• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Pobieraj muzykę strumieniowo: Poradnik praktyczny

Cyfrowa kolekcja muzyki stanowi odbicie jej właściciela. W miarę odkrywania i pobierania kolejnych utworów muzycznych i poznawania artystów biblioteka utworów muzycznych staje się podstawowym schronieniem przed zgiełkiem otaczającego świata. Jeśli wiesz, jak słuchać muzyki w transmisji strumieniowej, możesz uzyskać dostęp do swojej kolekcji muzyki z dowolnego miejsca poza domem. Oprócz tego równie ważne jest posiadanie właściwego komputera, o wystarczającej mocy i pamięci. Dlatego Wyszukiwarka produktów firmy Intel to użyteczne narzędzie do znajdowania i porównywania najnowszych urządzeń umożliwiających słuchanie muzyki, oglądanie filmów i oddawanie się pracy twórczej.

 

Zanim zaczniesz korzystać z muzyki przesyłanej strumieniowo, zastanów się, czy bibliotekę utworów muzycznych chcesz przechowywać na własnym komputerze czy w chmurze. Może Ci to ułatwić wybór komputera odpowiadającego Twoim potrzebom. Nowe urządzenie Ultrabook™, inspirowane rozwiązaniami firmy Intel, łączy w sobie mobilność i moc laptopa z wszechstronnością ekranu dotykowego tabletu. Jeśli jednak wolisz mieć wszechstronne centrum rozrywki o supersmukłej konstrukcji, z wbudowanymi głośnikami, bezprzewodowym dostępem do Internetu i kamerą internetową, wypróbuj komputer All-in-One z wyświetlaczem montowanym na ścianie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz urządzenie Ultrabook™ czy komputer All-in-One, istotny jest fakt, że oba urządzenia są wyposażone w procesory Intel® Core™ z obsługą sieci Wi-Fi, która umożliwia odbieranie muzyki w transmisji strumieniowej.

 

W jaki sposób przesyłać muzykę strumieniowo z domu lub dowolnego innego miejsca

Niezależnie od tego, czy funkcję hosta pełni komputer czy usługa oparta na chmurze, należy zauważyć, że oba rozwiązania mają zarówno zalety, jak i wady. Podobnie jak rodzaj słuchanej muzyki, tak również droga jej strumieniowego przesyłania są wyborem osobistym. Poniżej przedstawiono podstawowe kroki wdrożenia każdego z rozwiązań, a także niektóre aktualnie dostępne usługi.

 

Hosting muzyki w domu

Jeśli przesyłanie biblioteki utworów muzycznych do usługi opartej na chmurze kojarzy się z porzucaniem ukochanej osoby na dworcu autobusowym, prawdopodobnie wybierzesz hosting muzyki z domu. Wśród wielu dostępnych usług wyróżnia się Orb* ze względu na prostą konfigurację i liczne przydatne funkcje. Zamienia ona komputer w zdalną szafą grającą, a ponadto zapewnia dostęp do wszystkich typów plików multimedialnych, w tym zdjęć, filmów i dokumentów. I co najlepsze, usługa jest darmowa!

 

Etapy instalacji:

 1. Pobierz i uruchom oprogramowanie.
 2. Utwórz konto, wybierając audio jako typ plików multimedialnych, do których chcesz mieć dostęp.
 3. Wskaż w programie swoje foldery muzyczne.
 4. Użyj dowolnego komputera lub przeglądarki, aby otworzyć aplikację i wybierz audio.
 5. Od tej chwili możesz słuchać muzyki w transmisji strumieniowej.

 

Strumieniowy odbiór muzyki z chmury

Usługa przesyłania strumieniowego muzyki oparta na chmurze to konkurencyjny biznes, tak więc są różne możliwości wyboru. Poza tym większość usług jest łatwych w użyciu i albo darmowych albo niedrogich. Większości z nich towarzyszą proste instrukcje i doskonała obsługa informatyczna w razie usterek.

 

 • Serwis Google Play Music* jest niezwykle łatwy w obsłudze, darmowy i umożliwia przesłanie do 20 tys. utworów.
 • Amazon Cloud Player* umożliwia przesłanie 250 utworów za darmo, ale za jedyne 25 USD rocznie uzyskujesz dostęp strumieniowy do 250 tys. utworów! Dodatkowo wszystkie zakupione pliki MP3 w serwisie Amazon są przechowywane automatycznie.
 • Spotify* to duża międzynarodowa firma, która może pochwalić się ponad 20 milionami użytkowników. Jeżeli nie możesz znaleźć innych usług tego typu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Spotify jest dostępny w Twoim regionie… lub będzie dostępny wkrótce.

 

A więc jeśli muzyka to pokarm miłości, pobieraj ją strumieniowo! Pamiętaj również o odwiedzeniu Wyszukiwarki produktów firmy Intel, aby w pełni zaspokoić apetyt na komputery o najlepszych możliwościach strumieniowego odbioru danych.

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.

Filmy