Identyfikator artykułu: 000079448 Typ materiałów: Rozwiązywanie problemów Ostatnia zmiana: 11-09-2012

Czy mój zewnętrzny zegar wyjściowy może się rozmyć, gdy zegar wyjściowy jest wyłączony przy użyciu portu włączenia zegara (e#_ena)?

Środowisko

 • PLL
 • BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT
  Opis
  
  
  

   

  Impuls można zobaczyć na zegarze wyjściowym PLL, mimo że sygnał włączenia zegara wyłączył wyjście zegara. Obwód umożliwiający włączenie zegara jest następujący:

  Rys. 1.  Obwód umożliwiający włączenie zegara

  Figure 1. Circuit for Clock Enable

  Jeśli PLL zostanie zresetowany, zanim zegar zostanie wyłączony, istnieje szansa, że zegar wyjściowy usterek.  Po zresetowaniu PLL zegar wyjściowy z licznika jest wyłączony.  Z powyższego obwodu clkena jest zarejestrowana na negatywnej krawędzi zegara, która wychodzi z liczników.  Jeśli PLL zostanie umieszczony w celu zresetowania rejestru clkena , jego wartość będzie utrzymywana na wysokim poziomie.  Clkena jest następnie niski, ale rejestr nadal będzie miał wysoką wartość.  Po ponownym uruchomieniu PLL liczniki zaczną się ponownie liczyć.  Ponieważ clkena nie jest zarejestrowany do negatywnej krawędzi, będzie widoczny impuls sygnału na wyjściu zegara.  Poniższy przebieg pokazuje to zachowanie.

  Rys. 2. Konfiguracja testu hot-socketingu Altera

  Figure 2. Altera Hot-Socketing Test Setup

  Aby zapobiec wystąpieniu tego problemu, sygnał clkena należy zawsze przywieźć nisko, zanim PLL zostanie ponownie zresetowany.

  Podobne produkty

  Ten artykuł dotyczy 1 prod.

  Układy FPGA Stratix®

  Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.