Intel® Quartus® prime – pytania i odpowiedzi dotyczące licencji na oprogramowanie

Ocena i pierwsze kroki

1. Jakie są sposoby uzyskania licencji na oprogramowanie Questa*-Intel® FPGA Edition?

A. Możesz znaleźć informacje o tym, jak uzyskać licencję na stronie Skrócony program Questa*-Intel® FPGA Edition: Intel® Quartus® Prime Pro Edition .

2. K. Czy potrzebuję pliku licencji do korzystania z Intel® FPGA oprogramowania lub IP?

O. Aby uruchomić następujące oprogramowanie, potrzebujesz ważnego pliku licencji:

  • Intel Quartus oprogramowanie Prime Pro lub Standard Edition oraz wcześniejsze wersje subskrypcyjne oprogramowania programistycznego Intel® Quartus®.
  • MAX+PLUS® II.
  • ModelSim*-Intel® FPGA Edition.
  • DSP Builder for Intel® FPGAs.
  • Intel® FPGA własność intelektualna (IP).

Intel® Quartus® oprogramowanie Prime Lite Edition, wersje Lite wcześniejszych Intel Quartus oprogramowania programistycznego, oprogramowanie ModelSim-Intel FPGA i funkcje Intel FPGA IP nie wymagają plików licencji.

3. K. Jak uzyskać plik licencji na oprogramowanie Intel FPGA lub IP?

O. Możesz złożyć wniosek o plik licencji, logując się na stronie centrum licencjonowania samoobsługowego przy użyciu identyfikatora Intel FPGA. Jeśli nie posiadasz jeszcze identyfikatora Intel FPGA, możesz zarejestrować się na jedną z nich na tej stronie.

4. K. Czy potrzebuję licencji na ocenę Intel FPGA oprogramowania lub IP?

A. Uczestnik programu nie potrzebuje licencji na ocenę oprogramowania Intel Quartus Prime lub wcześniejszych wersji oprogramowania Intel Quartus programistycznego; okres oceny wynosi 30 dni. Plik licencji jest wymagany do oceny oprogramowania Intel FPGA DSP Builder. Twoja lokalna sprzedawca firmy Intel może dostarczyć Ci licencję. Intel FPGA IP jest włączona natychmiast po instalacji Intel FPGA IP Evaluation Mode bez żadnych kosztów. Plik licencji nie jest wymagany. AN320: korzystanie z Intel FPGA IP Evaluation Mode (PDF) szczegółowo opisuje przepływ Intel FPGA IP Evaluation Mode.

5. P. Czy muszę wiedzieć, na jakich komputerach znajdą się oprogramowanie lub produkty z Intel FPGA IP przed złożeniem zamówienia?

O. Nie, te informacje nie są wymagane podczas zamawiania. Możesz wyświetlić swoje licencje, przypisać je do maszyn i uzyskać licencję poprzez odwiedzenie strony Centrum licencjonowania samoobsługowego .

6. k. Właśnie kupiłem subskrypcję oprogramowania i/lub licencję rdzenia IP i otrzymałem wiadomość e-mail. Jak uzyskać licencję?

O. Otrzymany adres e-mail zawiera adres URL, który zostanie przesłany bezpośrednio na stronę Centrum licencjonowania samoobsługowego . Wystarczy zalogować się przy użyciu identyfikatora Intel FPGA i postępować zgodnie z instrukcjami Tworzenia nowych licencji.

7. Czy jestem jedyną osobą, która może przeglądać i uzyskiwać licencje?

O. Do każdej licencji na produkt przypisane są dwa typy użytkowników; administrator i użytkownik licencjonowany. Jeśli jesteś administratorem, a użytkownik licencji jest wyświetlany na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego jako "nieprzypisany", jesteś jedyną osobą, która może przeglądać licencje i je uzyskiwać. Jeśli przypiszesz licencję innemu użytkownikowi, licencjonowany użytkownik może również przeglądać i uzyskiwać licencje.

8. p. Czym jest licencja towarzysząca?

A. przenośność licencji na stałe dla produktu towarzyszącego. Każdy stały produkt może być przypisany do maksymalnie trzech komputerów: biura, laboratorium i komputera domowego, o ile wszystkie są używane tylko przez tę samą osobę. Licencja ogranicza użytkownika tylko do jednego komputera na raz.

9. P. Czym jest licencja na wymeldowanie?

O. Licencja na realizację umożliwia przenośność użytkownikom mającym jedynie licencje na miejsca zmiennoprzecinkowe. Administrator licencji może wydać dwutygodniową stałą licencję, umożliwiającą jednemu z użytkowników dostęp do licencji na ten sam produkt z sieci podczas podróży z laptopem.

