• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Dłuższy czas pracy baterii starczy na lot z Nowego Jorku do Paryża

Przeciętny czas pracy baterii laptopa jeszcze cztery lata temu wynosił nieco ponad trzy godziny. Najnowsze urządzenia Ultrabook™ umożliwiają ponad 10 godzin pracy na baterii.

 

Co to oznacza dla użytkownika?

 

Na urządzeniach z energooszczędnymi procesorami Intel® Core™ czwartej generacji można oglądać wielogodzinne filmy akcji. Podczas lotu z Nowego Jorku do Paryża można nawet obejrzeć całą trylogię o przygodach Bourne'a!

 

Minimalny pobór mocy

Jedną z przyczyn wydłużenia czasu pracy baterii1 jest fakt, że nowsze laptopy znacznie lepiej zachowują energię niż starsze komputery, nawet tylko czteroletnie.

 

Wiele nowych laptopów, takich jakUltrabook™ 2w1 (tablet, gdy tego chcesz i laptop, gdy tego potrzebujesz), jest wyposażonych w dyski Solid-State Drive, baterie o długim czasie działania i energooszczędne wyświetlacze. Wszystko to ma na celu zminimalizowanie zużycia energii.

 

Tak więc niezależnie od tego, na co masz akurat ochotę, czy jest to film „Igrzyska śmierci” czy serial „Czysta krew”, urządzenie z baterią o długim czasie pracy jest kluczowym czynnikiem pozwalającym swobodnie pracować, tworzyć i bawić się na laptopie.

 

Rozrywka na laptopie w podróży

Czy przyszło Ci do głowy, jak wiele różnych rzeczy można zrobić na laptopie, kiedy nie jest on uwiązany kablem do ściany? Poznaj inne, bardziej kolorowe życie z urządzeniem, które towarzyszy Ci w podróży!

 

 • Rozłóż się na plaży i obejrzyj całą edycję „The Voice of Poland”.
 • Kup nową parę butów, siedząc nad filiżanką kawy w ulubionej kawiarni.
 • Udostępnij znajomym film, na którym nurkujesz w Brazylii, zaraz po jego nagraniu.
 • Przygotuj film animowany o ekologii, leżąc na hamaku w ogrodzie.
 • Pada na kempingu? Możesz przez cały dzień oglądać „Teorię wielkiego podrywu”, leżąc wygodnie w namiocie.
 • Dojeżdżając pociągiem do pracy, możesz oszczędzić czas i przejrzeć służbową pocztę.

 

Maksymalizacja czasu pracy baterii laptopa

Aby bateria starczyła na jak najdłużej, warto oszczędzać energię, gdzie tylko się da. Popularne praktyki obejmują:

 

 1. zmniejszenie jasności ekranu;
 2. skrócenie czasu, po jakim ekran się przyciemnia;
 3. zmianę planu zasilania.

 

Użytkownicy systemu Windows 8* mogą dowiedzieć się więcej na temat wyboru planów zasilania, jak również zapoznać się z odpowiedziami na często zadawane pytania tutaj.

 

Czy wiesz, że…

Proste zmiany w ustawieniach zasilania laptopa mogą wydłużyć czas pracy baterii, a nawet obniżyć rachunek za energię elektryczną. Niewielkie przyciemnienie ekranu i ręczne określenie ustawień usypiania często pozwala wydłużyć czas pracy baterii komputera o co najmniej 20%.

 

Więcej informacji

Warto poświęcić czas na dokonanie kilku ważnych modyfikacji, szczególnie jeśli urządzenie Ultrabook lub laptop często pracuje na baterii. A jeśli uważasz, że czas kupić nowe urządzenie, zapraszamy do odwiedzenia strony wyszukiwarki produktów firmy Intel®? Znajdziesz tam wszystkie najnowsze laptopy, tablety i urządzenia 2w1 wykonane z myślą o wyjątkowo długim czasie pracy baterii.

 

 

Więcej informacji

Zapoznaj się z urządzeniami Ultrabook™

Porównaj procesory, laptopy i urządzenia 2w1, w tym urządzenia Ultrabook™. Znajdź dziś nowy komputer.

Wyszukiwarka produktów firmy Intel >

Rozpocznij zakupy

Kup urządzenie 2w1 >

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.

Filmy

Wywiady

Informacje o produktach i wydajności

open

1. Czas pracy na akumulatorach zależy od wielu czynników, między innymi architektury systemu, pojemności akumulatorów i energooszczędności procesora. Wymieniony tutaj wydłużony czas pracy na bateriach został zmierzony za pomocą testu MobileMark* 2007 na podstawie porównania procesorów Intel® Core™ (i7-3820QM) trzeciej generacji i ich odpowiedników czterordzeniowych procesorów Intel® Core™ (i7) czwartej generacji, bazujących na referencyjnych konstrukcjach firmy Intel oraz ich odpowiednikach konfiguracji. Informacje dotyczące wydajności użytych akumulatorów można uzyskać u producenta komputera. Wydajność zależy od konfiguracji używanego sprzętu i oprogramowania. Więcej informacji na temat wydajności akumulatorów znajduje się na stronie http://www.intel.com/.