Zmiany w pamięci Intel® Optane™ z Intel® RST sterownika wersji 19.0 i wyższej

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000088727

23-05-2022

Oprogramowanie sterownika Technologia pamięci Intel® Rapid (Intel® RST) w wersji 19.x zawiera wiele zmian w odniesieniu do pamięci Intel® Optane™, jak podano poniżej.

 1. Sterownik Intel RST obsługuje platformy oparte na procesorach jedenastej/dwunastej generacji wyłącznie za pomocą biosu obsługującego Intel® VMD.
  Uwaga
 2. Urządzenia z serii Intel Optane Memory oraz Intel Optane Memory M10 nie są obsługiwane.
  UwagaDowiedz się więcej o tych urządzeniach, które doszły do końca eksploatacji oraz o obsługiwanych sterownikach/platformach.
 3. Funkcja przypinania nie będzie już obsługiwana. Jeśli uaktualnianie z poprzedniego sterownika, który obsługiwał przypinanie, przypięte dane będą nadal przyspieszane, ale zarządzane za pomocą standardowego algorytmu przyspieszenia Intel RST.
  Uwaga
  • Aplikacja do zarządzania pamięcią Intel Optane i pamięcią masową w wersji 19.x i nowszej nie będzie już zapewniać zarządzania przypinaniem.
  • Standardowy algorytm odnosi się do celu Intel RST zapewnienia większego czasu reakcji danych, które są najczęściej wykorzystywane i dostępne.
 4. Umożliwienie przyspieszenia ponownego zaokrętowania dysków za pomocą oprogramowania sterownika Intel RST można teraz wykonać z poziomu aplikacji w systemie operacyjnym.
  UwagaAby oprogramowanie sterownika Intel RST wykrywało dyski pamięci masowej i odpowiednio nimi zarządzało, należy je ponownie mapować. W przypadku wcześniejszych wersji było to wymagane w BIOS-ie. Dostępność tego mapowania w aplikacji jest nowa dzięki tej najnowszej wersji oprogramowania.