Gigabitowy moduł Wi-Fi firmy Intel

Dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu firmy Intel sieć Wi-Fi działa równie wspaniale jak Ty – bezproblemowo obsługując aplikacje rozrywkowe i służbowe oraz cyfrowy styl życia. Na przykład komputer wyposażony w gigabitowy moduł Wi-Fi osiąga prędkość do 1733 Mb/s1, czyli prawie dwa razy więcej niż 802.11ac 2x2 z prędkością 867 Mb/s. Umożliwia to pobranie filmu HD w niecałą minutę1 2 3.  Zapoznaj się z ofertą komputerów, aby doświadczyć tej niesamowitej szybkości. W firmie Intel tworzymy technologie poprawiające każdy aspekt życia prywatnego, zawodowego i w podróży. Zajmujemy się innowacjami.

Sieć Wi-Fi, która łamie gigabitową barierę

Korzystaj z szybszego łącza Wi-Fi w urządzeniach z modułem Intel® Wireless-AC 2X2 160 MHz (1733 Mb/s), który umożliwia płynniejszą grę, oglądanie filmów w formacie 4K UHD w transmisji strumieniowej, szybsze przesyłanie plików i tworzenie kopii zapasowych. Ponadto jest wyposażony w dwie anteny zapewniające niezawodny zasięg w całym domu.

Wyświetl infografikę

Nowy poziom gry dzięki gigabitowemu modułowi Wi-Fi 

Komputer z kartą z serii Rivet Networks Killer* Wireless-AC 1550 gwarantuje nowy poziom gry. Te bezprzewodowe rozwiązania korzystają z najnowszych gigabitowych1  kart Wi-Fi firmy Intel,  zapewniając szybszy transfer i większą inteligencję sieci oraz większe możliwości sterowania nią, co przekłada się na częstsze wygrane w grach. Zapoznaj się z ofertą nowych komputerów z kartą Rivet Networks Killer* Wireless-AC 1550.

Przyszłość łączności bezprzewodowej

Przygotuj się na spotkanie z następną generacją sieci Wi-Fi

Dzisiaj technologia Intel® Wireless-AC zapewnia szybkość i niezawodność, które kiedyś były niemożliwe. Jutro zrobimy kolejny wielki krok naprzód, korzystając z normy 802.11ax, która ma zapewnić o prawie 40% szybszą4 transmisję danych i znacznie usprawnić zarządzanie siecią. Ta następna generacja sieci Wi-Fi znacznie poprawi działanie sieci bezprzewodowej – zwłaszcza w środowiskach nasyconych urządzeniami, takimi jak porty lotnicze i duże obszary robocze.

Więcej informacji

Wkład w innowacyjność

Najnowocześniejsze technologie to nasza specjalność

Innowacje wpisują się w charakter firmy Intel. W 2003 roku wprowadzenie technologii Centrino Mobile Technology umożliwiło korzystanie z sieci bezprzewodowej z laptopa, kawiarni i kanapy. Obecnie technologia Intel® Wireless-AC zapewnia szybkość i niezawodność, które jeszcze niedawno były nie do pomyślenia5. Ale chociaż wszystko to robi wrażenie, to nic w porównaniu do tego, co zaplanowaliśmy na jutro.

Zalety rozwiązania firmy Intel

Przetestowane i sprawdzone jak żadne inne

Nie tylko tworzymy bardzo szybką, niezawodną technologię bezprzewodową – tworzymy również procesory i platformy komputerowe, na których działa ta technologia. Oznacza to, że produkty Intel® są zoptymalizowane pod kątem wzajemnej współpracy, ponieważ możemy projektować, optymalizować i testować całą platformę, tak aby nasza sieć Wi-Fi działała najlepiej na platformach Intel. Poza tym testujemy nasze produkty pod kątem kompletnych ekosystemów punktów dostępowych i sieci ściśle odwzorowujących rzeczywiste sytuacje. A to ogromna zaleta z punktu widzenia użytkowników oczekujących doskonałej pracy komputera.

Technologia Intel® Wireless-AC i Bluetooth® – jeszcze wyższy komfort pracy

Jeśli komputer jest wyposażony w niesamowicie szybką technologię Intel® Wireless-AC, oznacza to, że ma również technologię Bluetooth® – zintegrowaną, zoptymalizowaną i zapewniającą jeszcze płynniejszą i przyjemniejszą pracę. Te zaawansowane technologie zintegrowane w komputerze poprawiają niezawodność sieci i zmniejszają zakłócenia, a jednocześnie zapewniają bezprzewodową łączność z klawiaturą, myszą, słuchawkami i głośnikami.

Intel® Wireless-AC – wyjaśnione różnice

Doskonałe działanie sieci Wi-Fi polega na wydajnym przenoszeniu dużych ilości danych. A karta Intel® Wireless-AC 2X2 robi to lepiej6.

Zasoby Wi-Fi

Dowiedz się, jak sprawdzić, czy nowy komputer obsługuje technologię Intel® Wireless-AC

Wykonaj trzy proste kroki, aby sprawdzić, czy komputer jest wyposażony w technologię Intel® Wireless-AC 2x2.

