Coachella, spotkanie z dronami

Tłumy, które odwiedziły tegoroczny festiwal muzyki i sztuki Coachella*, były zachwycone niespodziewanym pokazem świetlnym z udziałem dronów rozświetlających pustynne niebo. Dzięki wytężonej pracy firm Intel, HP i GoldenVoice* udało się przygotować pokaz na pierwszy weekend festiwalu. Przedstawienie zgromadziło największą do tej pory widownię pokazu świetlnego z udziałem dronów.

Magia Disneya w połączeniu z innowacjami Intel®

Najnowocześniejsze technologie Intel w połączeniu z nieograniczoną kreatywnością firmy Disney złożyły się na wyjątkowy pokaz świetlny z udziałem dronów. Zaproszeni na spektakl goście w Disney Springs zobaczyli na niebie wakacyjne sceny odmalowane przez tańczące w powietrzu drony Intel® Shooting Star™1.

Dowiedz się, jak doszło do nawiązania współpracy ›

Sekrety magii

„Starbright Holiday Show – An Intel Collaboration” był najdłuższym prezentowanym przez nas pokazem świetlnym, w którym 300 dronów unosiło się w powietrzu przez dwanaście minut. Ożywienie marki Disney na osiem tygodni w tak nowatorski sposób wymagało zastosowania technologii będącej w stanie co noc rozświetlić niebo.

Ustanowienie spektakularnego rekordu

Zaprojektowana specjalnie pod kątem tego pokazu świetlnego flota dronów Intel® Shooting Star™ 1 ustanowiła w 2016 roku rekord Guinnessa w kategorii największej liczby lecących razem bezzałogowych statków powietrznych. Do poderwania w powietrze 500 doskonale zsynchronizowanych dronów wystarczył jeden laptop i jeden pilot.

Zobacz drona Intel® Shooting Star™ w akcji ›

Orkiestra na niebie

Pokaz Drone 100 miał swoją premierę podczas imprezy Vivid Sydney. Sto podświetlonych dronów wykonało układ choreograficzny nad wybrzeżem przy zapierającym dech w piersiach akompaniamencie Orkiestry Młodzieżowej w Sydney2.

Zobacz, jak technologia zmienia się w sztukę ›

Zezwolenie na lot

Aby pokaz Drone 100 mógł się odbyć w Ameryce, trzeba było uzyskać wydane w drodze wyjątku zezwolenie Federalnej Administracji Lotnictwa. Dopiero wówczas sto dronów z technologiami Intel rozświetliło niebo nad Palm Springs w Kalifornii.

Poznaj rewolucyjne technologie wykorzystywane w dronach

Przejdź na stronę naszego technicznego magazynu, aby poznać technologie i ludzi, którzy zmieniają świat dronów. Zaglądaj tam regularnie, aby przeczytać nowe artykuły poświęcone dronom, pokazom świetlnym i innym zagadnieniom.

Przeczytaj artykuły serwisu iQ

Informacje o produktach i wydajności

1

Pierwszy w swoim rodzaju dron Intel® Shooting Star™ spełnia wszystkie wymagania techniczne Federalnej Komisji Łączności, ale nie posiada jeszcze wymaganej przez nią autoryzacji. Urządzenie to nie jest i nie może być oferowane do sprzedaży ani dzierżawy oraz nie może zostać sprzedane ani wydzierżawione, zanim nie uzyska autoryzacji.

2

Firma Intel jest ważnym partnerem Opery w Sydney.