Jak włączyć pasmo Wi-Fi 6E/ 6 GHz przy użyciu produktów Intel® Wi-Fi 6E (Gig+)

Dokumentacja

Kompatybilność

000059385

17-06-2022

Intel® Wi-Fi 6E AX210 (Gig+) obsługuje nowe pasmo 6 GHz na potrzeby sieci Wi-Fi. Korzystanie z pasma 6 GHz opiera się na obsłudze systemu operacyjnego , której oczekuje się w kolejnej wersji systemu Microsoft Windows* (Windows® 11). Skontaktuj się z firmą Microsoft, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Należy również pamiętać, że korzystanie z pasma 6 GHz może być zabronione przez organy regulacyjne w Twoim kraju lub może nie być włączone na Twojej platformie przez producenta systemu.

Dla programistów, firm lub testerów technicznych zainteresowanych włączaniem i testowaniem nowych funkcji 6E/6 GHz w wersjach przedsprzedażowych Microsoft (zwłaszcza kompilacje Windows Insider Preview), postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Ważne informacje
  • Kompilacje programu Windows Insider Preview to oprogramowanie i usługi w przedsprzedaży, które mogą nie zostać w pełni zweryfikowane. Korzystaj według własnego uznania.
  • W przypadku problemów bezprzewodowych w programie Windows Insider Preview kompilacje prosimy o kontakt i bezpośrednią współpracę z firmą Microsoft.

W przypadku konfiguracji laptopa Wi-Fi 6E:

Obraz systemu Windows — masz dwie opcje.

Opcja 1:

  • Zainstaluj bezpośrednio obraz programu Windows Insider Preview z ISO — pobierz z poniższej strony pobierania programu Windows Insider. (Aby uzyskać dostęp do pobrania, konieczne może być zarejestrowanie się i logowanie ).
    Chcesz wybrać Windows® Insider Preview Dev Channelbuduj 22000.51 lub nowszy.

Opcja 2:

  • Zainstaluj standardowy/aktualny system operacyjny Windows i włącz Aktualizację Windows, zarejestruj się w programie Windows Insider preview i uaktualnij komputer w ramach aktualizacji Windows. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Programu Microsoft Windows Insider.
  • Użyj najnowszych sterowników Wi-Fi dla kart sieci bezprzewodowej Intel® w wersji 22.70.0 lub nowszej.
  • Należy pamiętać, że zgodny router 6 GHz jest wymagany w celu uzyskania funkcjonalności 6E.

Jeśli w Stanach Zjednoczonych powyższe jest najważniejsze, aby karta Intel® Wi-Fi 6E AX210 (Gig+) działała w paśmie 6 GHz. Pamiętaj, że korzystanie z pasma 6 GHz może być zabronione przez organy regulacyjne w Twoim kraju lub producent systemu może nie być włączony na Twojej platformie.