10. K. Dlaczego plik licencji nie dotarł jeszcze pocztą e-mail?

O. Mimo, że większość plików licencji jest wysyłana kilka minut po ich zgłoszeniu, otrzymanie pliku licencji może zająć nawet 24 godziny po ich wysłaniu. Nie otrzymasz pliku licencji, jeśli podany adres e-mail był nieprawidłowy. Możesz również uzyskać dostęp do swojej licencji, wchodząc do sekcji Historia licencji w Centrum licencjonowania samoobsługowego.

11. K. Jak skonfigurować licencję?

O. Instrukcje dotyczące konfiguracji licencji na oprogramowanie Intel FPGA znajdują się w instrukcji instalacji oprogramowania Intel FPGA i licencjonowania.

12. K. Czy muszę aktywować moje oprogramowanie?

O. Tak, jeśli zakupisz oprogramowanie produktu online w Intel FPGA eStore, musisz je aktywować, zanim będziesz mógł uzyskać licencję. Ponadto, jeśli nie widzisz daty wygaśnięcia konserwacji licencji na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego , musisz najpierw aktywować oprogramowanie produktu. Aby uzyskać dodatkową pomoc, skontaktuj się z nami.

13. K. Gdzie mogę uzyskać licencję na oprogramowanie Intel Quartus Prime dla wersji starszych niż 8.1?

O. Możesz uzyskać licencję za pomocą starszego generatora licencji.

14. k. Gdzie mogę uzyskać informacje na temat dat premiery różnych Intel Quartus Prime lub wcześniejszych wersji oprogramowania Intel Quartus Prime?

O. Te informacje są dostępne na stronie centrum pobierania oprogramowania FPGA .

15. K. Skąd mam wiedzieć, czy zakupię licencję na zakup licencji bez gwarancji?

O. Licencje na zestawy programistyczne są wyłącznie licencjami nieobjętymi licencjami licencyjnymi. Licencje na inne oprogramowanie są licencjami na licencje z licencjami na użytkowanie.

16. K. Jak mogę zakupić oprogramowanie Intel FPGA online?

A. Aby zakupić oprogramowanie Intel FPGA online, odwiedź stronę Oprogramowanie projektowe . Po złożeniu zamówienia licencyjnego licencja będzie przetwarzana i dostępna w Samoobsługowym Centrum Licencjonowania w ciągu 2-7 dni. Powiadomienie e-mail zostanie wysłane do użytkownika po zakończeniu procesu. Więcej informacji na temat zakupu online można znaleźć na stronie Kup online .

Zarządzanie licencjami na produkty

1. K. W jaki sposób mogę wiedzieć, które oprogramowanie umożliwia licencja?

O. Możesz sprawdzić, które oprogramowanie umożliwia Twoja licencja, sprawdzając nagłówek w górnej części pliku licencji. Nagłówek opisuje rodzaj licencji, datę wygaśnięcia licencji (jeśli dotyczy) oraz wszystkie produkty zawarte w pliku licencji. Więcej informacji można znaleźć w skróconym uruchomieniu Intel FPGA instalacji oprogramowania i licencjonowania.

2. K. Jaka wersja oprogramowania i IP obsługuje moją licencję?

O. Firma Intel wykorzystuje datę wygaśnięcia konserwacji, aby określić, które wersje oprogramowania programistycznego Intel Quartus i rdzenia IP mogą być używane. Wszystkie wersje produktu wydanego przed datą wygaśnięcia konserwacji mogą być wykorzystane. Lista wszystkich wersji oprogramowania i dat wydania znajduje się w naszych archiwach oprogramowania projektowego. Intel FPGA IP została dodana do pobrania razem z oprogramowaniem programistycznym Intel Quartus od czasu wydania wersji 4.1 w lipcu 2004 r.

3. K. Skąd mam wiedzieć, kiedy / jeśli moja licencja wygaśnie?

O. Istnieją dwa rodzaje wygaśnięcia: konserwacja i licencja. Wygaśnięcie konserwacji kontroluje jedynie, które wersje produktu mogą być używane. Wygaśnięcie licencji określa, czy produkt przestał działać całkowicie. Pliki licencji wydane 5 lipca 2010 r. lub później mają nagłówek w górnej części pliku. Nagłówek wskazuje rodzaj licencji i określa, czy istnieje wygaśnięcie licencji, czy nie. Jeśli tak, data podana jest dla każdego produktu w licencji. Innym sposobem na to jest wybranie licencji na produkt na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego i wyświetlenie szczegółów produktu. W polu przedawnienia licencji wyświetlona zostanie określona data lub będzie ona pusta. Oznacza to, że licencja jest nieujawniana bez przedawnienia licencji.