Wyświetl infografikę

802.11ac Wi-Fi for Dummies

Poznaj lepiej sieci Wi-Fi, zapoznając się z tym bezpłatnym, praktycznym poradnikiem. Dowiedz się, jak uzyskać największe korzyści ze stosowania najnowszej, najszybszej technologii Wi-Fi.

Pobierz e-book

Informacje o produktach i pomoc techniczna

Potrzebujesz więcej informacji? Tutaj znajdziesz informacje o produktach bezprzewodowych i innych zasobach.

Więcej informacji

Oferta produktów z technologią Intel® Wireless-AC

Zobacz naszą listę partnerów detalicznych i OEM sprzedających komputery z technologią Intel® Wireless-AC.

Znajdź zestaw dla siebie

Informacje o produktach i wydajności

1

Stosowanie kanałów 802.11ac 2x2 160 MHz zapewnia teoretyczną maksymalną przepustowość na poziomie 1733 Mb/s, tj. 2-krotnie większą w porównaniu ze standardem 802.11ac 2x2 80 MHz (867 Mb/s) i blisko 12-krotnie większą w porównaniu z podstawową technologią Wi-Fi 1x1 BGN (150 Mb/s) – zgodnie ze specyfikacją standardu łączności bezprzewodowej IEEE 802.11. Wymaga stosowania podobnie skonfigurowanych routerów sieciowych 802.11ac lub lepszych. Osiągnięcie gigabitowej łączności bezprzewodowej wymaga zastosowania routera/punktu dostępowego obsługującego kanały 160 MHz.

2

Szacowane czasy pobierania w sieci Wi-Fi obliczane są w oparciu o realne, dotyczące pojedynczego klienta, najbardziej optymistyczne założenia dotyczące prędkości przesyłu danych na poziomie około 70% teoretycznych maksymalnych prędkości przesyłu danych w standardzie IEEE 802.11, uwzględniających obciążenie sieci. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od konstrukcji systemu, konfiguracji sieci i środowiska bezprzewodowego. Obliczenia dotyczące pobierania filmów w jakości HD oparte są na teoretycznej maksymalnej prędkości przesyłu danych w standardzie 802.11 BGN 40 MHz wynoszącej 150 Mb/s i oczekiwanej maksymalnej przepustowości rzędu 105 Mb/s, co przekłada się na czas pobierania filmu o rozmiarze 8 GB wynoszący 10 minut i 54 sekundy. W przypadku teoretycznej maksymalnej prędkości przesyłu danych w standardzie 802.11AC 160 Mhz wynoszącej 1733 Mb/s i oczekiwanej maksymalnej przepustowości rzędu 1213 Mb/s czas pobierania filmu wynosi 57 sekund.

3

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Całkowite zabezpieczenie systemu komputerowego jest niemożliwe. Więcej informacji można uzyskać od sprzedawcy lub producenta systemu albo na stronie https://www.intel.pl.

4

Informacje o „prawie o 40% większej maksymalnej przepustowości transferu danych” w przypadku technologii Intel® Wireless-AX oparto na porównaniu maksymalnego teoretycznego transferu danych w dwóch kanałach przestrzennych standardu 802.11ax 80 Mhz (1201 Mb/s) oraz w dwóch kanałach przestrzennych standardu 802.11ac 80 Mhz (867 Mb/s) w rozwiązaniach Wi-Fi, zgodnie z dokumentacją specyfikacji bezprzewodowego standardu IEEE 802.11ax draft 1.4 oraz IEEE 802.11. Osiągnięcie takiej wydajności wymaga wykorzystania podobnie skonfigurowanych routerów sieci bezprzewodowej 802.11ax.

5

Informacje o prawie „trzy- lub sześciokrotnie szybszym” działaniu produktu Intel® Wireless-AC oparto na porównaniu maksymalnego teoretycznego transferu danych w jednym (433 Mb/s) i dwóch (867 Mb/s) kanałach przestrzennych standardu 802.11ac z rozwiązaniami Wi-Fi z jednym kanałem przestrzennym (150 Mb/s) w standardzie 802.11n, zgodnie z dokumentacją specyfikacji bezprzewodowego standardu IEEE 802.11. Osiągnięcie takiej wydajności wymaga wykorzystania podobnie skonfigurowanych routerów sieci bezprzewodowej 802.11ac lub szybszych. Wyniki wydajności komponentów na przykładzie pracy z dokumentami dotyczą danego testu i określonych systemów. Różnice w sprzęcie, oprogramowaniu lub konfiguracji wpłyną na rzeczywistą wydajność systemów. Aby ocenić wydajność przed dokonaniem zakupu, należy zapoznać się z innymi źródłami informacji. Więcej szczegółowych informacji na temat wydajności i testów porównawczych można znaleźć na stronie https://www.intel.pl/performance.

6

Wyniki wydajności komponentów na przykładzie pracy z dokumentami dotyczą danego testu i określonych systemów. Różnice w sprzęcie, oprogramowaniu lub konfiguracji wpłyną na rzeczywistą wydajność systemów. Aby ocenić wydajność przed dokonaniem zakupu, należy zapoznać się z innymi źródłami informacji. Więcej szczegółowych informacji na temat wydajności i testów porównawczych można znaleźć na stronie www.intel.com/benchmarks.