Przekształcanie świata wirtualnego w rzeczywistość

Odkryj bogatszą, wciągającą rzeczywistość wirtualną z technologią Intel®.

Nowy poziom wrażeń

Innowacje firmy Intel® zmieniają prawdziwe znaczenie rzeczywistości wirtualnej – i jej możliwości. Wrażenia wirtualne są ograniczone tylko Twoją wyobraźnią. Nowe światy zostają ożywione. 

Niesamowite, bogate doświadczenia

Niesamowite doświadczenia wymagają doskonałej wydajności. Procesor Intel® Core™ i7 ma moc umożliwiającą niesamowite odwzorowanie praw fizyki oraz obsługę bogatych, trójwymiarowych panoram sferycznych, precyzyjnego sterowania i atrakcyjnego dźwięku 3D. Niezależnie od tego, gdzie chcesz się udać, technologia Intel® pozwoli Ci tam dotrzeć.

Poznaj moc ›

Poznaj najlepsze cechy obu technologii

Bez kabli. Bez ograniczeń. Tak wygląda przyszłość rzeczywistości połączonej. Poznaj najlepsze cechy obu technologii, doświadczając w nowy sposób środowiska rzeczywistego i wirtualnego. Zestaw technologii nowej generacji firmy Intel, służący do wykrywania i cyfryzacji, zapewnia obsługę rzeczywistości połączonej, pomagając w tworzeniu atrakcyjniejszej przyszłości.

Bez kabli

Poznawaj świat bez kabli

Rzeczywistość połączona zrywa się z łańcucha rzeczywistości wirtualnej, umożliwiając działanie bez konsoli, kabli i kontrolerów.

Poczuj świat wokół siebie

Bezpieczeństwo

Zaawansowane technologie sensoryczne w rzeczywistości połączonej zapobiegają zderzeniom i zapewniają bezpieczniejsze środowisko fizyczne w świecie wirtualnym.

Plug and Play

Łatwe łączenie

Dzięki technologii Intel® RealSense™ nie są wymagane żadne czujniki zewnętrzne. Po prostu załóż wyświetlacz montowany na głowie i ruszaj.

Bez ścian

Połączenie dwóch światów

Rzeczywistość połączona przenosi prawdziwy świat w środowisko wirtualne, umożliwiając oglądanie otoczenia w przestrzeni wirtualnej. Oglądaj znajomych, wchodź w interakcję ze światem wirtualnym za pomocą własnych dłoni i unikaj zderzeń z rzeczywistymi przedmiotami bez konieczności zdejmowania zestawu.

Media Asset with Text Component (RWD)

Zajmij najlepsze miejsce w domu

Technologia VokeVR pozwala zająć najlepsze miejsce w domu – albo na stadionie lub w sali koncertowej. Zbliż się do akcji i oglądaj ulubiony zespół z poziomu trybun lub wejdź za kurtyny koncertu. Możesz wybrać punkt widzenia, śledząc imprezę z bliska niezależnie od posiadanego urządzenia. To nie jest przyszłość. To dzieje się już teraz.

Technologia obsługująca wirtualną rewolucję

Podróż w świecie rzeczywistości wirtualnej rozpoczyna się od technologii Intel®

„HTC Vive* to najlepszy zestaw do obsługi rzeczywistości wirtualnej w swojej klasie. Dzięki obejmującej cały świat współpracy z firmą Intel® możemy przewyższać oczekiwania zarówno deweloperów, jak i klientów, zwiększając możliwości rzeczywistości wirtualnej i popularyzując ją”. – Dan O’Brien, wiceprezes ds. platformy VR OSVR w HTC Vive

Firma Oculus1 podjęła współpracę z liderami branży, takimi jak firma Intel®, w zakresie oferowania urządzeń zoptymalizowanych pod kątem rzeczywistości wirtualnej. Komputery przystosowane do obsługi technologii Oculus zostały zaprojektowane i przetestowane z myślą o zestawie Rift. Tym samym gwarantują doskonałą obsługę rzeczywistości wirtualnej.

„Jesteśmy przekonani, że rzeczywistość wirtualna powinna być dostępna i otwarta dla wszystkich. Dzięki współpracy z firmą OSVR technologia Intel® pozwala doświadczać wysokiej jakości rzeczywistości wirtualnej za pomocą znacznie szerszego spektrum urządzeń”. – Chris Mitchell, starszy menedżer platformy Razer.

Pokrewne technologie

Technologia Intel® RealSense™ wykorzystuje technologie sensoryczne do wykrywania głębi i trójwymiarowych obrazów, mapowania wnętrza i śledzenia cech charakterystycznych w celu stworzenia doświadczeń interaktywnych nowej generacji w różnych zastosowaniach – od rzeczywistości wirtualnej po robotykę.

Poznaj technologię Intel® RealSense

Uprość produktywność i zredukuj gąszcz kabli, łącząc wiele urządzeń przy użyciu pojedynczego, niewielkiego złącza o błyskawicznej szybkości transmisji zapewnianej przez technologię Thunderbolt™ 3.

Sprawdź możliwości

Pozbądź się kabli. Zamiast tego twórz, komunikuj się i współpracuj na swoich urządzeniach dzięki rozwiązaniu Intel® Wireless Docking z technologią Intel® WiGig.

Połącz się z wolnością

Technologia Intel® Optane™ to nowa pamięć nieulotna wysokiej klasy, która zapewnia szybki dostęp do dużych zbiorów danych, zapewniając niesamowity komfort użytkownikom wymagającym wysokiej wydajności i dużej pojemności2.

Odkryj technologię Intel® Optane™

Tło rzeczywistości wirtualnej

Magazyn cyfrowy iQ pokazuje, w jaki sposób twórcy gier, wirtualnych scenerii i filmów sferycznych wykorzystują technologie wirtualnej rzeczywistości, aby zapewniać nowe, działające na wyobraźnię wrażenia rodem z innych światów.

Zobacz inne materiały dotyczące rzeczywistości wirtualnej w magazynie iQ

Informacje o produktach i wydajności

1

OCULUS and the OCULUS logo are trademarks of Oculus VR, LLC. Intel makes no representations or warranties regarding the Oculus compatibility tool, which is offered by Oculus VR, LLC. Questions regarding the tool should be directed to Oculus VR, LLC. See the Oculus Terms of Service for additional information.

 

2

Opinie na temat technologii są oparte na porównaniu wskaźników pamięci dotyczących opóźnienia, gęstości i cykli zapisu dla wielu technologii opisanych w opublikowanych specyfikacjach pamięci dostępnych na rynku i wewnętrznych specyfikacjach firmy Intel.