4. K. Co stanie się, gdy moje utrzymanie wygaśnie?

O. Wygaśnięcie konserwacji kontroluje wersję(-y) produktu, który może być użyty. Wygaśnięcie konserwacji nie powoduje, że sama licencja przestała działać. Jeśli odnowisz konserwację, będziesz mógł korzystać ze wszystkich najnowszych wersji i aktualizacji przez dodatkowe 12 miesięcy.

5. P. Co należy zrobić, gdy moje licencja wygaśnie?

A. Ocena i inne rodzaje licencji mają datę wygaśnięcia. Jeśli masz jedną z tych licencji i zdajesz datę wygaśnięcia, produkt przestanie działać. Zakup pełnego oprogramowania lub licencji rdzenia IP zapewni Ci licencję na licencję bez daty wygaśnięcia licencji.

Jeśli korzystasz z oprogramowania MAX+PLUS® II BASELINE, możesz złożyć wniosek o nowy plik licencji na stronie internetowej licencjonowania oprogramowania Intel FPGA.

6. k. Czy mogę przenieść licencję na współpracownika?

A. Jeśli jesteś administratorem licencji, możesz przenieść licencję poprzez przypisanie innej osoby do statusu użytkownika licencjonowanego w sekcji Zarządzanie użytkownikami na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego . Zapraszamy do obejrzenia naszych krótkich filmów lub zapoznania się z naszymi przewodnikami użytkownika wraz z instrukcjami dotyczącymi przeniesienia licencji na współpracownika. W przypadku dalszych problemów zaloguj się do programu Mój Intel i prześlij zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej Program uprzywilejowanej pomocy Intel Premier Support.

7. P. Mam nowy komputer. Jak mogę przenieść licencję?

O. Przekazywanie produktów z jednego komputera do drugiego jest zwane przeprojektowaniem licencji. Licencje na oprogramowanie i IP można przenosić na inny komputer poprzez przejście do sekcji Tworzenie nowej licencji na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego . Lista licencji na produkty na tej stronie zawiera dostępne rehosts. Wybierz produkty, które chcesz przenieść, a następnie kliknij Przypisz komputer.

8. p. Ile razy mogę przesłać licencję na produkt?

O. Liczba dostępnych rehostów jest śledzonych na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego dla każdego oprogramowania i produktu IP. Jest on podany w ostatniej kolumnie tabeli w sekcji Utwórz nową licencję. Jeśli zabraknie Ci dostępnych serwisów i nadal musisz przesłać licencję na produkt, zaloguj się do mojej firmy Intel i prześlij zgłoszenie za pośrednictwem strony Program uprzywilejowanej pomocy Intel Premier Support.

9. P. Muszę użyć starej wersji Intel Quartus oprogramowania programistycznego. Gdzie można uzyskać licencję?

O. Nie potrzebujesz nowego pliku licencji do korzystania ze starszej wersji oprogramowania, dopóki wersja, której chcesz użyć, została wydana przed datą wygaśnięcia konserwacji produktu. Lista wszystkich wersji oprogramowania programistycznego Intel Quartus oraz dat ich wydania znajduje się na naszej stronie internetowej.

10. K. Muszę uzyskać licencję na oprogramowanie MAX+PLUS II. Gdzie mogę go otrzymać?

O. licencje na oprogramowanie MAX+PLUS II można wnioskować na stronie internetowej Intel FPGA licencjonowania oprogramowania.

11. K. Dlaczego nie mogę zobaczyć wszystkich moich licencji na produkty na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego?

O. Istnieją dwa główne powody, dla których licencje na produkty nie są widoczne dla Ciebie na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego . Data wygaśnięcia konserwacji upływa przed 1 stycznia 2009 r. lub nie są wyświetlane w naszym systemie jako administrator lub użytkownik licencjonowany dla produktu (produktów). Licencje na produkty, których wygaśnięcie konserwacji ma miejsce przed 1 marca 2009 r., można wygenerować za pomocą łączy Generuj starszą licencję na lewej stronie centrum licencjonowania samoobsługowego. Aby uzyskać plik licencji, musisz wiedzieć, czy jest on identyfikator komputera. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia naszych krótkich filmów lub zapoznania się z naszymi przewodnikami użytkownika, aby dowiedzieć się, jak uzyskać plik licencji. W przypadku dalszych problemów zaloguj się do programu Mój Intel i prześlij zgłoszenie za pośrednictwem strony Program uprzywilejowanej pomocy Intel Premier Support.

