Identyfikator artykułu: 000082805 Typ materiałów: Rozwiązywanie problemów Ostatnia zmiana: 19-01-2015

Dlaczego widzę naruszenia timingów konfiguracji na moim Cyclone® V HPS SDRAM do FPGA ścieżek rdzenia?

Środowisko

 • Oprogramowanie Intel® Quartus® II
 • BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT
  Opis

  Takie problemy mogą wystąpić z powodu błędnej relacji między numerami timingów użytymi podczas procesu realizacji procesów, a rzeczywistymi numerami timingów wykorzystywanymi do analizy timingów.

  Rozwiazanie

  Aby poprawić timng Cyclone® V HPS SDRAM do FPGA ścieżek rdzenia, możesz spróbować prześlij przeszkolone ścieżki, o których mowa, korzystając z poniższego przypisania:

  if {$::quartus(nameofexe rozmyte) == "quartus_fit"} {
  set_max_delay —od [get_keepers *<instance>\|fpga_interfaces\|f2sdram~FF_*] — do [rejestrów get_keepers <>] <value>
  }

  Konkretne rejestry <instance> oraz <core> nazwy muszą zostać zmodyfikowane tak, aby pasowały do Twojej struktury projektowej.
  Należy pamiętać, że to przypisanie nadmiernie przeciąża ścieżki podczas procesu weryfikacji, a analiza timingów wykonana w Analizatorze timingów TimeQuest jest aktualna.

  Wartość nadmiernego treningu zależy od rodzaju naruszenia timingu.

  Na przykład:

  Jeśli Twój domyślny związek z konfiguracją to 6ns i na tych ścieżkach o wartości -1ns występują najbardziej niekorzystne czynniki, to zastosowanie wartości set_max_delay 4,5 cala jest uzasadnione.

  Jeśli domyślny związek z konfiguracją to 4ns i na tych ścieżkach występują najbardziej niekorzystne czynniki, to zastosowanie set_max_delay wartości 3,5 cala jest rozsądne.

  Podobne produkty

  Ten artykuł dotyczy 6 prod.

  FPGA SoC Cyclone® V SX
  FPGA Cyclone® V GT
  FPGA Cyclone® V GX
  FPGA SoC Cyclone® V ST
  FPGA Cyclone® V E
  FPGA SoC Cyclone® V SE

  Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.