Do niedawna wybór między laptopem i komputerem stacjonarnym był prosty. O wyborze zwykle decydowało to, czy priorytet w danym przypadku miała mobilność czy wydajność. Studenci i pracownicy zdalni często wybierali laptopy, a gracze i projektanci — komputery stacjonarne.

Na szczęście technologia poczyniła znaczne postępy od czasów laptopów ze słabą baterią i komputerów stacjonarnych z topornymi dyskami twardymi i plątaniną kabli. Obecnie wybierając nowy komputer, można uwzględnić swoje potrzeby.

Laptop czy komputer stacjonarny: Wybór większy niż kiedykolwiek wcześniej

Jeśli cenisz bezprzewodową mobilność i dotykową obsługę laptopów umożliwiające ciągłą łączność z siecią i szybką nawigację po ulubionych stronach przy kawie w pobliskiej kawiarni, urządzenie Ultrabook™ zainspirowane technologiami firmy Intel może być doskonałym kandydatem na Twój nowy komputer pasujący do mobilnego trybu życia.

Użytkowników, którzy lubią oglądać ulubione filmy w formacie HD i jakości porównywalnej z odbiorem kinowym, z pewnością zainteresuje komputer All-In-One stanowiący stylową alternatywę dla tradycyjnego komputera domowego. To urządzenie jest często wybierane przez rodziny, które lubią razem spędzać wolny czas, grając w gry online i słuchając muzyki.

Laptop czy Ultrabook™

Dzięki usprawnieniu procesorów Intel® Core™, wydłużeniu czasu pracy na baterii i udoskonaleniu funkcji graficznych wydajność laptopów znacznie wzrosła. Wielozadaniowość — na przykład łączność z siecią społecznościową podczas przygotowywania raportu do szkoły lub pracy — jest obsługiwana szybciej i wydajniej niż dotąd.1

Jeśli interesuje Cię ciekawe połączenie funkcji laptopa i tabletu, takich jak obsługa dotykowa oraz różne odsłony ekranu (od rozsuwanego po dwustronny), zapoznaj się z konwertowalnym urządzeniem Ultrabook™2.

Laptopy i urządzenia Ultrabook™ z procesorem Intel® Core™ udostępniają następujące rozwiązania:

  • Technologia Intel® Smart Connect pozwalająca na bieżąco odczytywać nowe wiadomości e-mail i śledzić portale społecznościowe.
  • Technologia Intel® Rapid Start3 umożliwiająca przejście z trybu czuwania do działania w niecałe siedem sekund.
  • Technologia Intel® Anti-Theft (Intel® AT)4 umożliwiająca wyłączenie zgubionego lub skradzionego laptopa lub urządzenia Ultrabook™.
  • Technologia Intel® Identity Protection (Intel® IPT)5 zapewniająca ochronę tożsamości użytkownika podczas korzystania z sieci społecznościowych i Internetu.

Komputer stacjonarny czy komputer All-In-One

Na nowo zaprojektowany komputer stacjonarny coraz częściej zajmuje miejsce w salonie, a nie w domowym biurze. Bezprzewodowa konstrukcja oraz możliwość podłączenia 27-calowego monitora montowanego na ścianie sprawiają, że komputer All-In-One coraz częściej jest wybierany przez rodziny ceniące prostą obsługę i elegancki wygląd urządzenia. Wynikiem jest wyższa wydajność.

Każdy — od zapalonych graczy po rodziców, którzy korzystają z przesyłanych strumieniowo ulubionych programów familijnych — doceni wyższą wydajność procesorów Intel® Core™ znajdujących się w komputerach stacjonarnych i komputerach All-In-One.

Wybierz, co Ci odpowiada

Obecnie wybór między laptopem a komputerem stacjonarnym polega nie na porównaniu różnych produktów, ale raczej na wybraniu urządzenia pasującego do swojego trybu życia. Dlatego warto poświęcić chwilę na analizę wszystkich rozrywkowych i społecznościowych zastosowań komputera, co z pewnością pomoże w wybraniu odpowiedniego urządzenia.

Wyszukiwarka produktów firmy Intel może pomóc w zdecydowaniu się na laptopa, komputer stacjonarny, urządzenie Ultrabook™ lub tablet.

Wskazówki i porady techniczne

W jaki sposób

Więcej informacji

Przed zakupem

Filmy

Informacje o produktach i wydajności

1

Technologia Intel® Smart Connect wymaga odpowiedniego procesora Intel®, oprogramowania Intel® i aktualizacji systemu BIOS, karty bezprzewodowej Intel® Wireless oraz połączenia z Internetem. Może być wymagana pamięć półprzewodnikowa lub dysk SSD. Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.

2

Ekran dotykowy i obracany może nie być dostępny we wszystkich modelach. Szczegółowe dane można uzyskać u producenta urządzenia Ultrabook™. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html.

3

Technologia Intel® Rapid Start wymaga odpowiedniego procesora firmy Intel®, oprogramowania firmy Intel® i aktualizacji systemu BIOS oraz dysku Intel® Solid-State Drive (Intel® SSD). Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.

4

Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Wymaga procesora Intel®, chipsetu, oprogramowania sprzętowego oraz oprogramowania do obsługi tej technologii. Dodatkowe informacje można uzyskać u producenta urządzenia i dostawcy oprogramowania.

5

Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa w każdych warunkach. Wymaga systemu obsługującego technologię Intel® Identity Protection, w tym procesora Intel® Core™ trzeciej lub czwartej generacji z chipsetem, oprogramowania usługowego i oprogramowania oraz odpowiedniej strony internetowej. Informacji udziela producent komputera. Firma Intel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zagubione lub ukradzione dane i/lub systemy lub za poniesione z tego powodu szkody.