Identyfikator artykułu: 000091238 Typ materiałów: Informacje o produkcie i dokumentacja Ostatnia zmiana: 14-10-2022

Które produkty graficzne Intel® obsługują technologię DirectX 9* (DX9)?

Środowisko

Windows® 10*, Windows 11*

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT
Podsumowanie

Krótki opis zgodności systemu z technologią DirectX* 9 (DX* 9).

Opis

Czy mój system z grafiką Intel® obsługuje technologię DirectX* 9 (DX* 9)?

Rozdzielczość

Tak, dysk DX9 jest obsługiwany przez karty graficzne Intel®.

Korzystamy z warstwy mapowania D3D9on12, która mapuje polecenia graficzne od DX9 do DX12. Wykonujemy kompleksowe testy zgodności i wydajności oraz ściśle współpracujemy z firmami Microsoft* i ISV (niezależnymi dostawcami oprogramowania), aby stale optymalizować to rozwiązanie. Firma Intel dostarcza to rozwiązanie od czasu wprowadzenia na rynek naszego procesora Intel® Core™ dwunastej generacji w 2021 r. Będziemy nadal mocno zainwestować w tę technologię zarówno w zintegrowane, jak i autonomiczne rozwiązania graficzne.

Jeśli napotkasz problemy, takie jak błędy wizualne, efekty efektu wizualnego, wyłapywanie, a nawet awarie, skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Intel, aby uzyskać pomoc. Te problemy mogą być związane z D3D9On12, gdy starsze aplikacje i gry zaprojektowane z DX* 9 działają na nowszych procesorach i nowszej grafice.

DX* jest własnością firmy Microsoft i jest jej własnością. Rozwiązywanie problemów związanych z aplikacjami i grami DX* wymaga od firmy Intel promowania wszelkich zmian w programie pomocy technicznej Microsoft, aby móc uwzględnić odpowiednie poprawki w kolejnej aktualizacji systemu operacyjnego i interfejsów API DX.

Zastrzeżenie

1

Publikowanie treści i wykorzystanie zawartości tej witryny podlega Regulaminowi witryny Intel.com.

Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.