczności logowania się do interfejsu użytkownika routera, tworzenia określonej zasady, definiowania jej i ponownego uruchamiania routera.

Priorytetyzacja centrum sterowania Intel Killer jest również lepsza od QoS opartego na routerach, ponieważ QoS oparty na routerze zwykle nie ogranicza priorytetowych aplikacji lub usług, dopóki nie osiągniesz ograniczenia przepustowości. Nawet wtedy, przed dokonaniem korekt często pojawia się trochę czasu, a przepustowość nie jest tak wysoka, jak zwykle, ponieważ na przykład połączenie z usługodawcą isp nie jest tak dobre, jak podczas ostatniego testu, usługi QoS oparte na routerach są zazwyczaj renderowane jako bezużyteczne. Centrum sterowania Intel Killer dynamicznie mierzy przepustowość, oprócz ograniczeń ustawionych na stronie ustawień.

Czy karta sieciowa Intel Killer będzie działać bez Centrum sterowania, uruchamiając jedynie . Wersja STEROWNIKÓW INF lub pakiet zawierający wyłącznie sterowniki?

Tak, ale brakuje Ci najlepszych funkcji twojej karty sieciowej!

Najnowsze centrum sterowania Intel Killer z najnowszymi sterownikami znajdziesz tutaj dla wszystkich obecnie obsługiwanych kart sieci bezprzewodowej Intel Killer i Ethernet z obecnymi wersjami systemu Windows® 10 (1803+).

Jeśli występują jakiekolwiek problemy z instalacją centrum sterowania Intel Killer, zalecamy czystą instalację najnowszej wersji.

Jeśli masz pytanie, które nie zostało wymienione w tym miejscu? Jeśli tak, skontaktuj się z nami za pomocą linku Kontakt z pomocą techniczną, który znajduje się na niebieskim banerze poniżej.

Powiązane tematy
Rozwiązywanie większości problemów z centrum sterowania Intel® Killer™ dzięki czystej instalacji
Problemy związane z aktualizacją lub instalacją Centrum sterowania Intel® Killer