• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Tablet czy laptop: wybór kompatybilności

Teraz, kiedy dzięki systemowi Microsoft Windows* 8 i aplikacji Windows 8 Media Center* nasze życie — a także aplikacje, muzyka i filmy — są bardziej efektywne, zabawne i łatwiej dostępne, potrzebujesz urządzenia odpowiadającego prowadzonemu stylowi życia. Jeśli chodzi o porównanie wydajności systemu Windows 8 i Windows 7, gdy po pobraniu systemu Windows 8 zobaczysz spersonalizowane kafelki na nowym ekranie startowym, uzależnisz się.

 

Urządzenie, jakie wybierzesz do obsługi najnowszego systemu operacyjnego, to ważna decyzja. Jeśli przenośność stanowi priorytet, interesujące będzie porównanie tabletu z laptopem. Oczywiście wraz z nowymi urządzeniami konwertowalnymi, łączącymi aspekty zarówno tabletów, jak i laptopów, wybór dotyczy bardziej tego, jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie.

 

Tablet: Świeże spojrzenie na zabawę

Dzisiejsze tablety z systemem Windows 8 nie każą czekać i obsługują jednocześnie wszystkie ulubione aplikacje. Natomiast dzięki ogromnej ilości popularnych aplikacji w Sklepie Windows* możesz grać w więcej gier, słuchać ulubionej muzyki i mieć szybki dostęp do wiadomości i pogody… w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

 

Korzystaj z tabletu do czytania książek, przeglądania czasopism, oglądania filmów w 3D i kontaktowania się ze znajomymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Wydłużony czas pracy baterii i zintegrowany układ graficzny sprawiają, że możesz korzystać z tych wszystkich możliwości dłużej i z lepszą obsługą grafiki. Sprawdź naszą Wyszukiwarkę produktów firmy Intel i zobacz, co będzie najlepsze dla Ciebie: standardowy tablet, tablet o wysokiej wydajności czy tablet z klawiaturą.

 

Laptop: Wydajność w podróży

Jeśli obawiasz się uszkodzić tablet i chcesz używać sztywno dołączonej klawiatury do tworzenia i edycji dokumentów i innych danych, wówczas laptop może być komputerem dla Ciebie. Laptopy, wyposażone w baterie o długim czasie pracy i procesory Intel® Core™, oferują idealną wydajność i optymalne wykorzystanie energii. Dostosowują się do Twoich potrzeb, płynnie obsługując wiele programów lub aplikacji. Możesz na nich pracować w lokalnej kawiarni nad raportem lub arkuszem kalkulacyjnym, śledząc jednocześnie Twoje portale społecznościowe. Gdy nie są używane, laptopy automatycznie wyłączają nieużywane rdzenie w ramach wydajnego zarządzania zużyciem energii.

 

Zobacz sam wyjątkową obsługę grafiki i wydajność w ofercie zarówno laptopów ekonomicznych, jak i zaawansowanych. I nie zapomnij o porównaniu procesorów Intel Core, aby znaleźć odpowiedni poziom wydajności.

 

Ultrabook™: To, co najlepsze w obu urządzeniach

Najnowsze urządzenie zainspirowane technologiami firmy Intel, konwertowalne urządzenie Ultrabook™, przybliża koniec sporu o to, czy lepszy jest laptop czy tablet. Dzięki wielu opcjom ekranowym można składać, rozkładać, rozsuwać lub obracać czuły ekran dotykowy, aby zamienić laptop w tablet. Następnie, szybciej niż znajdziesz Wi-Fi w kawiarni, możesz przywrócić wyjściowe położenie ekranu, aby znów korzystać z laptopa.

 

Korzystając z technologii Intel® Smart Connect 1, umożliwiającej śledzenie na bieżąco wiadomości e-mail i portali społecznościowych, dla zapewnienia wydajności koniecznej w podróży urządzenie Ultrabook™ jest wyposażone również w technologię Intel® Rapid Start2, pozwalającą na wybudzanie urządzenia z trybu gotowości do pełnej szybkości działania w niecałe siedem sekund.

Więcej informacji

Zapoznaj się z urządzeniami Ultrabook™

Porównaj procesory, laptopy i urządzenia 2w1, w tym urządzenia Ultrabook™. Znajdź dziś nowy komputer.

Wyszukiwarka produktów firmy Intel >

Rozpocznij zakupy

Kup urządzenie 2w1 >

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.

Filmy

Informacje o produktach i wydajności

open

1. Technologia Intel® Smart Connect wymaga odpowiedniego procesora Intel®, oprogramowania Intel® i aktualizacji systemu BIOS, karty bezprzewodowej Intel® Wireless oraz połączenia z Internetem. Może być wymagana pamięć półprzewodnikowa lub dysk SSD. Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.

2. Technologia Intel® Rapid Start wymaga odpowiedniego procesora firmy Intel®, oprogramowania firmy Intel® i aktualizacji systemu BIOS oraz dysku Intel® Solid-State Drive (Intel® SSD). Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.