Początek nowych, wspaniałych światów

Nieziemskie doznania wymagają niemałej realnej mocy obliczeniowej. Procesor Intel® Core™ i7 zabierze Cię, gdzie tylko zechcesz. Zapewnia niesamowite odwzorowanie praw fizyki w grach, precyzyjne sterowanie, bogatą sferyczną grafikę 3D i porywający dźwięk 3D w ramach wydajnej platformy.

Dowiedz się więcej o procesorach i7 ›

Przeżyj Igrzyska Olimpijskie w trybie VR

To bilet na najlepsze miejsca w czasie Igrzysk Olimpijskich. Poczuj emocje panujące na stokach i arenach Pjongczang, siedząc we własnym salonie – wszystko dzięki Intel® True VR.

Więcej informacji

Technologia Intel® True VR

Przeżyj emocje w transmisjach sportowych na żywo w technologii Intel® True VR. Oglądaj ulubione zespoły NBA i NFL z pierwszego rzędu, a na polu golfowym podążaj za zawodnikami PGA Tour! Wybierz perspektywę i zanurz się w treściach VR najlepszej jakości w czasie rzeczywistym, bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz.

Na żywo z Intel® True VR ›

Komercyjne zastosowania VR

VR to nie tylko rozrywka. Staje się coraz potężniejszym narzędziem biznesowym, a procesory Intel® Xeon® pozwalają twórczym profesjonalistom opracowywać komercyjne zastosowania VR dla branży handlu detalicznego, architektury, edukacji medycznej i innych branż.

 

Dowiedz się więcej na temat komercyjnej VR

Wydajne komputery do obsługi rzeczywistości wirtualnej (VR)

Zwiedzaj kosmos. Staw czoła hordom zombie. Zatrać się w filmach, zawodach i imprezach, które uwielbiasz, dzięki komputerom obsługującym rzeczywistość wirtualną. Niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym graczem czy nowicjuszem w rzeczywistości wirtualnej, mamy komputer dla Ciebie.

Znajdź zestaw dla siebie ›

Technologie do lepszych produktów VR

Producenci i użytkownicy zestawów rzeczywistości wirtualnej mogą pozbyć się krępujących kabli – bezprzewodowa VR jest możliwa dzięki technologii Intel® Wireless Gigabit.

Więcej informacji od naszego partnera

Wzbogać swój produkt o niewiarygodne wykrywanie głębi dzięki modułom Intel® RealSense™ z serii D400. Zapewniają one gotowe rozwiązanie umożliwiające szybkie opracowywanie i integrację z rzeczywistością wirtualną i robotyką.

Zobacz świat w 3D

Pamięć Intel® Optane™ to inteligentny, uniwersalny akcelerator systemu dla komputerów, dzięki któremu wszystko przebiega szybciej, płynniej i łatwiej.

Zwiększ wydajność

Tło rzeczywistości wirtualnej

Magazyn cyfrowy iQ pokazuje, w jaki sposób twórcy gier, wirtualnych scenerii i filmów sferycznych wykorzystują technologie wirtualnej rzeczywistości, aby zapewniać nowe, fascynujące wrażenia rodem z innych światów.

Zobacz inne materiały dotyczące rzeczywistości wirtualnej w magazynie iQ

Technologia obsługująca wirtualną rewolucję

Podróż w świecie rzeczywistości wirtualnej rozpoczyna się od technologii Intel®1

„HTC Vive* to najlepszy zestaw do obsługi rzeczywistości wirtualnej w swojej klasie. Dzięki obejmującej cały świat współpracy z firmą Intel przewyższamy oczekiwania zarówno deweloperów, jak i klientów, zwiększając możliwości rzeczywistości wirtualnej i popularyzując ją”. – Dan O’Brien, wiceprezes ds. platformy VR OSVR w HTC Vive

Firma Oculus2 podjęła współpracę z liderami branży, takimi jak firma Intel, w zakresie oferowania urządzeń zoptymalizowanych pod kątem rzeczywistości wirtualnej. Komputery przystosowane do obsługi technologii Oculus* zostały zaprojektowane i przetestowane z myślą o zestawie Rift. Tym samym gwarantują doskonałą obsługę rzeczywistości wirtualnej.

„Jesteśmy przekonani, że rzeczywistość wirtualna powinna być dostępna i otwarta dla wszystkich. Dzięki współpracy z firmą OSVR technologia Intel pozwala doświadczać wysokiej jakości rzeczywistości wirtualnej za pomocą znacznie szerszego spektrum urządzeń”. – Chris Mitchell, starszy menedżer platformy Razer.

„Firmy Microsoft i Intel nawiązały współpracę, aby stworzyć produkty rzeczywistości połączonej działające najlepiej na procesorach Intel® Core™ ósmej generacji. Możesz zanurzyć się w zupełnie nowych światach dzięki urządzeniom Windows* Mixed Reality i komputerom z procesorami Intel obsługującym rzeczywistość połączoną”. – Scott Evans, dyrektor, Windows Mixed Reality.

Informacje o produktach i wydajności

1

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Całkowite zabezpieczenie systemu komputerowego jest niemożliwe. Więcej informacji można uzyskać od sprzedawcy lub producenta systemu albo na stronie https://www.intel.pl.

2

OCULUS i logo OCULUS są znakami towarowymi firmy Oculus VR, LLC. Firma Intel nie wydaje żadnych zapewnień ani nie udziela żadnych gwarancji odnośnie narzędzia do sprawdzania kompatybilności Oculus, oferowanego przez firmę Oculus VR, LLC. Pytania na temat tego narzędzia należy kierować do firmy Oculus VR, LLC. Więcej informacji można znaleźć na stronie Oculus Terms of Service.