Dyski Intel® SSD do gier

Najlepsze dyski SSD do gier są dostosowane do sposobu gry gracza. Mniej czekania. Więcej grania.

Najważniejsze wnioski

  • Dyski Intel® Optane™ SSD zapewniają doskonałą wydajność

  • Dysk Intel® SSD z serii 660P – podstawowa modernizacja, przystępna cena

  • Nowość: pamięć Intel® Optane™ H10 z dyskiem SSD

author-image

By

Najlepsze dyski SSD do gier zaprojektowano z myślą o prawdziwych graczach. Zwiększają one wydajność i szybkość reakcji przy krótkiej kolejce zadań, czyli w sytuacji, w której w grze najwięcej się dzieje. Gry ładują się bardzo szybko. Czasy opóźnień gwałtownie spadają. Gra przerywana jest dużo rzadziej, dzięki czemu gracz może skupić się na samej rozgrywce.
Jaki dysk SSD do gier będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, jaki poziom komfortu gry chcesz uzyskać. Pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych czynników. Czytaj dalej, a pomożemy Ci znaleźć odpowiedni dysk SSD.

Zalety dysków Intel® Optane™ SSD do gier
Dyski SSD Intel® Optane™ charakteryzują się różną wydajnością i szybkością reakcji, które można dobrać do stylu gry. Gwarantują stabilną i bezproblemową obsługę gier.

Technologia Intel® Optane™ ma ogromne znaczenie
Szybka, gęsta i nieulotna technologia Intel® Optane™ sprawia, że dyski SSD Intel® Optane™ działają bez problemów. Technologia Intel® Optane™ obejmuje nośniki pamięci Intel® Optane™, kontrolery pamięci i pamięci masowej Intel, rozwiązania Intel Interconnect IP oraz usprawnienia programowe firmy Intel®, zapewniając ogromną pojemność i trwałość w jednym, niewielkim urządzeniu.

Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, dlaczego technologia Intel® Optane™ jest jednym z najlepszych rozwiązań dla poważnych graczy.

Seria Intel® Optane™ SSD 905P
Jeśli jesteś zaawansowanym graczem, ten solidny i wydajny dysk SSD jest stworzony dla Ciebie. Serwis Tom’s Hardware nazywa go „najszybszym dyskiem SSD w historii”12, a IGN „najbardziej wydajnym dyskiem SSD na rynku”3.

Oto garść informacji na temat dysków Intel® Optane™ SSD z serii 905P, z których dowiesz się, czy to odpowiedni dysk dla Ciebie:
• Bardzo małe opóźnienie odczytu/zapisu poniżej 10 μs / 11 μs zapewnia bardzo dużą szybkość działania i krótki czas reakcji.
• Najlepsza w branży wytrzymałość 10 DWPD4 – najwyższa wytrzymałość dysków SSD na rynku – dla prawdziwych miłośników gier.
• Dostępna pojemność od 380 GB do 1,5 TB umożliwia dopasowanie modelu dysku do stylu gry.
• Dostępny w trzech różnych obudowach, z dziewięcioma różnymi konfiguracjami wymiarów i wagi – każdy gracz znajdzie coś dla siebie.
• Dyski SSD PCIe* Gen 3x4, NVMe* zapewniają wydajność zawsze i wszędzie tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

„To najbardziej wydajny dysk SSD na rynku”.

IGN

Seria Intel® Optane™ SSD 900P
Jeśli zależy Ci na szybkości w niższej cenie, ten szybki kuzyn dysku SSD 905P będzie idealnym wyborem. Ten dysk SSD zapewnia bardzo małe opóźnienia, niesamowicie szybkie ładowanie gier, rozbudowane funkcje i niezwykle płynną grę. Do dysku dołączona jest gra Star Citizen Sabre Raven5 Star Fighter.

Cechy i zalety dysków Intel® Optane™ SSD z serii 900P:

• Czas uruchamiania aplikacji: 12,2 s6 – zgodnie z testem gry Final Fantasy 14 przeprowadzonym przez firmę TweakTown na 120 dyskach SSD.
• Bardzo małe opóźnienie – poniżej 10 µs7.
• „Dysk SSD roku 2017” magazynu PC Gamer8.
• O 30% szybszy od następnego najszybszego dysku SSD na rynku8.
• Dostępna pojemność: 280 lub 480 GB.
• Dostępny w dwóch różnych obudowach.

„Nie jest po prostu szybki – jest szybki w obszarach, w których pamięć jest rzeczywiście wykorzystywana8”.