12. K. Jak mogę przenieść zmiennoprzecinkowe z jednego komputera do drugiego?

A. Określamy to jako licencje zmiennoprzecinkowe podzielone na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego . Wybierz podzielone licencje zmiennoprzecinkowe z lewego paska nawigacyjnego lub strony głównej licencji. Spełniające kryteria licencje zmiennoprzecinkowe są wyświetlane. Następnie możesz wybrać produkt, z którego chcesz usunąć lub przenieść licencje, a następnie kliknij Podziel. Po wprowadzeniu numeru "nieujawniania" numeru "nieujawniania" na rynku nowo rozdzielone karty graficzne będą przedstawiane jako odrębne licencje na produkty. Jeśli licencje zostały wcześniej przypisane do komputera, konieczne będzie ponowne dostarczenie ich na odpowiednią maszynę. Aby wykonać ten rehost, użyj strony "Utwórz nowe licencje".

13. K. Jak uzyskać licencję na Intel FPGA T-Guard lub klucz sprzętowy?

O. Intel FPGA T-Guard lub klucz sprzętowy jest traktowany jak komputer o stałym węźle na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego . Na stronie Tworzenie nowych licencji możesz wybrać jeden lub więcej produktów, a następnie stworzyć nowy komputer za pomocą identyfikatora T-Guard lub klucza sprzętowego. Główny typ komputera na stronie Utwórz nowy komputer musi być wybrany jako "Guard ID".

14. k. Kupiłem zestaw programistyczny wraz z licencją na oprogramowanie programistyczne Intel Quartus. Jak aktywować licencję?

O. Zestaw programistyczny jest dostarczany z numerem seryjnym podanym na pudełku lub liście klienta. Ten numer seryjny służy jako kod aktywacyjny licencji, aby aktywować licencję na oprogramowanie programistyczne Intel Quartus za pośrednictwem Centrum licencjonowania samoobsługowego. Sprawdź, czy licencja DKE na oprogramowanie jest widoczna w widoku Produkty i użytkownicy w Centrum licencjonowania samoobsługowego. Jeśli licencja jest widoczna, aktywacja nie jest potrzebna. Możesz kontynuować tworzenie nowego pliku licencji. Jeśli licencja nie jest widoczna, numer seryjny będzie kodem aktywacyjnym umożliwiającym aktywację licencji. Jeśli nie wiesz, jak aktywować licencję na oprogramowanie programistyczne Intel Quartus, zapoznaj się z tym przewodnikiem — Jak aktywować licencję?. W przypadku problemów z aktywacją zaloguj się do programu Mój Intel i prześlij zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej Program uprzywilejowanej pomocy Intel Premier Support.

Ogólne

1. K. Jak rozwiązać problem związany z licencją?

O. Dostępnych jest kilka zasobów ułatwiających rozwiązywanie problemów związanych z licencjami, w tym:

2. K. Czy oprogramowanie ModelSim-Intel FPGA Programy z serii sewolu jest bezpłatne?

O. Tak, oprogramowanie ModelSim-Intel FPGA, Wer. S.A. Jest bezpłatne. Nie masz potrzeby posiadania licencji na uruchamianie tego oprogramowania.

3. K. Moje oprogramowanie Intel FPGA wkrótce wygaśnie. Czy mogę kupić odnowienie licencji lub zupełnie nową licencję?

O. Możesz kupić odnowienie dla Intel FPGA oprogramowania, jeśli konserwacja jeszcze nie wygasła lub jeśli konserwacja wygasła mniej niż 30 dni temu. W przeciwnym razie kup zupełnie nową licencję. Skontaktuj się z lokalnym sprzedawcą, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zakupu licencji lub odnowienia.

4. K. Moja Intel FPGA IP konserwacja rdzenia wygasła rok temu. Czy mogę odnowić? Czy za wygaśnięcie opłaty istnieje kara?

O. Chociaż zdecydowanie zalecamy, aby klienci zachowali aktualne licencje na rdzenie IP w zakresie konserwacji, pozwalamy im na wygaśnięcie. Konserwacja zostaje wznowiona począwszy od daty zakupu odnowienia i działa przez 12 miesięcy. Obecnie nie wymagamy płatności za okres wygaśnięcia w ramach odnowienia.

5. P. Czy 60-dniowa licencja na ewaluację obejmuje opcję generowania szyfrowania. Pliki POF i klucze odszyfrowujące dla rodziny urządzeń EP3CLS?

