Identyfikator artykułu: 000074553 Typ materiałów: Rozwiązywanie problemów Ostatnia zmiana: 11-09-2012

Dlaczego wartość tPHYI w symulacji i pomiarze płyty głównej różni się od tej, która znajduje się w kontrolerze pamięci DDR2 SDRAM opartym na Altmemphy i UniPHY?

Środowisko

 • Intel® Quartus® II Subscription Edition
 • Kontroler LPDDR2 SDRAM z układem FPGA Intel® IP UniPHY
 • BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT
  Opis

  Wynik tFIGURI w symulacji i na płycie głównej może być większy niż się spodziewano, jeśli ustawisz tFIGURI na mniej niż 7,8us w pamięci DDR/DDR2/LPDDR2 MegaWizard.

  Ip SDRAM DDR/DDR2/LPDDR2 ma parametr MEM_TREFI, który definiuje parametr tSFERZEI w kategoriach cykli zegara pamięci.

  Ponieważ minimalna wartość tego parametru jest ograniczona do 780, tAKTYWNI staje się większy, gdy zegar pamięci jest wolniejszy.

  Na przykład t ICHKLIM dla DDR2 SDRAM powinien wynosić 3,9us przy >85C. Jeśli jednak zegar pamięci DDR2 wynosi 125 MHz (8 n.), minimalna wartość tLVI może wynosić 8 n/ 780 = 6,24us.

  t ŁĄCZNIA dla DDR powinna wynosić 7,8us. Jeśli jednak zegar pamięci DDR wynosi 76,9 MHz (13 nm), minimalna wartość tLVI może wynosić 13 sieci × 780 = 10,14us.

  Rozwiazanie

  Jeśli zegar pamięci DDR jest niższy od 100 MHz, lub jeśli ustawisz tFIGURI na <7,8us w pamięci DDR2, możesz zmienić parametr MEM_TREFI w

  Plik *ddrx_controller_wrapper (IP oparty na Altmemphy) lub plik *_c0 (IP oparty na UniPHY), w celu skorygowania wartości tPHYI.

  Ten problem ma zostać naprawiony w przyszłej wersji oprogramowania Quartus® II.

  Podobne produkty

  Ten artykuł dotyczy 14 prod.

  FPGA Stratix® IV E
  FPGA Stratix® IV GT
  FPGA Stratix® IV GX
  FPGA Arria® II GX
  FPGA Arria® II GZ
  FPGA Arria® V GT
  FPGA Arria® V GX
  FPGA Arria® V ST SoC
  FPGA Arria® V SX SoC
  Cyclone® III FPGA
  FPGA Cyclone® III LS
  FPGA Cyclone® IV E
  FPGA Cyclone® IV GX
  Stratix® III FPGA

  Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.