PC Gamer

Seria Intel® Optane™ SSD 800P
Szukasz dużej wydajności w mniejszym, cieńszym opakowaniu? W takim razie dysk Intel® Optane™ SSD z serii 800P będzie idealny. Dysk Intel® Optane™ SSD 800P w smukłej obudowie M.2 jest najwyższej klasy dyskiem na system operacyjny. Zapewnia szybkie uruchamianie systemu i aplikacji oraz płynne działanie w czasie intensywnego użytkowania.

• Zapewnia standardowe interfejsy dysku SSD – PCIe*/NVMe*.
• Zoptymalizowany z myślą o szybkim uruchamianiu aplikacji, obsłudze RAID i krótkim czasie rozruchu.
• Płynne działanie przy wielu zadaniach, podczas grania, nagrywania i streamowania.
Stała szybkość reakcji zapewnia wysoką wydajność pod obciążeniem przez cały czas.

Seria Intel® SSD 660P
Jeśli chcesz wymienić dysk na lepszy, ale uważasz, że na Intel® Optane™ SSD jest jeszcze za wcześnie, Intel® SSD z serii 660P może być lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Charakteryzują go: niezmiennie wysoka jakość, przełomowa wydajność i niespotykanie niska cena.

Dysk Intel® SSD z serii 660P to pierwszy na świecie dysk QLC z pamięcią NAND
i interfejsem PCIe* zaprojektowany z myślą o zwiększeniu pojemności i wydajności PCIe* – w przystępnej cenie. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, to dobry sposób na rozpoczęcie gry.

• Dwukrotnie większa pojemność9 przy identycznych rozmiarach.
• „Nagroda redakcji 2018” przyznana przez serwisy Tom’s Hardware i PC Perspective.
• Dostępne w przystępnej cenie i pojemności 512 GB, 1 TB i 2 TB.
• Cienka, 80-milimetrowa obudowa M.2 sprawia, że idealnie nadaje się do mniejszych, przenośnych platform i urządzeń do gier.

Pamięć Intel® Optane™ H10 z dyskiem SSD
Ten nowy produkt dostępny w komputerach od 26 kwietnia 2019 roku po raz pierwszy w historii łączy zalety dysków QLC-NAND z pamięcią Intel® Optane™, łącząc wydajną technologię Intel® Optane™ z pojemnością pamięci QLC-NAND w jednej obudowie M.2 2280. Kilka najważniejszych zalet pamięci Intel® Optane™ H10:

• Szybsze działanie komputera dzięki pamięci Intel® Optane™ wbudowanej w dysk SSD.
• Przyspieszanie często używanych gier, skracające czas uruchamiania gier i ładowania poziomów.
• Duża pojemność i możliwość zapisania większej ilości danych na mniejszej przestrzeni.
• Transfer danych z prędkością PCIe.

Dyski SSD dla zaawansowanych graczy – tylko firmy Intel
To już wszystko. Jeśli poważnie podchodzisz do gry – niezależnie od tego, na jakim jesteś poziomie – możesz poprawić komfort grania i wyniki dzięki dyskom Intel® SSD. Jesteśmy na rynku gier od samego początku. Innowacja to nasze drugie imię, Pamiętaj: jeśli zależy Ci na wyższym komforcie gry, wystarczy kupić lepszy dysk Intel® SSD.

Informacje o produktach i wydajności

4

Trwałość zdefiniowana jako całkowita ilość danych, które można zapisać na dysku SSD w ciągu dnia, inaczej dzienna liczba zapisów na dysku (DWPD). Intel® Optane™ 905P, 960 GB przy 10 DWPD = 17,52 zapisanych petabajtów (PBW). Porównanie wiodących na rynku dysków w oparciu o następujące dane: Adata* XPG SX8200 (480 GB) 320 zapisanych terabajtów (TBW), Samsung 860 Pro* (1 TB) 1200 TBW, Samsung 970 Pro* (1 TB) 1200 TBW, Crucial MX500* (500 GB) 180 TBW, Western Digital Black* (1 TB) 600 TBW.

7

Konfiguracja systemu: płyta główna: X299 ASUS* Tiachi ASROCK*; procesor: Intel® Core™ i9 7900X; karta graficzna: ASUS ROG STRIX* GTX1080 z NVIDIA GeFORCE* GTX 1080; pamięć: Co.

9

2 razy większa pojemność przy identycznych wymiarach na podstawie porównania specyfikacji dysków Intel® SSD 660p (do 2 TB) i Intel® SSD 600 (do 1 TB).