Jak pobierać muzykę

Słuchaj muzyki na Twoim urządzeniu

  • Pobieraj bezpośrednio na Twoje urządzenie.

  • Słuchaj muzyki z platformy streamingowej.

author-image

Według

Istnieje wiele metod pobierania nowej muzyki na komputer lub inne urządzenie, tak aby można było słuchać ulubionych utworów w dowolnej chwili.

Możesz:

  1. Możesz pobrać muzykę bezpośrednio na swoje urządzenie albo
  2. skorzystać z usługi streamingowej lub w chmurze i słuchać swoich ulubionych utworów niczym ze spersonalizowanej stacji radiowej.

Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

Jak pobierać muzykę

Pobieranie muzyki redukuje ilość wolnego miejsca na urządzeniu, ale utwory są dostępne bez konieczności łączenia się z Internetem. Takie podejście zdaje egzamin u osób, które podróżują lub miewają problemy z dostępem do stabilnego (bądź bezpłatnego) połączenia z Internetem. W ten sposób mogą przestać się martwić o dostęp do sieci i oddać przyjemności słuchania muzyki.

Oto jeden z opcji darmowego pobierania muzyki: MP3Jam* i Frostwire*. To świetne i proste w obsłudze aplikacje. Wystarczy pobrać którąś z nich, wyszukać ulubionej muzyki, a następnie pobrać utwory lub całe albumy na swoje urządzenie. Teraz możesz delektować się ulubionymi dźwiękami.

Jak słuchać muzyki przesyłanej strumieniowo

Korzystanie ze steamingu muzyki daje dostęp do niczym nieograniczonej listy odtwarzania. Wśród najpopularniejszych serwisów tego typu są witryny Pandora* i Spotify*. Możliwość słuchania dowolnych utworów to świetna sprawa, ale pod warunkiem dostępu do Internetu.

Będąc w zasięgu sieci Wi-Fi, na urządzeniu Kindle* można korzystać z aplikacji Pandora. Dzięki temu można jednocześnie czytać książki elektroniczne i słuchać muzyki, nie martwiąc się stosunkowo niewielką pamięcią urządzeń firmy Amazon.

W przypadku iPada* istnieje szereg opcji: możesz słuchać zakupionej muzyki na iTunes* lub streamować ją bezpośrednio z Pandory albo Spotify. Mogą również słuchać niezliczonych radiostacji internetowych. Aplikacja taka jak iHeart Radio* umożliwia słuchanie ulubionych stacji radiowych bez tunera, niezależnie od tego, czy jest to muzyka wyspiarska z Miami, indie rock z Los Angeles czy jazz z Nowego Orleanu.

Smartfony iPhone* działają tak samo jak tablety iPad, więc mając dostęp do Internetu, można korzystać z serwisów Pandora, Spotify lub słuchać internetowych rozgłośni radiowych. Masz muzykę pobraną wcześniej? Świetnie sprawdzi się tu iTunes, szczególnie w trybie odtwarzania losowego.

Słuchanie muzyki na smartfonach z Androidem* wygląda niemal tak samo, z tym że nie ma tam aplikacji iTunes. Możesz jednak korzystać z JetAudio* lub PowerAmp*, a ponadto Pandory i Spotify. Wszystko to jest naprawdę bardzo proste, a jeśli wolisz, możesz też skorzystać z I Heart Radio.

8 fajnych rzeczy do zrobienia na laptopie ›

Pobierać czy streamować: wybór należy do Ciebie

Wielbiciele muzyki mają teraz naprawdę ogromne możliwości słuchania jej na smartfonach, tabletach czy nawet najnowszych urządzeniach 2 w 1. Miłego słuchania!