Nasza wyprawa

Wielki Mur Chiński to liczący sobie tysiące lat pomnik kultury. Jednak obecnie wielu częściom muru, jak np. odcinkowi Jiankou, zagrażają erozja i zniszczenie. W Jiankou mur ciągnie się przez górskie szczyty i zdradliwe skały, przez co jego konserwacja nie jest łatwa. Firma Intel nawiązała współpracę z Chińską Fundacją na Rzecz Zachowania Kulturowego Dziedzictwa, aby poradzić sobie z tym karkołomnym wyzwaniem i podejść do renowacji w nowatorski sposób, przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji i dronów.

Tworzenie trójwymiarowego modelu za pomocą dronów

Ze względu na swoje parametry lotu, niezawodność i możliwość rejestrowania obrazu w wysokiej rozdzielczości dron Intel® Falcon™ 8+ jest doskonałym narzędziem do renowacji Wielkiego Muru. Drony są w stanie zrobić tysiące szczegółowych i bardzo dokładnych zdjęć muru, z których można następnie złożyć trójwymiarowy model, zapewniając Fundacji plan renowacji oparty na danych.

Dowiedz się więcej o dronach komercyjnych

Wykrywanie wad konstrukcyjnych za pomocą sztucznej inteligencji

Nasz zespół wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji do wykrywania wad konstrukcyjnych muru w Jiankou, a nawet do obliczania dokładnej liczby cegieł potrzebnych do ich usunięcia. Cały proces pracy jest obsługiwany przez procesor Intel® Xeon®, od składania zdjęć w ramach fotogrametrii do opracowania i wizualizacji trójwymiarowego modelu. Dzięki temu Fundacja może odbudować mur szybciej, dokładniej i wydajniej.

Dowiedz się więcej o sztucznej inteligencji

Więcej informacji ze świata sztucznej inteligencji i dronów Intel®

W górę

Od inspekcji na platformach wiertniczych, poprzez zarządzanie budowami, aż po badania środowiska naturalnego drony Intel® umożliwiają firmom znajdowanie nowych rozwiązań ich największych problemów.

Więcej informacji

Ponad Arktyką

Zobacz, jak badacze Arktyki za pomocą drona Intel® Falcon™ 8+ badają nasz zmieniający się klimat oraz dziką faunę i florę próbującą się dostosować do zmian klimatycznych.

Więcej informacji

Pod powierzchnią

Dowiedz się, jak rozwiązania Intel® oparte na sztucznej inteligencji wykorzystuje się na otwartym morzu do badania związków między zdrowiem wielorybów, zdrowiem oceanów a szansą ludzkości na przetrwanie.

Więcej informacji

Biznes w przyszłości

Dowiedz się, jak technologie, takie jak sztuczna inteligencja, rozwiązują wyzwania biznesowe w różnych branżach.

Więcej informacji

Poznaj sztuczną inteligencję