O. Nie, licencja na ocenę nie obejmuje funkcji zabezpieczeń.

6. k. Jaka jest linia funkcji w pliku licencji subskrypcji wskazująca, czy generacja szyfrowania jest aktywna?

O. Gdy generacja szyfrowania jest aktywna, możesz znaleźć "FEATURE quartus_nonvolatile_encryption" w pliku licencji.

7. P. Czy szyfrowanie jest objęte licencją subskrypcyjną?

O. Tak, szyfrowanie jest dostępne w przypadku nowej licencji subskrypcyjnej. Pod koniec 2011 r. uwzględniamy go jako standardową opcję.

8. p. Dlaczego moja licencja dla modelu ModelSim-Intel FPGA Edition nie działa?

Obecnie firma Intel nie obsługuje licencji towarzyszących dla oprogramowania ModelSim-Intel FPGA. Prosimy o zapoznanie się z działem pomocy technicznej Mentor Graphics* ModelSim i QuestaSim w podręczniku Intel Quartus Prime.

9. P. Czy muszę kupić licencję na Intel FPGA IP, jeśli używam IP z Intel Quartus Prime Lite Edition lub poprzednimi wersjami oprogramowania programistycznego Intel Quartus lite?

O. Tak, musisz kupić licencję na Intel FPGA IP, jeśli chcesz jej używać z Intel Quartus Prime Lite Edition lub poprzednimi wersjami oprogramowania programistycznego Intel Quartus. Prosimy o zapoznanie się z dokumentami Compare Pro, Standard i Lite Editions (PDF) i skontaktowanie się z lokalnym działem sprzedaży w celu uzyskania ceny IP.

10. Pyt.: Jak kupić licencję z funkcjami szyfrowania listy sieciowej?

O. W celu uzyskania dalszych informacji skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem handlowym lub dystrybutorem firmy Intel .

11. P: Czy potrzebuję licencji na oprogramowanie do oceny Intel FPGA lub IP?

O. Nie ma potrzeby posiadania pliku licencji do oceny oprogramowania programistycznego Intel Quartus przez okres 30 dni. Aby ocenić DSP Builder for Intel FPGAs, potrzebna jest licencja na ocenę. Skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Intel, aby poprosić o plik licencji na ocenę. Intel FPGA IP jest dostępna po zainstalowaniu bezkosztowego Intel FPGA IP Evaluation Mode. Szczegółowe informacje na temat przepływu Intel FPGA IP Evaluation Mode można znaleźć w dokumencie AN320: korzystanie z Intel FPGA IP Evaluation Mode (PDF).

12. K. Mam licencję na oprogramowanie ModelSim-Intel FPGA Edition.

O. Licencja na oprogramowanie ModelSim-Intel FPGA Edition wygasa 12 miesięcy od daty zakupu. Co 12 miesięcy należy zrewitalizować plik licencji na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego , aby odnowić licencję na zakupioną wersję oprogramowania ModelSim-Intel FPGA Edition. Więcej informacji można znaleźć na stronie referencyjnej oprogramowania ModelSim-Intel FPGA.

13. K. Dlaczego nie mogę znaleźć produktów uniwersyteckich na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego?

A. Samoobsługowy program Intel University został uruchomiony w dniu 30 września 2011 r. Tylko licencje przyznane po uruchomieniu są widoczne na stronie Centrum licencjonowania samoobsługowego . W przypadku zapytań dotyczących licencji przyznanych przed tą datą wyślij wiadomość e-mail na adres psg.university@intel.com.

14. k. Jak mogę powstrzymać starsze wersje oprogramowania programistycznego Intel Quartus lub IP przed korzystaniem z nowszych licencji pływających w sieci?

O. Odpowiedź można znaleźć na stronie Baza wiedzy .

15. K. Jak mogę poprosić o funkcję zabezpieczeń oprogramowania Intel Quartus Prime Lite Edition lub wcześniejszych wersji oprogramowania programistycznego Intel Quartus Lite?

O. Zabezpieczeń można zażądać od firmy Intel, logując się na stronie Mój Intel i przesyłając zgłoszenie za pośrednictwem strony Program uprzywilejowanej pomocy Intel Premier Support.

16. K. Jak połączyć nowy plik licencji z istniejącym plikiem?

O. Jeśli nie masz pewności, jak dodać nowy plik licencji do istniejącego pliku, zaloguj się do mojej firmy Intel i prześlij zgłoszenie za pośrednictwem strony Program uprzywilejowanej pomocy Intel Premier Support. Nasi regionalni inżynierowie aplikacji pomogą Ci w połączeniu pliku.

Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.