Rekordowe widowisko w Pjongczang w 2018 r.

Podniebne cuda

Podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich nad Pjongczangiem przeleciało ponad 1200 dronów Intel® Shooting Star™, które tym samym ustanowiły rekord Guinnessa™. Przeżyjcie raz jeszcze ten moment, kiedy nad widzami uformował się ogromnych rozmiarów snowboardzista, a nocne niebo rozświetliły koła olimpijskie.

Zobacz drony Intel na olimpiadzie

Techniczne kulisy pokazu

Od mroźnych, niskich temperatur, po gwałtowne podmuchy wiatru, inżynierowie firmy Intel mieli pełne ręce roboty. Ale każdy problem znalazł szybkie rozwiązanie – tak ustalenie ścieżek lotu i przeprowadzenie wielu testów w podobnych warunkach, jak i zagwarantowanie spektakularnego widowiska.

Niedawne pokazy świetlne z udziałem dronów

Zobacz nasze ostatnie pokazy świetlne z udziałem dronów, od prezentacji nowych minidronów Intel® Shooting Star™ na targach CES, po widowisko z okazji premiery filmu „Wonder Woman”.

Spektakularny hotel w Bellagio

Spektakularny hotel w Bellagio

Odwiedzający targi Consumer Electronics Show (CES) – oraz wszyscy obecni w centrum Las Vegas Strip – mogli podziwiać choreograficzny układ świateł i kreatywnych animacji, jaki ozdobił niebo nad słynnymi fontannami Fountains of Bellagio. Podczas targów CES drony Intel® Shooting Star™ i fontanny tańczyły do melodii utworu „Stargazing”.

Wystąpienie prezesa firmy Intel na targach CES

Wystąpienie prezesa firmy Intel na targach CES

Brian Krzanich, prezes firmy Intel, zamienił swoje wystąpienie na targach Consumer Electronics Show (CES) w zdumiewający pokaz zaawansowanych technologii. Zaskoczył publiczność pierwszym w historii pokazem lotów w zamkniętym pomieszczeniu, w którym udział wzięło 100 nowych minidronów Intel® Shooting Star™2.

Wonder Woman wzbija się w powietrze

Wonder Woman wzbija się w powietrze

We współpracy z wytwórnią Warner Bros. nasz zespół ds. dronów wypuścił w powietrze flotę 300 dronów Intel® Shooting Star™ z okazji premiery filmu „Wonder Woman”. Efekt? Cyfrowa galaktyka skrząca się nad panoramą Los Angeles. Każda część pokazu – począwszy od stuprocentowo żeńskiej ekipy obsługującej drony, a skończywszy na niestandardowych formacjach przedstawiających kultową tiarę i miecz Wonder Woman – nawiązywała do postaci, która zyskała sobie rzesze fanów.

Przeczytaj komunikat

Poznaj rewolucyjne technologie Intel wykorzystywane w dronach

Przejdź na stronę naszego technicznego magazynu, aby poznać technologie i ludzi, którzy zmieniają świat dronów Intel. Zaglądaj tam regularnie, aby przeczytać nowe artykuły poświęcone dronom, pokazom świetlnym z udziałem dronów i innym zagadnieniom.

Przeczytaj artykuły serwisu iQ

Informacje o produktach i wydajności

1

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Całkowite zabezpieczenie systemu komputerowego jest niemożliwe. Więcej informacji można uzyskać od sprzedawcy lub producenta systemu albo na stronie https://www.intel.pl.

2

Urządzenie to nie posiada autoryzacji zgodnie z wymogami amerykańskiej agencji FCC (Federal Communications Commission). Urządzenie to nie jest i nie może być oferowane do sprzedaży ani dzierżawy oraz nie może zostać sprzedane ani wydzierżawione, zanim nie uzyska autoryzacji.

3

Firma Intel jest ważnym partnerem Opery w Sydney.