Wyjątkowo szybka sieć Wi-Fi z technologiami Intel

Dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu firmy Intel sieć Wi-Fi działa równie wspaniale jak Ty – bezproblemowo obsługując aplikacje rozrywkowe i służbowe oraz cyfrowy styl życia. Na przykład komputer wyposażony w technologię Intel® Wireless-AC 2x2 o prędkości 867 Mb/s potrafi przesyłać duże pliki prawie 6 razy szybciej1 niż pliki przesyłane z prędkościami określonymi normą 802.11 bgn 1x1, wynoszącymi 150 Mb/s. W firmie Intel tworzymy technologie poprawiające każdy aspekt życia prywatnego, zawodowego i w podróży. Zajmujemy się innowacjami.

Intel Inside® – wydajniejsza sieć Wi-Fi

Technologia Intel® Wireless-AC 2X2 zapewnia szybkie, niezawodne połączenia, bezproblemowe strumieniowe przesyłanie materiałów w formacie 4K UHD, płynniejsze odtwarzanie filmów i bardziej wciągające gry akcji.

Wyświetl infografikę

Przyszłość łączności bezprzewodowej

Przygotuj się na spotkanie z następną generacją sieci Wi-Fi

Dzisiaj technologia Intel® Wireless-AC zapewnia szybkość i niezawodność, które kiedyś były niemożliwe. Jutro zrobimy kolejny wielki krok naprzód, korzystając z normy 802.11ax, która ma zapewnić o prawie 40% szybszą2 transmisję danych i znacznie usprawnić zarządzanie siecią. Ta następna generacja sieci Wi-Fi znacznie poprawi działanie sieci bezprzewodowej – zwłaszcza w środowiskach nasyconych urządzeniami, takimi jak porty lotnicze i duże obszary robocze.

Wkład w innowacyjność

Najnowocześniejsze technologie to nasza specjalność

Innowacje wpisują się w charakter firmy Intel. W 2003 roku wprowadzenie technologii Centrino Mobile Technology umożliwiło korzystanie z sieci bezprzewodowej z laptopa, kawiarni i kanapy. Obecnie technologia Intel® Wireless-AC zapewnia szybkość i niezawodność, które jeszcze niedawno były nie do pomyślenia1. Ale chociaż wszystko to robi wrażenie, to nic w porównaniu do tego, co zaplanowaliśmy na jutro.

Zalety rozwiązania firmy Intel

Przetestowane i sprawdzone jak żadne inne

Nie tylko tworzymy bardzo szybką, niezawodną technologię bezprzewodową – tworzymy również procesory i platformy komputerowe, na których działa ta technologia. Oznacza to, że produkty Intel® są zoptymalizowane pod kątem wzajemnej współpracy, ponieważ możemy projektować, optymalizować i testować całą platformę, tak aby nasza sieć Wi-Fi działała najlepiej na platformach Intel. Poza tym testujemy nasze produkty pod kątem kompletnych ekosystemów punktów dostępowych i sieci ściśle odwzorowujących rzeczywiste sytuacje. A to ogromna zaleta z punktu widzenia użytkowników oczekujących doskonałej pracy komputera.

Technologia Intel® Wireless-AC i Bluetooth® – jeszcze wyższy komfort pracy

Jeśli komputer jest wyposażony w niesamowicie szybką technologię Intel® Wireless-AC, oznacza to, że ma również technologię Bluetooth® – zintegrowaną, zoptymalizowaną i zapewniającą jeszcze płynniejszą i przyjemniejszą pracę. Te zaawansowane technologie zintegrowane w komputerze poprawiają niezawodność sieci i zmniejszają zakłócenia, a jednocześnie zapewniają bezprzewodową łączność z klawiaturą, myszą, słuchawkami i głośnikami.

Intel® Wireless-AC – wyjaśnione różnice

Doskonałe działanie sieci Wi-Fi polega na wydajnym przenoszeniu dużych ilości danych. A technologia Intel® Wireless-AC 2X2 robi to najlepiej.

Zasoby Wi-Fi

Wykonaj trzy proste kroki, aby sprawdzić, czy komputer jest wyposażony w technologię Intel® Wireless-AC 2x2.

Wyświetl infografikę

Poznaj lepiej sieci Wi-Fi, zapoznając się z tym bezpłatnym, praktycznym poradnikiem. Dowiedz się, jak uzyskać największe korzyści ze stosowania najnowszej, najszybszej technologii Wi-Fi.

Pobierz e-book

Potrzebujesz więcej informacji? Tutaj znajdziesz informacje o produktach bezprzewodowych i innych zasobach.

Więcej informacji

Oferta produktów z technologią Intel® Wireless-AC

Zobacz naszą listę partnerów detalicznych i OEM sprzedających komputery z technologią Intel® Wireless-AC.

Znajdź zestaw dla siebie

Informacje o produktach i wydajności

1

Informacje o prawie „trzy- lub sześciokrotnie szybszym” działaniu produktu Intel® Wireless-AC oparto na porównaniu maksymalnego teoretycznego transferu danych w jednym (433 Mb/s) i dwóch (867 Mb/s) kanałach przestrzennych standardu 802.11ac z rozwiązaniami Wi-Fi z jednym kanałem przestrzennym (150 Mb/s) w standardzie 802.11n, zgodnie z dokumentacją specyfikacji bezprzewodowego standardu IEEE 802.11. Osiągnięcie takiej wydajności wymaga wykorzystania podobnie skonfigurowanych routerów sieci bezprzewodowej 802.11ac lub szybszych. Wyniki wydajności komponentów na przykładzie pracy z dokumentami dotyczą danego testu i określonych systemów. Różnice w sprzęcie, oprogramowaniu lub konfiguracji wpłyną na rzeczywistą wydajność systemów. Aby ocenić wydajność przed dokonaniem zakupu, należy zapoznać się z innymi źródłami informacji. Więcej szczegółowych informacji na temat wydajności i testów porównawczych można znaleźć na stronie https://www.intel.pl/performance.

2

Informacje o „prawie o 40% większej maksymalnej przepustowości transferu danych” w przypadku technologii Intel® Wireless-AX oparto na porównaniu maksymalnego teoretycznego transferu danych w dwóch kanałach przestrzennych standardu 802.11ax 80 Mhz (1201 Mb/s) oraz w dwóch kanałach przestrzennych standardu 802.11ac 80 Mhz (867 Mb/s) w rozwiązaniach Wi-Fi, zgodnie z dokumentacją specyfikacji bezprzewodowego standardu IEEE 802.11ax draft 1.4 oraz IEEE 802.11. Osiągnięcie takiej wydajności wymaga wykorzystania podobnie skonfigurowanych routerów sieci bezprzewodowej 802.11ax.