Identyfikator artykułu: 000074547 Typ materiałów: Rozwiązywanie problemów Ostatnia zmiana: 15-04-2013

Z powodu problemu w oprogramowaniu Quartus® II w wersji 12.1 i nowszej, ten błąd może występować (błąd: węzeł bloku IR FIFO USERDES) w urządzeniach Cyclone® V podczas korzystania z megafunction ALTLVDS_TX w trybie zewnętrznej PLL.

Środowisko

 • Intel® Quartus® II Subscription Edition
 • PLL
 • BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT
  Opis

  Z powodu problemu w oprogramowaniu Quartus® II w wersji 12.1 i nowszej, ten błąd może występować w urządzeniach Cyclone® V podczas korzystania z ALTLVDS_TX mega funkcji w trybie zewnętrznego PLL.

  Błąd: węzeł bloku IR FIFO USERDES "lvds_tx:lvds_tx_inst0|altlvds_tx:ALTLVDS_TX_component|lvds_tx_lvds_tx:auto_generated|lvds_outclk_tx_serialiser" nie jest prawidłowo podłączony do portu "LOADEN". Należy go podłączyć do jednego z prawidłowych portów wymienionych poniżej. Informacje: można podłączyć do portu LOADEN arriav_pll_lvds_output WYSIWYGInfo: można podłączyć do portu LOADEN o cyclonev_pll_lvds_output WYSIWYGInfo: można podłączyć do portu OUTCLK generic_pll WYSIWYGInfo: można podłączyć do portu OUTCLK arriav_clkena WYSIWYG

  Rozwiazanie

  Aby rozwiązać ten problem, należy wprowadzić bufor LVDS między zewnętrzną pll a instancją ALTLVDS na tx_inclock i portach tx_enable.

  Zapoznaj się z powiązanym rozwiązaniem poniżej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można dodać pośredni bufor LVDS między zewnętrzną PLL a IP ALTLVDS.

  Podobne produkty

  Ten artykuł dotyczy 6 prod.

  FPGA Cyclone® V E
  FPGA Cyclone® V GX
  FPGA SoC Cyclone® V SE
  FPGA SoC Cyclone® V SX
  FPGA SoC Cyclone® V ST
  FPGA Cyclone® V GT

  Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.